Siguldas trasei piešķir 300 tūkstošus, sportistu prēmijās sadala 400 tūkstošus
Latvijas Republikas Ministru kabinets šodien atbalstījis 400 tūkstošu eiro izmaksai sportistu prēmijās, kā arī 300 tūkstošu eiro piešķiršanu Siguldas trases uzlabošanai, vēsta Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa.
Sportistu prēmijās piešķir 400 tūkstošus eiro
Sportistei Laurai Ikauniecei – Admidiņai par pasaules čempionātā vieglatlētikā izcīnīto trešo vietu septiņcīņā piešķirta naudas balva 10 245 eiro apmērā, volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam par Eiropas čempionātā pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu, kā arī pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam par I Eiropas spēlēs pludmales volejbolā izcīnīto pirmo vietu – 8538 eiro katram, savukārt Anastasijai Grigorjevai par Eiropas čempionātā brīvajā cīņas izcīnīto trešo vietu – 4098 eiro. Naudas balvas par sasniegumiem pasaules un Eiropas čempionātos paredzētas arī citiem sportistiem, viņu treneriem un atbalsta personālam. Par sportistu un izlašu sasniegumiem naudas balvas tiek piešķirtas arī vairākām sporta federācijām.
Finansējums 100 000 eiro apmērā tiks piešķirts no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta, bet 300 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. IZM sagatavotais priekšlikums par naudas balvu piešķiršanu tika atbalstīts arī Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē šā gada 12. novembrī. Naudas balvas par sportistu sasniegumiem ziemas sporta veidos - bobslejā, skeletonā un kamaniņu sportā - 345 457 eiro apmērā, tostarp 51 290 eiro nodokļu nomaksai, Ministru kabinets piešķīra šā gada martā. Naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā tiek piešķirtas saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem “Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru”.
Piešķir 300 tūkstošus Siguldas trases uzlabošanai
Ministru kabinets atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu piešķirt 300 000 eiro bobsleja un kamaniņu trases “Sigulda” infrastruktūras uzlabošanai, lai tur varētu rīkot augstākā līmeņa starptautiskās sporta sacensības kamaniņu sportā, bobslejā un skeletonā.
Par piešķirto finansējumu tiks veikta bobsleja kamanu pacelšanas lifta nomaiņa un junioru starta estakādes projektēšana un būvniecība atbilstoši Pasaules kausa organizēšanas prasībām. Trasē plānots rīkot 2016./2017.gada Pasaules kausa posma sacensības skeletonā un bobslejā divniekiem un 2017.gada Pasaules junioru čempionātu kamaniņu sportā. Finansējums tiks piešķirts no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta līdzekļiem, veicot finansējuma pārdali. Atbalstu finansējuma piešķiršanai 12. novembrī pauda arī Latvijas Nacionālā sporta padome.
Informāciju sagatavoja:
Izglītības un zinātnes ministrijas Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļa
-3 [+] [-]
Valsts ar amatieru līmeņa izpratni par finansēm un sporta konjunktūru neko vairāk par amatieru panākumiem amatieru sportos ar amatieru līdzjutējiem nav pelnījusi.
Kā dzīvojam globālā sporta superperifērijā, tā arī turpināsim.
-3 [+] [-]
-4 [+] [-]
Tas ir kaut kāds jaunais samērīguma princips vai vnk konkrēts valsts uzstādījums turpmāk visiem ierasties uz tām "megaprestižajām" Baku spēlēm?
+3 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-2 [+] [-]
"Sociāla rakstura maksājums amatieru dzīvesveida sporta darboņiem un uzturētājiem valsts kultūrvēsturiskās ainavas bagātināšanai un šo cilvēku uzturēšanai un atbalstam".
Un aizmirst par kaut kādiem "augsto panākumu sportistiem", tēla nešanām pasaulē, valsts vizītkartēm utt.
Tad viss būtu godīgi. Galu galā pensionārus, bezdarbniekus utt. taču arī valsts uztur.
Protams, prasītos detalizētāka analīze. Ikauniece ir pilnīgi cits gadījums, piemēram, ja salīdzina ar ragavām. Viņas uzturēšanai arī valsts neiegulda 400 štukas gadā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ir neloģiski prasīt vispirms panākumus un tad veidot infrastruktūru.
Treka riteņbraukšanā bija un varētu būt augsti sasniegumi, bet neviens treks valstī tā arī netika uzbūvēts. Arī kērlingā regulāri spēlējam EČ un PČ, bet valsts vai pašvaldība nav uzbūvējusi nevienu kērlinga halli.
Un, ja mūsu valstī 99,9% ir amatieru sportistu, tad, kas tur ir slikts? Vai no tā ir mazāk/vairāk fanātisma un panākumu?! Nedomāju!