Layout: current: getMobLayoutSmall (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getMobLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2840, Did:0, useCase: 2

Rio olimpiādes medaļas
Foto: Alex Fero / rio2016.com
3

Rio spēļu organizatoriem atdotas atpakaļ vismaz 130 bojātas medaļas

Riodežaneiro olimpisko un paralimpisko spēļu organizatori saņēmuši atpakaļ vismaz 130 medaļas, kurām vajadzīgs remonts.
Aleksejs Rumjancevs 
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Rumjancevs atkopjas pēc pleca operācijas un mērķē uz pasaules čempionātu

Riodežaneiro olimpiādes 200m smaiļošanas sprinta piektās vietas īpašnieks Aleksejs Rumjancevs sarunā ar laikrakstu "Diena" atklāj, ka uzreiz pēc tam pārcieta pleca operāciju, līdz ar to jaunajā sezonā būs grūtāk sasniegt labus rezultātus.
Laura Ikauniece-Admidiņa
Romāns Kokšarovs, F64
18

Ikauniecei-Admidiņai piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis

Riodežaneiro olimpisko spēļu ceturtās vietas īpašniece septiņcīņā Laura Ikauniece-Admidiņa saņems trešās šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, liecina oficiālā publikācija "Latvijas Vēstnesī".
Jevgēņijs Borodavko
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
5

Antidopinga aģentūras prasības nav ievērojuši trīs Latvijas sportisti

Vairāki Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportisti 2016.gada decembrī nav ievērojuši Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) un Antidopinga kodeksa prasības par savlaicīgu, precīzu un pilnīgu informācijas sniegšanu par savu atrašanās vietu nākamajā kalendārajā ceturksnī (01.01.2017. – 31.03.2017.) WADA datubāzē ADAMS, portālu Sportacentrs.com informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā.
Aldons Vrubļevskis
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
10

Vairāki sportisti pārkāpuši Antidopinga noteikumus, LOK draud ar sankcijām

Latvijas Olimpiskā komiteja savā mājaslapā vēsta, ka komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis šā gada 6. janvārī Latvijas Olimpiskās vienības treneriem un sportistiem nosūtīja paziņojumu, kurā atgādina par Antidopinga noteikumu ievērošanas nepieciešamību un brīdina par iespējamām sankcijām samazinātu pabalstu veidolā.
2015. gada pasaules čempionāta pjedestāls: Brianna Teisena-Ītone, Džesika Enisa-Hila, Laura Ikauniece-Admidiņa 
Foto: AP/Scanpix
4

Ītons un Ītone atvadās no daudzcīņas

Divkārtējais olimpiskais čempions desmitcīņā Eštons Ītons (ASV) un Riodežaneiro olimpiādes bronzas medaļniece septiņcīņā Brianna Teisena-Ītone (Kanāda) trešdien paziņoja par karjeras beigām. Laulātais pāris turpmāk nodarbosies ar citām lietām. No 2015. gada pasaules čempionāta laureātēm septiņcīņā palikusi tikai Latvijas labākā sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa.
Sanita Pušpure 
Foto: AP/Scanpix

Video: Ārzemju latvietes Pušpure, Liepa un Heine par nokļūšanu Rio spēlēs

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs trīs latvietes pārstāvēja citas valstis. Riteņbraucēja Vita Heine brauca zem Norvēģijas karoga, smaiļotāja Lāsma Liepa cīnījās par Turciju, bet akadēmiskā airētāja Sanita Pušpure startēja zem Īrijas karoga. Īrijas latviešu raidījums "5. novads" sagatavojis sižetu par šīm sportistēm.2003. gadā Heine ieradās Norvēģijā, sākotnēji tur vēlējās palikt gadu, taču iepatikās un sanāca krietni ilgāk. 2014. gadā ieguva turienes pilsonību un tika Norvēģijas riteņbraukšanas izlasē. Liepai dzimtenē nebija tādas iespējas, kādas piedāvāja Turcija. Zem turku karoga šogad pārsteidzoši izcīnīja Eiropas čempionāta zelta medaļu. Pušpure dzīvo Īrijā jau desmit gadus, kaut gan sākumā bija doma tikai par vienu. Īriju pirmoreiz pārstāvēja 2010. gadā, bet pēcāk tika uz Londonas un Riodežaneiro spēlēm.Video: Infinite Wonder Films / Baltic Ireland
Rebeka Koha
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
4

Koha: "Pēc ceturtās vietas olimpiādē bija sarūgtinājums, tagad ir miers"

Riodežaneiro olimpiādes ceturtās vietas ieguvēja un Eiropas čempionāta bronzas īpašniece Rebeka Koha (18) pirmdien viesojās LTV1 raidījumā "Sporta Studija". Mūsu svarcēlāja atzina, ka olimpiādē pēc ceturtās vietas viņai bija sarūgtinājums, bet tagad vairāk ir miers.
Tomass Bahs un Vladimirs Putins 
Foto: AP/Scanpix
92

Maklarena ziņojuma 2. daļa: Krievijas elites sportistu rezultāti tika viltoti

Starptautiskajā pretkorupcijas dienā Londonā risinājās preses konference, kur tika publiskota Maklarena ziņojuma otrā daļa, kas apstiprina pirmajā daļā izdarītos secinājumus par valsts atbalstīto dopinga piesegšanas sistēmu Krievijā. Ziņojuma otrajā daļā norādīts, ka Soču spēlēs manipulācijas ar dopinga testiem notika arī diviem sportistiem, kuri izcīnīja četras zelta medaļas.
Pita Taufatofua
Foto: AFP/Scanpix
2

Tongas puskailais karognesējs grib startēt arī ziemas olimpiskajās spēlēs

33 gadus vecais Pita Taufatofua, kurš Riodežaneiro olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā kļuva par interneta slavenību, jo Tongas karogu stadionā ienesa puskails un ieziedies ar eļļu, paudis apņēmību startēt arī ziemas olimpiskajās spēlēs.
Jana Kudrjavceva un Margarita Mamuna - planētas labākās mākslas vingrotājas Rio 
Foto: Vladimirs Veļengurins, kp.ru
7

Mākslas vingrošanas vadītāja: "Mums ir vajadzīgi zēni"

Krievijas Mākslas vingrošanas federācijas prezidente Irina Vinere-Usmanova uzskata, ka šī sporta veida attīstībai nepieciešama zēnu piesaistīšana.
Jana Kudrjavceva
Foto: Staņislavs Krasiļņikovs, tass.ru

Mākslas vingrošanas pavēlniecei kājas lūzums liedz turpināt karjeru

Pēdējo trīs gadu pasaules čempione un olimpiskā sudraba medaļniece mākslas vingrošanas daudzcīņā, 19 gadus vecā Jana Kudrjavceva (Krievija) savainojuma seku dēļ faktiski ir beigusi karjeru.
Laura Ikauniece-Admidiņa
Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas olimpiskā komanda prezentējusi grāmatu "Latvija Rio"

Šodien – 24.novembrī, Latvijas Olimpiskā komanda “Rio 2016” aicināja interesentus uz noslēdzošo tikšanos un grāmatas “Latvija Rio” prezentāciju, kas pielika “simbolisku punktu” Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.
Laura Ikauniece-Admidiņa
Romāns Kokšarovs, F64
80

Ikauniece-Admidiņa: "Treneris sabojāja visu prieku par veiksmīgo startu Rio"

Pērnā gada Latvijas labākā sportiste, septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa sarunā ar žurnālu "OK!" atklāj, ka pēc sekmīgā starta olimpiādē visu prieku sabojājis treneris, kuram "galvā kaut kas aizgāja ciet". Latvietei tagad ir vēlme uztetovēt olimpiskos riņķus.
Aleksandrs Žukovs un Jeļena Isinbajeva 
Foto: Aleksejs Fiļipovs, rsport.ru
5

Krievijā nosaka kriminālatbildību par pamudināšanu uz dopinga lietošanu

Krievijas Valsts dome šodien pieņēma likumu, kas nosaka kriminālatbildību par pamudināšanu uz dopinga lietošanu. Krievu olimpiešu vadītājs Aleksandrs Žukovs norāda, ka tā ir arī atbilde kritiķiem ārzemēs.
Diāna Dadzīte, Edgars Bergs, Aigars Apinis
Foto: Romāns Kokšarovs, F64
32

Rio veiksminiekiem valdība piešķir 1 051 948 eiro

Ministru kabineta sēdē šodien nolēma piešķirt Latvijas sportistiem naudas balvas maksimālajā apmērā par izciliem sasniegumiem vasaras olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs. Kopumā tie ir 1 051 948 eiro.
Jeļena Isinbajeva
Foto: Aleksandrs Viļfs, rsport.ru
36

42 Krievijas vieglatlētiem kompensācijas par nepielaišanu Rio spēlēm

Riodežaneiro olimpiādei nepielaistajiem Krievijas vieglatlētiem tiks izmaksātas kompensācijas. Lielāko summu saņems tie, kuri potenciāli varēja izcīnīt augstāko vietu - neoficiāli te figurē kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva, barjersprineris Sergejs Šubenkovs un augstlēcēja Marija Kučina.
Rio olimpiskais ciemats 
Foto: Gabriel Heusi / rio2016.com
5

Rio olimpiādē 28 dopinga lietas, bet ne sieviešu svarcelšanā

Saistībā ar Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm tika ierosinātas 28 dopinga lietas, vēsta Starptautiskā antidopinga aģentūra (WADA). Vairākas lietas vēl turpinās, savukārt no šiem gadījumiem 14 sportisti lietojuši aizliegtu vielu ar atļauju (norāde "TUE").
Diāna Dadzīte triumfē Rio paralimpiādē 
Foto: Juris Bērziņš-Soms, lpkomiteja.lv
2

Sporta padome rekomendē 1 009 262 eiro olimpiešu un paralimpiešu prēmijām

Latvijas Nacionālās Sporta padomes sēdē šodien akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas Latvijas sportistiem paredz piešķirt naudas balvas maksimālajā apmērā par izciliem sasniegumiem vasaras olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs. Kopumā tie varētu būt 1 009 262 eiro.
4

Video: Viltnieki parādē uzdodas par olimpiskajiem medaļniekiem

Olimpiskās izlases formās ģērbušies jaunekļi ar neīstām medaļām pirmdien piedalījās Lielbritānijas olimpisko izcilnieku parādē Mančestrā. Neskatoties uz lieliem drošības pasākumiem, viltnieki nokļuva uz parādes autobusa jumta kopā ar zeltu ieguvušajām Lielbritānijas lauka hokejistēm un modernajiem pieccīņniekiem. Televīzijas intervijā puiši uzdevās par medaļniekiem paukošanā. Reportieris viņus atmaskoja, puiši solījās izkāpt no autobusa. Video: Sky News
2015. gada pasaules čempionāta pjedestāls: Brianna Teisena-Ītone, Džesika Enisa-Hila, Laura Ikauniece-Admidiņa 
Foto: AP/Scanpix
2

Septiņcīņas superzvaigzne Enisa-Hila beidz karjeru

Londonas olimpisko spēļu čempione un Riodežaneiro olimpiādes sudraba medaļniece Džesika Enisa-Hila šodien paziņoja, ka beidz sportistes karjeru. Varenā angliete daudzus gadus bija viena no vadošajām septiņcīņniecēm.
AIBA vadība 
Foto: aiba.org
2

Uz laiku atstādina visus 36 boksa tiesnešus, kuri strādāja Rio olimpiādē

Starptautiskā amatieru boksa asociācija (AIBA) uz izmeklēšanas laiku atstādinājusi visus 36 tiesnešus, kuri tiesāja Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Šons Bārbers 
Foto: Frank Gunn / The Canadian Press
8

Pēc skūpsta atlētam konstatē kokaīnu, tiesa ļauj startēt

2015. gada pasaules čempions kārtslēkšanā Šons Bārbers (Kanāda) pirms Riodežaneiro olimpiādes nodeva dopinga testu, kur tika konstatētas kokaīna pēdas. Sportists tomēr tika pielaists olimpiskajām spēlēm, jo tika ņemts vērā, ka, skūpstot sievieti, atlēts nejauši norija aizliegto vielu.
Mahe Drisdeils 
Foto: olympic.org.nz
1

Hakeru sestajā publikācijā arī vairāki Rio olimpiskie čempioni

Hakeru grupa "Fancy Bears" veikusi sesto publikāciju ar sportistiem, kuri lietojuši aizliegtas vielas, informē Pasaules antidopinga aģentūra (WADA). Pirmajās publikācijās bija nopludināta informācija arī par dopinga gadījumiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, bet tagad ir tikai par aizliegto vielu lietošanu ar atļauju. Jaunākajā publikācijā skatāmas arī nesimpātiskas lietas, piemēram, vienai slavenībai vairakkārt izrakstīts preparāts, kas katru dienu jālieto rektāli.
Viktors Ščerbatihs un Aldons Vrubļevskis
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
1

Vrubļevskis: "Paldies Raimo, kura kandidēšana vēlēšanās ienesa svaigumu"

Šodien, 30.septembrī notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās asamblejas pārskata – vēlēšanu sesija, kurā tika ievēlēta LOK vadība, LOK individuālie locekļi, LOK Izpildkomitejas un LOK revīzijas komisijas locekļi. Uz nākamo Olimpisko ciklu par LOK prezidentu tika aptiprināts līdzšinējais organizācijas vadītājs Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.
Aldons Vrubļevskis
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
21

Vrubļevskis uz vēl vienu termiņu pārvēlēts LOK prezidenta amatā

Par Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentu šodien Ģenerālajā asamblejā „Radisson Blu Daugava” viesnīcā vēl uz četriem gadiem pārvēlēts Aldons Vrubļevskis, kurš šajā amatā ir jau kopš 2004. gada.
Latvijas delegācija Rio spēļu atklāšanā
Foto: AFP/Scanpix

Latvijas Sporta muzejā atklāta izstāde "Rio2016"

Latvijas Sporta muzejs Alksnāja ielā 9, Rīgā aicina atskatīties uz pasaules lielāko sporta forumu - olimpiskajām spēlēm izstādē "Rio2016", atsaucot atmiņā Latvijas olimpiešu startus trīspadsmit sporta veidos.
Tomass Bahs
Foto: AP/Scanpix
7

SOK prezidents: "Nesaprotu, kāpēc bija jādiskvalificē Krievijas sportisti"

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs vienā no savām nesenajām intervijām ir izteicies, ka viņam nav saprotams kāpēc pirms Rio olimpiskajām spēlēm tika diskvalificēti daudzi Krievijas sportisti.
Milošs Teodosičs 
Foto: AFP/Scanpix
6

Hakeru piektajā publikācijā figurē olimpiskie čempioni un Teodosičs

Hakeru grupa "Fancy Bears" veikusi piekto publikāciju ar sportistiem, kuri lietojuši aizliegtas vielas, informē Pasaules antidopinga aģentūra (WADA).
Mongolijas treneris izģērbjas 
Foto: AFP/Scanpix
2

Pēc šova olimpiādē brīvās cīņas treneri diskvalificēti uz trijiem gadiem

Mongolijas brīvās cīņas treneri Cerenbātars Cogtbajars un Bjambarenčins Bajara diskvalificēti uz trijiem gadiem par neadekvātu protestēšanu pēc zaudējuma Riodežaneiro olimpiādes bronzas mačā.
Gatis Berķis 
Foto: pieci.lv
3

Latvijā gada laikā sportisti saņem apmēram desmit atļaujas lietot aizliegtu vielu

Valsts Sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis atklāj, ka Latvijā gada laikā sportisti saņem apmēram desmit atļaujas lietot aizliegtu vielu, informē krievu medijs.
Gints Palameiks
Foto: Romāns Kokšarovs/f64
26

Palameiks: "Desmit ballu sistēmā Madarai par šo sezonu lieku astotnieku"

Šķēpmešanas treneris Gints Palameiks sarunā ar Sportacentrs.com izteicās, ka viņam ir gandarījums par Madaras Palameikas stabilitāti sezonas garumā, taču rezultāti olimpiskajās spēlēs un Eiropas čempionātā atkal atgādina par psiholoģiskajām problēmām, ar kurām jātiek galā nākotnē.
Publicitātes foto

Piektdien vairāk nekā 500 vietās notiks "Olimpiskās dienas 2016" pasākumi

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2016” šogad notiks 23.septembrī 531 norises vietā visā Latvijā, kas kopā plāno pulcēt jaunu pasākuma dalībnieku skaita rekordu – 123 353 dalībnieku no 95 Latvijas novadiem un pilsētām. Pasākuma devīze ir “Padod bumbu!”