Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2889, Did:0, useCase: 3

Bez aizvainojuma. Bet ar latvieša spītu

Bez aizvainojuma. Bet ar latvieša spītu
Martins Dukurs un Dainis Dukurs
Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Skeletons nav nomests malā un pēc atgriešanās no Korejas aliņus nedzeram, saka Dainis Dukurs. Patiesībā ir gluži otrādi – Martins un Tomass jau desmit dienas Siguldas trasē Latvijai tik neierastajos ziemas sala apstākļos testē kamanas un slieces. Vieglāk būtu pielaikot aizvainojuma masku un klusām paiet maliņā, taču iekšā sēž latvieša spīts, kas, bruņojies ar mazu duncīti, baksta un atgādina, ka darbs vēl nav padarīts līdz galam. Ja ne pašu nākotnes, tad vismaz Latvijas skeletona nākotnes vārdā.

Tik ilgstošs ziemas sals Latvijā nav ierasta parādība. Tieši to šobrīd cenšas izmantot arī skeletonisti, jo uz šāda ledus ir vieglāk analizēt tehniku. Četrus braucienus var iebraukt pat vienā desmitdaļā, kas ļauj novērtēt pat visniecīgākās nianses īpatsvaru. Kā izrādās, pat vīriem ar divu desmitgažu pieredzi tas spēj iedot jaunu informāciju, izlobīt iepriekš neatrastus secinājumus. Kas nav mazsvarīgi, šobrīd visiem olimpiskās spēles ir izdevies atstāt pagātnei un paraudzīties uz notikušo ar svaigu domāšanu, tīru prātu.

"Neteiktu, ka olimpiādē kādam bija brīnumslidas. Vienkārši ir situācijas, kad visi apstākļi sakrīt," norāda Dainis Dukurs. Jau pirms sacensībām Phjončhanā bijis skaidrs – būs vajadzīgi četru stabili braucieni. Tas neizdevās. Svarīgi bija pēc iespējas labāk aizvadīt pirmo braucienu. Neizdevās izpildīt arī šo nosacījumu. Par spīti tam Martins tik un tā pretendēja uz medaļu, taču pēdējā braucienā pieļautā kļūda viņu nogrūda no pjedestāla. Šādi secinājumi mudina nevis padoties, bet gan strādāt tālāk. Ja Martins un Tomass nākamajās olimpiskajās spēlēs vairs nebūs sportistu statusā, tad šobrīd apstrādātā informācija būs laba zināšanu bāze nākamajai paaudzei.

"Ceturtā un piektā vieta liek mobilizēties. Esam meklējuši un atraduši savas vājās vietas. Paši sev esam atklājuši interesantas lietas, guvuši jaunas atziņas. Dažas no tām ir ļoti būtiskas," saka treneris. Viņi ir sapratuši, ka Phjončhanas laika apstākļiem nebija izdevies atrast labākās kamanas. Arī ne labākās slidas. Taču neviens nebija liedzis tās atrast jau pirms spēlēm. Tādēļ nav iemesla uz kādu apvainoties. Bijām gājuši vienā virzienā, bet vajadzēja spert platākus soļus gan pa labi, gan pa kreisi, atzīst Dukurs.

Viens gan šobrīd ir skaidrs – vasarā treniņu filozofija noteikti mainīsies. Ar svariem tik daudz strādāts vairs netiks, dodot atslodzi ceļgaliem un mugurai. Bet rudens estakādē parādīs, vai šādi būs izdevies saglabāt konkurētspēju. Ja ne, tad tiks pavērts ceļš jaunajiem. Šobrīd gan iespējami visdažādākie scenāriji, ieskaitot tādu, kurā karjeru beidz jaunākais no brāļiem, bet vecākais turpina startēt. Ir izteikti arī piedāvājumi trenera darbam. Pagaidām gan tie ir tikai mutiski. Kad uz galda tiks nolikts papīrs un konkrēti nosacījumi, būs vieglāk pieņemt lēmumu.

  +1 [+] [-]

, 2018-03-05 13:30, pirms 6 gadiem
Martinam viena atslodzes sezona noteikti nāktu par labu. Tomasa vecumā laikam nevar atmest pavisam un pēc gada cerēt atgriezties formā.

Par Netlaua un Šteinberga starta ieskrējienu (rudenī estakādē), salīdzinoši ar brāļiem, grūti spriest. Šteinbergam šosezon bija vāji starti, jo laikam bija trauma. Netlaus, mēģinot salīdzinot neklātienē, varēja būt dažas simtdaļas lēnāks par Tomasu. Jebkurā gadījumā nākamās skeletona sezonas mums būs interesantas.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +8 [+] [-]

, 2018-03-05 13:37, pirms 6 gadiem
antons_upesdeglis_112850049538399 rakstīja: Dotu ceļu jaunajiem, nē, Tomass vizināsies pa 6.vietām labāk...
Toties jaunie vizināsies pa 26-tajām, jo... daudz vairāk jau to skeletonistu pasaules kausos nav. Tāpat Gulbim vajadzētu dot vietu jaunajiem, varbūt vēl kāds tiks pie viena punkta ATP rangā. Un Briedim. Stāv tur boksa elitē un nelaiž garām jauniešus. Tomass lai šļūc, kamēr apnīk.

     [+] [-]

, 2018-03-05 13:50, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Toties jaunie vizināsies pa 26-tajām, jo... daudz vairāk jau to skeletonistu pasaules kausos nav. Tāpat Gulbim vajadzētu dot vietu jaunajiem, varbūt vēl kāds tiks pie viena punkta ATP rangā. Un Briedim. Stāv tur boksa elitē un nelaiž garām jauniešus. Tomass lai šļūc, kamēr apnīk.
Eu nu nevajag muļķības rakstīt, Netlaus jau šogad cīnijās līdzīgi ar to pašu ukraini, kurš PK regulāri iebrauca top 20.

  +3 [+] [-]

, 2018-03-05 14:30, pirms 6 gadiem
M rakstīja: Toties jaunie vizināsies pa 26-tajām, jo... daudz vairāk jau to skeletonistu pasaules kausos nav. Tāpat Gulbim vajadzētu dot vietu jaunajiem, varbūt vēl kāds tiks pie viena punkta ATP rangā. Un Briedim. Stāv tur boksa elitē un nelaiž garām jauniešus. Tomass lai šļūc, kamēr apnīk.
Uzskatu, ka Tomasam ir jāturpina, kamēr var un grib, bet tavs salīdzinājums ir nekorekts. Škiet, ka nākamā sezona būs pirmā, kad mūsu skeletonistiem būs trīs vietas pasaules kausā. Līdz šim vienmēr bija tikai divas. Un, loģiski, ka tās aizņēma Dukuri, un nevienam citam nebija iespējas startēt PK. Savukārt boksā vai tenisā - lūdzu, sasniedz līmeni un vari startēt, kur vien vēlies. Tur nevienam nav jāatbrīvo vietu jaunajiem.

  +8 [+] [-]

, 2018-03-05 14:58, pirms 6 gadiem
antons_upesdeglis_112850049538399 rakstīja: Dotu ceļu jaunajiem, nē, Tomass vizināsies pa 6.vietām labāk...
Vai kāds tiem jaunajiem traucē? Nu tak mauc garam abiem brāļiem!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +5 [+] [-]

, 2018-03-05 16:24, pirms 6 gadiem
Lai jaunie pabrauc garām, tad arī teiks skeletonam ardievas! Visu gatavu bez konkurences sagribējušies 😂

  +2 [+] [-]

, 2018-03-05 17:28, pirms 6 gadiem
Martins Dukurs ir skeletona "Veins Greckis" vai "Rodžers Federers", kuriem arī nav Olimpiskā zelta medaļa (Rodžeram ir zelts tikai dubultspēlēs), bet vai tāpēc viņiem ir mazāk fanu? Visi šie sportisti ar savu izcilo meistarību piedaloties sacensībās dāvā tikai prieku, tāpēc lai jau viņi paši izlemj tieši kad vēlēsies likt punktu savai karjerai.
Tomasam vēlme aiziet skaisti - ar kādu medaļu kaklā varētu būt lielāka un tāpēc viņam es ieteiktu turpināt. Protams, ideāli būtu ja arī Martins vēl "iekostos" kādā medaļā.

  +2 [+] [-]

, 2018-03-05 17:32, pirms 6 gadiem
Edgars rakstīja: Eu nu nevajag muļķības rakstīt, Netlaus jau šogad cīnijās līdzīgi ar to pašu ukraini, kurš PK regulāri iebrauca top 20.
Ukrainis ir bijis diezgan nestabils pagājušajā sezonā:
27.v., 13.v., 18.v., 31.v., 27.v., 26.v., 15.v.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-03-05 20:51, pirms 6 gadiem
Sarkanais Velns rakstīja: skeletonam kā sportam nozīme ir tikai OS, tas ir ziemas ping pongs
Trolli, vai tad pašam nepielec, ka ar šādiem tekstiem Tu noniecini arī savu tautiešu Tretjakova un Tregubova panākumus?

     [+] [-]

, 2018-03-06 00:44, pirms 6 gadiem
Nezinu, kā uz to izskaidrot, bet jūtu, ka Martinam vēl viens 4 gades cikls jau nu būtu jāparāda sevi, jo vēl ir mēķi, vismaz manā uzskatā. (Neskatoties uz to ka viņš ir 9kārtējs PK ieguvējs, daudzu PČ uzvarētājs), Ir viens kalns kurā vēl nav uzkāpts.
Martin, zinu, ka visiem esi ko teicis, bet visi būs tikai priecīgi, ja tomēr saņemsies uz vēl vienu ciklu. Zinu, tas ir smagi, bet velti šo 4gadi savējiem (ģimenei un tuvajiem), radīsies pavisam cita motivācija un arī viņi to sapratīs un atbalstīs.
Visi cer uz Tevi un Tomasu!!!!!

     [+] [-]

, 2018-03-06 00:59, pirms 6 gadiem
Платить за электричество в 2 разa меньше не нарушая закон реально! Советую абсолютно каждому ознакомиться с этой статьей - https://tiny.ee/savemoney элеkтpиka с более чем 30-летним стажeм! Это действительно легально, советую всем, кто не хочет переплачивать!

     [+] [-]

, 2018-03-06 03:15, pirms 6 gadiem
Damokla zobens rakstīja: Trolli, vai tad pašam nepielec, ka ar šādiem tekstiem Tu noniecini arī savu tautiešu Tretjakova un Tregubova panākumus?
Manupraat ljoti traapiigi teikts...Es pat vispaar izteiktos, ka skeletonam arii Olimpiskajaas speelees taa noziime ir taada, maigi izsakoties, nekaada...Nu bija latvieshiem, kad Martins tur pasaules kausos visus vinneja, bet Olimpiaades pilniigi visaas aplauzaas palikdams otrais...Kuru interesee....

  +1 [+] [-]

, 2018-03-06 07:36, pirms 6 gadiem
Kadrs23 rakstīja: Manupraat ljoti traapiigi teikts...Es pat vispaar izteiktos, ka skeletonam arii Olimpiskajaas speelees taa noziime ir taada, maigi izsakoties, nekaada...Nu bija latvieshiem, kad Martins tur pasaules kausos visus vinneja, bet Olimpiaades pilniigi visaas aplauzaas palikdams otrais...Kuru interesee....
Pat tu interesējies un esi sekojis līdzi, tā kā ... mīz burciņā!