Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2840, Did:0, useCase: 3

Latvijas olimpiskā komanda prezentējusi grāmatu "Latvija Rio"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Latvijas olimpiskā komanda prezentējusi grāmatu "Latvija Rio"
Laura Ikauniece-Admidiņa
Romāns Kokšarovs, F64

Šodien – 24.novembrī, Latvijas Olimpiskā komanda “Rio 2016” aicināja interesentus uz noslēdzošo tikšanos un grāmatas “Latvija Rio” prezentāciju, kas pielika “simbolisku punktu” Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) partnera AS “Latvenergo” Centrālajā ēkā notika LOK izdotās grāmatas „Latvija Rio” atvēršanas svētki, kur bija iespēja satikt mūsu Olimpisko komandu un vēlreiz pakavēties aizvadītās vasaras spilgtākajos Olimpiskajos notikumos Riodežaneiro, kurus tvēruši Latvijas ievērojamākie sporta žurnālisti un fotogrāfi.

Grāmatas “Latvija Rio” redaktors un sastādītājs Dainis Caune uzsver, ka šī ir jau divpadsmitā grāmata par Latvijas sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs. “264 lapaspusēs ikviens lasītājs vēlreiz varēs atsaukt atmiņā spilgtākos šīs vasaras notikumus Riodežaneiro. Katrā no izdevumiem cenšamies lasītājiem piedāvāt kaut ko jaunu. “Grāmata piesaistīs ne tikai ar aizraujošiem tekstiem, bet arī vēl neredzētām fotogrāfijām, kas katru reizi, atverot grāmatu “Latvija Rio”, ļaus atcerēties tās emocijas, ko sagādāja mūsu Olimpieši. Izdevums ir papildināts ar visiem Riodežaneiro Olimpiādes rezultātiem, kā arī ar īpašu statistikas sadaļu par Latvijas sportistiem visās Olimpiskajās spēlēs, kurā mūsējo, arī padomju laiku un ārzemju tautiešu, veikums sagrupēts pa sporta veidiem, radot vieglu pārskatāmību.”

Savukārt LOK prezidents Aldons Vrubļevskis uzrunā atzina, ka šajā grāmatā sakām paldies sportistiem, treneriem, sporta federācijām, visiem komandas dalībniekiem un atbalstītājiem par ieguldījumu. “Mēs atskatāmies uz Olimpiskajām spēlēm, kas pirmo reizi notika Dienvidamerikā. Brazīlijas krāšņums un sambas ritmi pilnībā atbilda šo spēļu gaisotnei. Ar pārcilvēcisku sportistu piepūli sasniegtie pasaules, Olimpiskie, nacionālie un personiskie rekordi, kā arī spraigās cīņas sporta arēnās vēl ilgi paliks sporta draugu atmiņās.”

AS “Latvenergo” Valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs, atklājot prezentācijas pasākumu uzsvēra, ka grāmata atstāj liecības nākamajām paaudzēm. “Turklāt tieši tāpat kā Olimpiādē sacenšas labākie planētas sportisti, par iekļūšanu grāmatā “Latvija Rio” ir sacentušās labākās fotogrāfijas, spilgtākie apraksti un spēcīgākās emocijas, apvienojot mirkļa precizitāti ar augstu mākslinieciskumu. Tādējādi šeit iekļūst uzvarētāji katrā kategorijā. Es ceru, ka tieši šī grāmata savas satura kvalitātes dēļ nonāks kāda aktīva, dzīvespriecīga bērna vai pusaudža rokās, kurš ar interesi lasīs aprakstus, šķirstīs lappuses un pētīs fotogrāfijas. Varbūt to savās rokās paņems kāds treniņā pārguris jauns sportists un gūs tajā jaunu spēku? Ļoti ceram, ka tieši šis mirklis, kāda veiksmīga un emocionāli ļoti spēcīga fotogrāfija pamudinās kādu no mūsu jauniešiem pievērsties sportam. Pasaulē ir daudz piemēru tam, kā viens notikums spēj radīt ļoti nozīmīgu notikumu virkni, tādu, kas spēj mainīt cilvēku dzīvi.”
Uz LOK izdotās grāmatas prezentāciju ieradās vairāki Latvijas Olimpiskās delegācijas pārstāvji – Olimpieši, treneri un komandas medicīniskais un tehniskais personāls, kā arī Olimpiskās kustības atbalstītāju pārstāvji, kuri saņēma LOK piemiņas veltes par ieguldījumu Olimpiskās kustības attīstībā.

Kā vieni no pirmajiem grāmatu “Latvija Rio” saņēma tās galvenie varoņi – Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībnieki, viņu treneri un apkalpojošais personāls.

Šī jau ir divpadsmitā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) grāmata par mūsu labāko sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs kopš 1992.gada. Cietos vākos iesieto, 264 lapaspuses biezo grāmatu ar vairāk nekā 300 fotoattēliem veido 25 sadaļas, kurā varēs ne tikai apskatīt, bet arī izlasīt par Latvijas Olimpiskajiem startiem latviešu un angļu valodā. Pēc jaunā formāta, šī būs jau piektā grāmata par Latvijas Olimpiešu veikumu Olimpiskajās spēlēs.

Grāmata veltīta visiem Latvijas sportistiem, kas piedalījās XXXI Olimpiādes spēlēs Riodežaneiro. Latvijas atlētu sniegums ir atspoguļots zem intriģējošiem sadaļu virsrakstiem – Maza uguns, liels siltums, Kad vilciens panākts, Bez Holivudas beigām, BM X-fails, Kalniem pāri finišs būs, Rio žāvēts pulveris, Sākt lēnām, sasniegt Sambadromu u.c.

Pateicoties autoru un fotogrāfu meistarībai, lasītājiem ļauts ieskatīties arī Latvijas Olimpiskās komandas dzīvē viņpus sporta arēnām, kur svarīgu lomu spēlē treneri, mediķi un tehniskais personāls, kā arī ielūkoties Riodežaneiro skarbajā, taču vienlaikus skaistajā ikdienā.

Grāmatā “Latvija Rio” izveidotas arī atsevišķas sadaļas par Latvijas sportistu veikumu, startējot citu valstu komandās, arī par kaimiņvalstu – Lietuvas un Igaunijas, sasniegumiem Riodežaneiro. Grāmatā tāpat apkopoti visi Latvijas sportistu rezultāti Olimpiādes spēlēs vairāk kā 100 gadu garumā.

Grāmatas sastādītājs un redaktors ir Dainis Caune, kurš veidoja arī pirmo izdevumu par mūsu sportistu startiem Olimpiskajās spēlēs pēc neatkarības atgūšanas “Latvija atgriežas”, kā arī grāmatas “Latvija Pekinā”, “Latvija Vankūverā”, “Latvija Londonā” un “Latvija Sočos”. Tekstus kopā ar Cauni (Sports) veidoja Māris Zembergs (Diena), Ingmārs Jurisons (Sporta avīze), Ints Megnis (LETA), Uldis Strautmanis (Delfi.lv), Māris Rīmenis (LTV) un Laura Slišāne.

Fotoredaktors Ilmārs Znotiņš grāmatā apvienoja visu spēlēs akreditēto fotogrāfu – Romāna Kokšarova (f64), Viestura Serdāna (Latvijas Avīze) un Daiņa Caunes (Sports) labākos darbus, kā arī atsevišķu spēļu dalībnieku privāto arhīvu labākās fotogrāfijas.

Grāmatas maketu veidoja aģentūras DUE mākslinieciskā redaktore Inta Bērente-Strenga, mākslinieks Rihards Delvers un tehniskais redaktors Kārlis Jakadels, bet uz angļu valodu tekstus tulkoja redaktors Valdis Jānis Kursietis.

Grāmata “Latvija Rio” būs nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās un Olimpiskajos centros, savukārt LOK birojā (Rīgā, Elizabetes ielā 49) ar pārskaitījumu, to būs iespējams iegādāties par pašizmaksu.

Līdz šim izdevumos fiksēti mūsu Olimpiešu starti Albērvilā, Barselonā, Lillehammerē, Nagano, Sidnejā, Soltleiksitijā, Atēnās, Turīnā, Pekinā, Vankūverā, Londonā un Sočos (nav atsevišķa izdevuma tikai par Atlantas Olimpiskajām spēlēm 1996.gadā). Tās ir vēsturiskas liecības tam, kādi bijām pirms vairāk kā divdesmit gadiem, kā esam attīstījušies un kādi esam tagad.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo” un SIA “Moller Auto Krasta”.

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Mālmeisters
LOK preses sekretārs