Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2840, Did:0, useCase: 3

Krievijā nosaka kriminālatbildību par pamudināšanu uz dopinga lietošanu

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Krievijā nosaka kriminālatbildību par pamudināšanu uz dopinga lietošanu
Aleksandrs Žukovs un Jeļena Isinbajeva
Foto: Aleksejs Fiļipovs, rsport.ru

Krievijas Valsts dome šodien pieņēma likumu, kas nosaka kriminālatbildību par pamudināšanu uz dopinga lietošanu. Krievu olimpiešu vadītājs Aleksandrs Žukovs norāda, ka tā ir arī atbilde kritiķiem ārzemēs.

Krievijas Olimpiskās komitejas prezidents un domes vicespīkers Aleksandrs Žukovs: "Šī ir arī atbilde kritiķiem ārzemēs, kas mūsu valsti apvainoja par it kā valstisku programmu dopinga atbalstīšanā. Tāda programma noteikti nekad nav bijusi, mūsu valstī visos līmeņos vienmēr notikusi cīņa ar dopingu. Valsts politikā ir absolūti neiecietīga attieksme pret dopingu un pret tiem, kuri pamudina nepilngadīgos sportistus uz aizliegtu vielu lietošanu. Šis ir arī skaidrs signāls tiem, kuri Krievijā uzskata, ka augsti sasniegumi sportā nav iespējami bez dopinga lietošanas. Valsts iespaidīgā sporta vēsture liecina, ka mūsu sportisti - tīri sportisti - vienmēr guvuši panākumus lielās sacensībās."

Par sportista pamudināšanu uz dopinga lietošanu varēs sodīt, ja šādu pārkāpumu izdarījis treneris, sporta medicīnas speciālists vai fiziskās kultūras un sporta speciālists. Sankcijas - naudas sods līdz 300 tūkstošiem rubļu (apmēram 4 261 eiro) vai naudas sods notiesātā ienākumu apmērā līdz sešiem mēnešiem ar liegumu ieņemt noteiktus amatus līdz trijiem gadiem vai bez šāda lieguma, vai brīvības ierobežošana līdz gadam ar liegumu ieņemt noteiktus amatus līdz trijiem gadiem vai bez šāda lieguma.

Sankcijas būs bargākas, ja minēto pārkāpumu veikusi personu grupa ar iepriekšēju vienošanos vai attiecībā uz nepilngadīgu personu vai vismaz diviem sportistiem, vai ar vardarbību vai tās pielietošanas draudiem. Sankcijas būs vēl bargākas, ja minētais pārkāpums neuzmanības dēļ izraisījis sportista nāvi vai citas smagas sekas.

Jaunajā likumā arī noteikta kriminālatbildība par sportā aizliegtu metožu izmantošanu attiecībā uz sportistu.

Kā jau ziņots, 18. jūlijā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja ziņojumu jeb izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu ne tikai Soču olimpiskajās spēlēs, bet arī vasaras sporta veidos. 19. jūlijā Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa (CAS) piemēroja kolektīvās atbildības principu un noraidīja 68 krievu vieglatlētu pieteikumu pret Starptautisko vieglatlētikas federāciju asociāciju (IAAF), tādējādi liedzot piedalīties Rio olimpiādē. Rio spēlēs Krievijas vieglatlētiku pārstāvēja tikai tāllēcēja Darja Kļišina, kurai zaļo gaismu deva CAS. 24. jūlijā SOK teju vienbalsīgi lēma, ka Krievijas olimpiskā izlase varēs piedalīties olimpiādē, ja vien zaļo gaismu dos attiecīgā sporta veida starptautiskā federācija, CAS un Starptautiskā olimpiskā komiteja. Tika ņemti vērā arī Maklarena ziņojumā minētie uzvārdi, līdz ar to daudzi krievu sportisti netika pielaisti Riodežaneiro olimpiādei. Augustā kļuva skaidrs, ka Maklarena ziņojumā minēto faktu dēļ krievu sportisti netiek pielaisti arī Rio paralimpiskajām spēlēm.

Izmantotie resursi:
rsport.ru

  +2 [+] [-]

, 2016-11-03 16:34, pirms 6 gadiem
Kārtējā ņirgāšanās. Tagad nu varēs sev sist pa plecu ar tekstu, ka mēs jau tie lielie cīnītāji pret dopingu.

     [+] [-]

, 2016-11-03 16:35, pirms 6 gadiem
Par vēlu. Melbārža un Dukura medaļas jau neatgūsim, protams.

  +3 [+] [-]

, 2016-11-03 17:24, pirms 6 gadiem
Zinot tiesisko nihilismu RU, tad tur var pieņemt kādus likumus tikai vajag, bet ar to izpildi ir tā kā ir-nekā.

     [+] [-]

, 2016-11-03 17:50, pirms 6 gadiem
Ideja jau laba. Taču Krievijas kontekstā man uzreiz uzmācas ķecerīgas domas, ka patiesībā šāds likums ir pieņemts nevis lai mazinātu dopinga lietošanu, bet lai dopingotāji ievērotu labāku konspirāciju. Respektīvi, viss uzvarai, bet, ja vēlreiz būsiet tādi lašaras un ļausiet sevi pieķert, iebāzīsim aiz restēm.

RUSofīli laipni lūgti pacepties!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja