Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:229, Did:0, useCase: 3

Koha: "Pēc ceturtās vietas olimpiādē bija sarūgtinājums, tagad ir miers"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Koha: "Pēc ceturtās vietas olimpiādē bija sarūgtinājums, tagad ir miers"
Rebeka Koha
Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Riodežaneiro olimpiādes ceturtās vietas ieguvēja un Eiropas čempionāta bronzas īpašniece Rebeka Koha (18) pirmdien viesojās LTV1 raidījumā "Sporta Studija". Mūsu svarcēlāja atzina, ka olimpiādē pēc ceturtās vietas viņai bija sarūgtinājums, bet tagad vairāk ir miers.

Kas mainījies pēc Riodežaneiro spēlēm? "Pirms olimpiādes es biju vairāk koncentrējusies uz to mērķi, bet pēc tam paliku tāda brīvāka - nav vairs tas saspringums. Varbūt es ne tik ļoti, bet visi priecājas par to rezultātu, kas ir sasniegts. Visi bija priecīgi, bet man bija tas sarūgtinājums, jo likās, ka tomēr varēju to pacelt," atklāj ventspilniece.

Juti to bronzu rokās? "Jā! Likās, ka tur jau ir un... tur arī nav. Visu laiku domāju, kāpēc es nometu un sanāca tieši tā - palika tas stienis priekšā un nevarēju to noturēt. Domāju, kāpēc nevarēju bišķiņ pacensties, bišķin tikai pielikt un jau būtu, noturētu! Es iedomājos to momentu, ka es izgrūžu, salieku atpakaļ kājas, noskan signāls, es nometu, beigās man paziņo, ka ir tā bronza, es priecīga un arī treneri, prieka asaras... Bet šoreiz bija tieši otrādi - tāds sarūgtinājums, ka nepacēlu. Tomēr tas ir tikai sākums, viss vēl turpināsies. Priecājos, ka man būs vēl iespēja."

2 kilogrami līdz olimpiskajai bronzai. Cik tas ir smagi? "Tā vienkārši nē. Kad tev jau ir gandrīz maksimums un pieliek vēl divus, tas ir ļoti smagi - gan fiziski, gan morāli. Pat viens kilograms, pat pusīte. Ja ikdienas treniņā man pieliek divus, tad tas varbūt nav tā, jo tas nav maksimums. Ja esi jau gandrīz pacēlusi savu personīgo rekordu un ir klāt vēl divi, tas ir ļoti jūtami," norāda Rebeka Koha, kurai treniņos nepatīk taisīt pietupienus.

Pēc olimpiādes tagad vairāk ir tas rūgtums, prieks vai miers? "Domāju, ka tas vairāk ir miers. Vēl nesen tikai sapņoju par nokļūšanu olimpiādē. Tagad tur izcīnīju ceturto vietu. Tā ir miera sajūta."

Kā vispār jūtas meitene svarcelšanā? Daudziem tas nešķiet pieņemami... "Man ir ērti. Kā mājās gulēt un atpūsties. Man ir sajūta, ka tā ir mana vieta, kur tiešām gribu atrasties, trenēties un kaut ko sasniegt. Ja vēl ir ļoti labs rezultāts, esmu ļoti priecīga, treneri apmierināti, tas ieguldītais darbs vienmēr atmaksājas. Iepriekš mēģināju daudz ko citu, bet nebija tas," atzīst latviešu svarcēlāja.

Vēl nav līdz galam izlemts, vai tiešām pāriet uz 58 kg kategoriju, iespējams, būs jāatgriežas 53 kilogramos, jo nav tik viegli uzņemt svaru. Smagākā kategorijā jāceļ pavisam citi smagumi - lai izcīnītu augstas vietas, ļoti daudz jāstrādā.


Izmantotie resursi:
LTV1 raidījums "Sporta Studija"

  +3 [+] [-]

, 2016-12-20 16:09, pirms 6 gadiem
nākamā gada Euro varētu 53 kilo zelts.

  +5 [+] [-]

, 2016-12-20 16:24, pirms 6 gadiem
točka rakstīja: nākamā gada Euro varētu 53 kilo zelts.
Nekārdini ar zeltu, ļauj meitenei normāli paēst!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2016-12-21 01:37, pirms 6 gadiem
arhívs X rakstīja: Vajadzētu viņai kādu brīdi pie mums uz lauka pastrādāt.
ja nu vienīgi akmeņus lasīt. citādi jau nesanāk tās slodzes "pareizas"