Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Rumjancevs atkopjas pēc pleca operācijas un mērķē uz pasaules čempionātu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Rumjancevs atkopjas pēc pleca operācijas un mērķē uz pasaules čempionātu
Aleksejs Rumjancevs
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Riodežaneiro olimpiādes 200m smaiļošanas sprinta piektās vietas īpašnieks Aleksejs Rumjancevs sarunā ar laikrakstu "Diena" atklāj, ka uzreiz pēc tam pārcieta pleca operāciju, līdz ar to jaunajā sezonā būs grūtāk sasniegt labus rezultātus.

Pleca operācijas dēļ iekavējās gatavošanās jaunajai sezonai, iepriekš sāka jau decembrī, bet šoreiz no februāra. Sportiskā forma jāatgūst piesardzīgi, šogad treniņi nebūs tik smagi kā agrāk. "Pagājušajā gadā vairāk tēmēju uz medaļām, šogad tas diez vai būs aktuāli," informē mūsu smaiļotājs. "Galveno akcentu likšu uz olimpisko 2020. gadu."

Pirmās sacensības būs 19. maija Pasaules kausa posms Portugālē. Latvijas čempionātā Aleksejs Rumjancevs (31) mēģinās kvalificēties augusta pasaules čempionātam, kur plānota iespējami labākā kondīcija. Tikt uz pasaules čempionātu nebūs viegli, jo galvenais konkurents ir ļoti spēcīgs - 2014. gada Eiropas junioru čempions un pasaules junioru vicečempions Roberts Akmens (21). Konkurenci saasina arī notikušās izmaiņas - pasaules čempionātā un olimpiskajās spēlēs vairs nebūs 200m smaiļošanas divnieku.

Atgādinām, ka Londonas spēlēs Aleksejs Rumjancevs kopā ar Kristu Straumi izcīnīja 11. vietu divnieku sacensībās. 2016. gada jūnijā Rumjancevs ieguva Eiropas čempionāta bronzu, kas ir viņa karjeras nozīmīgākā godalga. Riodežaneiro olimpiādes 200m sprintā izcīnīja augsto piekto vietu un nopelnīja valsts naudas balvu.

Kā jau ziņots, pēdējās olimpiskās kvalifikācijas sacensībās 2016. gada maijā bija jātiek starp diviem labākajiem, taču Aleksejs Rumjancevs finišēja ceturtais. Atsevišķos gadījumos reāla cerība saglabājas arī pirmajam zem svītras, taču šajā pozīcijā iekārtojās itālis Manfredi Rica. Latvijas labākais smaiļotājs pēcāk tomēr saņēma ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm - kvalifikācijas uzvarētājs Sauls Kravioto (Spānija) netika skaitīs, jo pirms tam jau bija kvalificējies divnieku sacensībās, savukārt otrās vietas ieguvējs Bence Horvāts (Ungārija) arī netika skaitīts, jo viņa pārstāvētā valsts jau bija sasniegusi maksimālo kvotu skaitu.

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs trīs mūsu sportisti finišēja pieciniekā - svarcēlāja Rebeka Koha (4.), septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa (4.) un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs (5.). Paralimpiskajās spēlēs mūsējiem sekmējās vēl labāk - Diāna Dadzīte izcīnīja šķēpmešanas zeltu un diska mešanas bronzu, Aigars Apinis ieguva zeltu diska mešanā, Edgars Bergs tika pie lodes grūšanas bronzas, savukārt jātnieks Rihards Snikus ieņēma piekto un sesto vietu.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Diena", Iļja Poļakovs