Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2840, Did:0, useCase: 3

Sporta padome rekomendē 1 009 262 eiro olimpiešu un paralimpiešu prēmijām

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Sporta padome rekomendē 1 009 262 eiro olimpiešu un paralimpiešu prēmijām
Diāna Dadzīte triumfē Rio paralimpiādē
Foto: Juris Bērziņš-Soms, lpkomiteja.lv

Latvijas Nacionālās Sporta padomes sēdē šodien akceptēja Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto priekšlikumu, kas Latvijas sportistiem paredz piešķirt naudas balvas maksimālajā apmērā par izciliem sasniegumiem vasaras olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs. Kopumā tie varētu būt 1 009 262 eiro.

Lai nodrošinātu naudas balvu izmaksu, Latvijas Nacionālās Sporta padome šodien rekomenēja Ministru kabinetam no neparedzētiem gadījumiem līdzekļiem piešķirt 1 009 262 eiro, tostarp 187 295 eiro nodokļu samaksai. Jautājumu par naudas balvu piešķiršanu par Latvijas sportistu startiem vasaras olimpiskajās spēlēs un paralimpiskajās spēlēs virzīs izskatīšanai Ministru kabineta 1. novembra sēdē.

Kā jau ziņots, Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs trīs mūsu sportisti finišēja prēmējamās vietās - svarcēlāja Rebeka Koha (4.), septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa (4.) un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs (5.). Paralimpiskajās spēlēs mūsējiem sekmējās vēl labāk - Diāna Dadzīte izcīnīja šķēpmešanas zeltu un diska mešanas bronzu, Aigars Apinis ieguva zeltu diska mešanā, Edgars Bergs tika pie lodes grūšanas bronzas, savukārt jātnieks Rihards Snikus ieņēma piekto un sesto vietu.

Latvijas Nacionālās Sporta padomes sēdē arī tika pausts atbalsts grozījumu projektam Ministru kabineta noteikumos par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā attiecīgajām sporta federācijām. Grozījumi noteikumos paredz, ka naudas balvu federācijai var piešķirt arī par olimpiskajās spēlēs iegūto ceturto, piekto un sesto vietu. Federācijām piešķiramās naudas balvas paredzētas attiecīgā sporta veida vai disciplīnas attīstībai.

Sporta padomē izskatīja arī jautājumu par nākamā gada valsts budžeta projektā un vidēja termiņa budžeta ietvarā 2017., 2018. un 2019.gadam sporta nozarei paredzētajiem līdzekļiem, tajā skaitā, par nākamgad plānotajiem nacionālas nozīmes starptautiskiem sporta pasākumiem Latvijā un plānotajām investīcijām valsts nozīmes sporta infrastruktūras attīstības projektu īstenošanai nākamajos trīs gados.

Izmantotie resursi:
izm.gov.lv

  -2 [+] [-]

, 2016-10-19 14:22, pirms 7 gadiem
Labāk šo naudu, jeb vismaz daļu naudas novirzīt bērnu un jauniešu sportam.

  -2 [+] [-]

, 2016-10-19 15:45, pirms 7 gadiem
Viss pareizi!...vienīgi tai Dianai Dadzītei par Latvijas nolikšanu vajadzēja dot ieteikumu 140 kilo lūgt no Vàcijas...