Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 1
Zigmārs Raimo un Agnis Čavars. Foto: FIBA
27

Latvijas 3x3 basketbola izlasei Honkongā jāsper divi soļi līdz olimpiskajām spēlēm

Honkongā noslēdzies grupu turnīrs Parīzes olimpisko spēļu pirmajā kvalifikācijas turnīrā 3x3 basketbolā. Latvijas izlasei svētdien pēc uzvaras savā grupā priekšā pusfināla cīņa pret Nīderlandes basketbolistiem.
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: EPA/Scanpix
39

SOK neizsūta ielūgumus okupantvalstīm, bet sportistu dalība netiek izslēgta

LETA. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) neizsūtīs Krievijai un Baltkrievijai ielūgumus uz 2024. gada Parīzes olimpiskajām spēlēm, ceturtdien paziņoja SOK.
LSFP prezidents Einars Fogelis. Foto: F64

Neskaidrība ar kopējo šī gada valsts budžeta finansējumu sportam kavē nozares darbības plānošanu

Vairāk nekā 70 Latvijas atzīto sporta federāciju pārstāvji šodien tikās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) ierosinātās konsultācijās par 2023. gada valsts finansējumu federāciju darbībai. Izprotot situāciju un apstākļus, kādos šogad valdībai jālemj par valsts budžetu, federācijas tomēr vērš Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), kā arī Saeimas Sporta apakškomisijas uzmanību – būtiski ilgāka kavēšanās un neskaidrības par finansējumu sportam šim gadam apdraud plānoto sporta nozares darbību.
Žoržs Tikmers. Foto: F64
8

Tikmers nonāk aizdomu ēnā par LOK sadarbību ar sievas uzņēmumiem

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentam Žoržam Tikmeram intervijā ar LTV raidījumu "Sporta Studija" tika uzdots jautājums par viņa sievu – bijušās un tagadējās – daļēji piederošu uzņēmumu sadarbību gan ar LOK, gan ar olimpiskajiem centriem. Tikmers komentēja, ka nekādus pārkāpumus nesaskata.
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: Reuters/Scanpix
4

Kļičko: "SOK prezidents Bahs kalpo Krievijas interesēm"

LETA--DPA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs kalpo Krievijas interesēm, par Baha priekšlikumu atjaunot sportistu no Krievijas un Baltkrievijas dalību starptautiskajās sporta sacensībās saka olimpiskais čempions boksā ukrainis Volodimirs Kļičko.
Dāvis Mārtiņš Daugavietis. Foto: Jaunā Vienotība

Sporta apakškomisija nosoda SOK rekomendācijas par krieviem un baltkrieviem

LETA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendācija ļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties sacensību apritē kā neitrāliem atlētiem nav pieņemama, uzsver Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV).
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: Reuters/Scanpix
12

Ukraina atzinīgi vērtē SOK lēmumu par Krievijas sportistu atgriešanos OS atlikšanu uz vēlāku laiku

LETA--AFP. Ukraina otrdien atzinīgi novērtēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu, šobrīd nepielaižot Krievijas sportistus dalībai nākamā gada olimpiskajās spēlēs Parīzē.
Nensija Fēzere un FIFA prezidents Džanni Infantīno. Foto: DPA/Scanpix

Vācijas iekšlietu ministre: "SOK rekomendācijas ir pļauka Ukrainas sportistiem"

LETA--AFP. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) rekomendācijas par Krievijas un Baltkrievijas sportistu atgriešanos sacensību apritē ir pļauka Ukrainas sportistiem, otrdien paziņoja Vācijas iekšlietu ministre Nensija Fēzere, kuras viena no atbildības nozarēm ir sports.
Tomass Bahs aicina atgriezt okupantu valstu sportistus sacensībās. Foto: AFP/Scanpix
22

SOK prezidents Bahs rekomendē okupantu valstu pārstāvjus atgriezt sacensībās

LETA--AFP. Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) rekomendē ļaut krievu un baltkrievu sportistiem atgriezties sacensību apritē kā neitrāliem atlētiem, otrdien paziņoja SOK prezidents Tomass Bahs.
Foto: LOK
2

Baltijas valstis, Polija un Ukraina: ''Šobrīd nav īstais laiks atjaunot krievus un baltkrievus OS''

LETA. Krievija un Baltkrievija var panākt savu sportistu atgriešanos starptautiskajā sporta sabiedrībā, pārtraucot pret Ukrainu sākto karu, kuru izraisījusi Krievija ar Baltkrievijas atbalstu, šāda nostāja pausta Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas un Ukrainas kopīgā paziņojumā.
Foto: LOK
14

Apspriež Latvijas iesaisti Zviedrijas kandidatūrā 2030. gada ziemas OS rīkošanā

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) informē, ka šodien notikusi apspriede ar Zviedrijas Olimpisko komiteju par Latvijas potenciālo iesaisti Zviedrijas kandidatūrā uz 2030. gada ziemas olimpisko spēļu sarīkošanu. Atšķirībā no pieteikuma uz 2026. gada spēlēm, šoreiz Latvija aktualizējusi jautājumu par ne tikai renes sporta sacensību aizvadīšanu valstī.
Anda Čakša. Foto: Izglītības un zinātnes ministrija
31

Čakša: ''Nav pieļaujams valsts finansējums sportistiem, kuri startē sacensībās ar krievu un baltkrievu sportistiem''

LETA. Nav pieņemams, ka Latvijas valsts budžeta finansējumu saņem sportisti, kuri piedalās vienās sacensībās ar Krievijas un Baltktrievijas sportistiem, intervijā LTV1 raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).
Kamils Bortničuks. Foto: Reuters/Scanpix
8

Polijas sporta ministrs: "Olimpiskās spēles varētu boikotēt 40 valstis"

Turpinot iebilst SOK iecerei par agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas sportistu pielaišanu olimpiskajām spēlēm, Polijas sporta un tūrisma ministrs Kamils Bortničuks brīdinājis, ka tādā gadījumā varētu tikt izveidota apmēram 40 valstu koalīcija, kas OS nepiedalītos un praktiski padarītu spēles par bezjēdzīgām.
Foto: LOK
32

Baltijas un Polijas ministri vienojas nepieļaut krievu un baltkrievu dalību sacensībās

LETA. Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas par sporta nozari atbildīgie ministri apstiprinājuši kopīgu deklarāciju ar mērķi nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistu dalību starptautiskajās sacensībās un pasākumos arī statusā "neitrālie sportisti", informēja Izglītības un zinātnes ministrija.
Anda Čakša. Foto: Izglītības un zinātnes ministrija
66

Čakša: Tiem, kuri startē kopā ar agresorvalstu pārstāvjiem, jāliedz valsts finansējums

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša LTV1 raidījumā "Kas notiek Latvijā?" norādīja, ka Latvijas sportistiem, kuri piedalās sacensībās, kurās var piedalīties arī Krievijas un Baltkrievijas sportisti, nevajadzētu saņemt valsts finansējumu. Šis jautājums tika apspriests, kā piemēru piesaucot tenisa sacensības, kurās Latviju augstākajā līmenī pārstāv Aļona Ostapenko.
Foto: LOK
10

LOK: ''Latvijas sportistiem nav jāstartē kopā ar Krievijas un Baltkrievijas pārstāvjiem''

LETA. Latvijas sportistiem un sporta nozares pārstāvjiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem, teikts trešdien izplatītajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) paziņojumā.
Foto: Reuters/Scanpix
11

IZM ministre Čakša: ''SOK paziņojums ir amorāls''

LETA. Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) centieni atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās ir pilnīgi nepieņemami un stingri nosodāmi, šādu pozīciju pauž Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).
Foto: Greg Martin/SOK
4

LTV turpinās translēt olimpiskās spēles vismaz līdz 2032. gadam

Latvijas Televīzija informē, ka, Eiropas Raidorganizāciju apvienībai un ''Warner Bros. Discovery'' noslēdzot līgumu ar Starptautisko Olimpisko komiteju, tā ieguvusi tiesības vēl līdz 2032. gadam translēt olimpiskās spēles Latvijas teritorijā.
Basketbola saime ar balvām. Foto: LOK
100

"Trīs zvaigžņu balvā" dominē basketbols, uzvar arī Vasiļjevs un Graudiņa

Kultūras un izklaides centrā "Hanzas perons" šovakar risinājās "Trīs zvaigžņu balva 2022" svinīgā ceremonija, pasniedzot balvas 14 nominācijās. Pasākuma galvenos titulus ieguva daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs un pludmales volejboliste Tīna Graudiņa.
Trīs Zvaigžņu balva. Foto: olimpiade.lv
4

Šovakar notiks "Trīs zvaigžņu balvas" svinīgā ceremonija

Šovakar plkst. 20.40 TV3 tiešraidē sāksies "Trīs zvaigžņu balvas" ceremonija, kur tiks pasniegtas balvas 14 nominācijās, informē pasākuma organizatori.