Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Mākslas vingrošanas pavēlniecei kājas lūzums liedz turpināt karjeru

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Mākslas vingrošanas pavēlniecei kājas lūzums liedz turpināt karjeru
Jana Kudrjavceva
Foto: Staņislavs Krasiļņikovs, tass.ru

Pēdējo trīs gadu pasaules čempione un olimpiskā sudraba medaļniece mākslas vingrošanas daudzcīņā, 19 gadus vecā Jana Kudrjavceva (Krievija) savainojuma seku dēļ faktiski ir beigusi karjeru.

"Janočka, visticamāk, ir beigusi. Kājas lūzums radīja ļoti smagas sekas attiecībā uz veselo kāju, kura arī jāoperē. Viņai vairāk nav spēka ciest operācijas. Jau piecas operācijas. Tāda skaistule un tik neparasta vingrotāja aiziet tik ātri. Vācijā ārsti teica, ka jātaisa vēl viena operācija, līdz ar to viņa beidz karjeru," tagad informē Krievijas Mākslas vingrošanas federācijas vadītāja Irina Vinere-Usmanova.

Kā zināms, Riodežaneiro olimpiādē krievu mākslas vingrotāja Jana Kudrjavceva kotējās kā daudzcīņas galvenā favorīte, tomēr viņas komandas biedrene Margarita Mamuna šoreiz izrādījās labāka, līdz ar to spožākajai zvaigznei nācās samierināties ar olimpisko sudrabu.

2015. gada pasaules čempionātā Kudrjavceva uzvarēja ar lauztu kāju, par ko viņa uzzināja vēlāk. "Kāja visai stipri sāpēja, taču ārsti sliecās uz to, ka tas ir pamatīgs iekaisums. Man nebija nekādu šaubu par piedalīšanos pasaules čempionātā. Ja es izlemtu citādi, pieņemu, ka vairs nebūtu izlasē, olimpiādei gatavotos citas meitenes. Pēc tam Vācijā man konstatēja lūzumu. Domāju - ja treneri zinātu par lūzumu, tad neļautu startēt pasaules čempionātā," pirms olimpiādes atklāja Jana Kudrjavceva.

Izmantotie resursi:
sport-express.ru
rsport.ru
tass.ru