Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas studējošie atlēti līdz 21. oktobrim var pieteikties uz sporta stipendijām

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas studējošie atlēti līdz 21. oktobrim var pieteikties uz sporta stipendijām
LSFP vadītājs Einars Fogelis un cīkstone Anastasija Grigorjeva. Foto: lsfp.lv

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) arī šogad izsludina Sporta stipendiju konkursu 2020./2021. mācību gadam. Sporta stipendiju konkursam var pieteikties līdz 2020. gada 21. oktobrim. Minēto stipendiju finansēšanas avots ir valsts – Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) – paredzētie budžeta līdzekļi.

Sporta stipendijas piešķiršanas mērķis ir sekmēt studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām, sniedzot materiālo atbalstu mācību un treniņu darbam.

Līdz 21. oktobrim bakalaura, maģistra vai doktora programmās studējošie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti tiek aicināti pieteikties Sporta stipendijai. Uz Sporta stipendiju var pretendēt tie Latvijas izlašu dalībnieki un kandidāti, kas sekmīgi studē augstskolās Eiropas Savienības valstīs.

Konkursa kritēriji ir pretendentu sekmes augstākās izglītības iestādē un sasniegumi sportā. Sporta stipendija tiek piešķirta tiem pretendentiem, kuri atbilstoši Konkursa nolikumā noteiktiem kritērijiem iegūst augstāko punktu skaitu. Piešķirto Sporta stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nepārsniedz 1500 EUR vienam studentam par vienu studiju gadu.

Pretendentu iesniegumus vērtēs Sporta stipendiju komisija, kuras sastāvā darbojas pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.

Pieteikties Sporta stipendijai var līdz 2020. gada 21. oktobrim, nepieciešamo (parakstīto) dokumentu oriģinālus iesniedzot vai atsūtot uz LSFP biroju Grostonas ielā 6B, Rīgā, LV-1013. Savukārt aizpildītu sportisko sasniegumu veidlapu lūdzam atsūtīt arī elektroniskā veidā uz LSFP e-pasta adresi lsfp@lsfp.lv.

Lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz pretendentu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem. Lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz sporta nozari, šogad konkursa ietvaros tiks vērtēti pretendentu sportiskie sasniegumi par divu mācību gadu (2018./2019. un 2019./2020.) periodu.

Sīkāk ar konkursa noteikumiem un pretendentu vērtēšanas kārtību un kritērijiem aicinām iepazīties Konkursa nolikumā. Tāpat pieejamas arī attiecīgās konkursa pieteikuma un sportisko sasniegumu veidlapas.

Izmantotie resursi:
Sporta stipendiju nolikums
lsfp.lv