Tiesa noraida visas prasības: Tretjakovs, Šipuļins, Ans un citi Phjončhanā nestartēs
Dienā, kad tiks atklātas Phjončhanas olimpiskās spēles, Starptautiskā sporta arbitrāžas tiesa pieņēmusi lēmumu noraidīt visu 47 Krievijas sportistu un amatpersonu iesniegtās apelācijas par viņu nepielaišanu sacensībām.
Prasības iesniedzēji tiesā vērsās sakarā ar Starptautiskās olimpiskās komitejas lēmumu viņus neuzaicināt uz 2018. gada olimpiskajām spēlēm un pieprasīja, lai pieņemtais lēmums tiktu mainīts un viņiem būtu tiesības doties uz startu. Viena no Krievijas biatlona cerībām Antons Šipuļins iepriekš medijos izteicās, ka turpina trenēties un cer, ka viņam tiks dota iespēja. Tomēr viņa un vēl 46 Krievijas pārstāvju prasības tika noraidītas.
Arbitrāžas tiesas komisija, kuru veidoja Kerola Robertsa (Kanāda), Bernhards Veltens (Šveice) un Zali Stegala (Austrālija) lēmumā pavēstīja, ka SOK izveidotais saraksts Krievijas sportistu uzaicināšanai nav uzskatāms par soda mēru. Neskatoties uz Krievijas diskvalificēšanu no olimpiskajām spēlēm, daudziem sportistiem tāpat tika dota iespēja doties uz olimpiskajām spēlēm, ievērojot līdzsvaru starp cīņu pret dopingu un Krievijas sportistu interesēm.
Noklausīšanās procesā lietas iesniedzēji atzina, ka SOK bijušas tiesības ieviest šādu procesu. Tāpat nebija pierādījumu, ka lēmums pieņemts diskriminējošā, patvaļīgā vai negodīgā veidā. Tāpat tika lemts, ka nav nekādu pierādījumu, lai varētu teikt, ka komisija, kas tika izveidota Krievijas sportistu uzaicināšanai uz olimpiskajām spēlēm, būtu nepareizi īstenojusi sev doto uzdevumu.
32 Krievijas sportisti arbitrāžas tiesā vērsās 6. februārī, bet vēl 15 sportisti to paveica dienu vēlāk. Starp atteikumu saņēmušajiem ir vairākas Krievijas cerības – Šipuļins, šorttrekists Viktors Ans, skeletonists Aleksandrs Tretjakovs, slēpotājs Sergejs Ustjugovs. Olimpiskajās spēlēs piedalīsies 169 sportisti no Krievijas, startējot ar nosaukumu Olimpiskie atlēti no Krievijas.
Prasību iesniedza 6. februārī
Viktors Ans, Vladimirs Grigorjevs, Antons Šipuļins, Jevgeņijs Graņičevs, Ruslans Murašovs, Jekaterina Šihova, Sergejs Ustjugovs, Ksenija Stolbova, Jekaterina Jurlova, Maksims Cvetkovs, Irina Uslugina, Jūlija Šokšujeva, Darja Virolainena, Dmitrijs Popovs, Romāns Košeļevs, Mihails Naumenkovs, Aleksejs Bereglazovs, Valērijs Ņičuškins, Antons Belovs, Sergejs Plotņikovs, Jevgeņija Zaharova, Ruslans Zaharovs, Anna Jurakova, Aleksejs Jesiņs, Jūlija Skokova, Jeļizaveta Kazeļina, Sergejs Grjazcovs, Ivans Bukins, Deniss Arapetjans, Artjoms Kozlovs, Gļebs Retivihs un Aleksejs Volkovs.
Prasību iesniedza 7. februārī
Aleksandrs Ļegkovs, Maksims Vilegžaņins, Jevgeņijs Belovs, Aleksandrs Bessmertņihs, Jevgeņija Šapovalova, Natālija Matvejeva, Aleksandrs Tretjakovs, Jeļena Ņikitina, Marija Orlova, Olga Fatkuļina, Aleksandrs Rumjancevs, Artjoms Kuzņecovs, Tatjana Ivanova, Alberts Demčenko un Sergejs Čudinovs.
Izmantotie resursi:
tas-cas.org
[+] [-]
+18 [+] [-]
paņemti nopietni advokāti, un re, viss vējā
+20 [+] [-]
+9 [+] [-]
+18 [+] [-]
-2 [+] [-]
+2 [+] [-]
+14 [+] [-]
+13 [+] [-]
+9 [+] [-]
+2 [+] [-]
+8 [+] [-]
-4 [+] [-]
+10 [+] [-]
+3 [+] [-]
Sorry, bet vateņi godam bija/ir nopelnījuši, ka pret viņiem tā izturas.
Tad kad viņi anektēja Krimu, tad viņi uzspļāva visām starptautiskām tiesībām un līgumiem (Budapeštas memorandam), kurus paši parakstīja, bet tagad viņi čīkst, ka tiek mīdītas viņu starptautiskās tiesības. Nožēlojama valsts.
[+] [-]
+1 [+] [-]
+7 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Kā Tev iet?
-3 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
Īsti nevietā.
+4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
Krievi savā visatļautības sajūtā gāja/iet tik tālu, ka spļauj virsū visām starptautiskām normām, arī sportā, ka vienreiz tas vadzis lūza.
Ja godīgi, tad SOK vel bija ļoti žēlsirdīgi pret krieviem, jo atļāva startēt OS šādā formātā, kaut gan patiesībā viņi bija pelnījuši pilnīgu DSQ.
Var jau pastāvīgi stāstīt, ka tas viss ir tikai un vienīgi politika, bet normāli domājoši cilvēki tāpat saprot, ka krievi Sočos valstiskā līmenī pamatīgi sasmērējās ar dopinga šmugulēšanu.