Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Kuske izceļ bobsleja lielo popularitāti Latvijā, tomēr netic Ķibermaņa četrinieka medaļai

Agris Suveizda

Kuske izceļ bobsleja lielo popularitāti Latvijā, tomēr netic Ķibermaņa četrinieka medaļai
Andrē Lange un Kevins Kuske. Foto: imago/Scanpix

Bijušais Vācijas bobsleja stūmējs Kevins Kuske 2022. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs iejūtas “Discovery” eksperta lomā. “Eurosport” žurnālistiem bijušais stūmējs izteicās, ka būtu jāpārdomā bobsleja attīstības koncepts, lai sacensībās būtu lielāka konkurētspēja. Kuske arī atzīmēja bobsleja augsto popularitāti Latvijā.

“Nekad neesmu bijis uz sacensībām Latvijā, bet pazīstu daudzus Latvijas bobslejistus. Latvijā bobslejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem, tur fanu pulks tiešām ir milzīgs. Bobslejam kā sporta veidam Latvijā statuss ir ļoti augsts, un, protams, arī sportisti tur ir ļoti labi zināmi,” pauda pieredzējušais stūmējs.

“Tehniskajā ziņā Vācijā ražotie bobi šobrīd ir krietni spēcīgāki, salīdzinot ar konkurentiem. Tāpēc nedomāju, ka Latvijas četrinieku ekipāžai izdosies izcīnīt godalgas. Iespējams, ka rezultāts būs līdzīgs kā divnieku braucienos," skeptisks par Oskara Ķibermaņa četrinieku ir Kuske, kurš kopā ar pilot Andrē Langi savulaik izcīnīja četrus olimpiskos zeltus un divus sudrabus. Pekinā divniekos visu goda pjedestālu aizņēma Vācija, bet Latvijas pilotiem Oskaram Ķibermanim un Emīlam Cipulim attiecīgi devītā un septiņpadsmitā vieta.

“Manuprāt, visām nācijām, kuras piedalās bobsleja sacīkstēs, ir jāpārdomā bobu būvēšanas principi un jāskatās uz līderiem – uz Vācijas piemēru. Vācija šajā sportā dominē gadu desmitiem. Mums ir labākie pilotu treneri, kā arī labākie fiziskās sagatavotības treneri. Piemērs ir ne tikai Frančesko Frīdrihs vai Johanness Lohners, bet gan mūsu attīstība kopumā. Esmu novērojis, ka iepriekšējo divu gadu laikā latvieši ir ieguvuši augstas raudzes trenerus, kas spēj strādāt līdzīgi kā mēs. Latvieši vienmēr ir bijuši labi startā, kā arī tiem ir spēcīgi piloti. Nezinu, vai paies kāds laiks, līdz tas nesīs augļus. Uzskatu, ka kopumā ir jāpārdomā bobsleja attīstības koncepts, lai sacensībās būtu lielāka konkurētspēja," bilda septiņkārtējais pasaules un pieckārtējais Eiropas čempions.

Rīt vīriešu četrinieku ekipāžas aizvadīs pēdējos oficiālos treniņbraucienus, kuros Ķibermaņa komanda neplāno piedalīties, bet sacensības notiks sestdien un svētdien.

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

Informāciju sagatavoja:
discovery+, Eurosport

     [+] [-]

, 2022-02-17 22:50, pirms gada
Nu tā arī domājams, ka Frīdrihs kaut ko treniņos testēja, lai sacensībās būtu atkal augstumos. Mēs vismaz treniņos esam trīniekā, kaut kāda gandarījuma pēc. Man tā škiet, ka arī kad mači sāksies, būsim 7-10 vietā.

  +8 [+] [-]

, 2022-02-17 22:50, pirms gada
Ņirgājās!
Bobus vajadzētu ražot visiem 1 rūpnīcā, un izlozet pirms sacensībām kā zirgus 5-cīņā, un kāds bobs kuram uzkrīt - ar tādu lai brauc sacīkstes, un tad redzēs, kuriem tiešām ir labakie piloti un stūmeji, un kuriem tikai laba tehnika.

  -1 [+] [-]

, 2022-02-17 23:18, pirms gada
Kuske bik pēc Melbārža izskatās (vai otrādāk, jo Kevins tomēr vecāks).

     [+] [-]

, 2022-02-18 07:21, pirms gada
Kirbernatoram zelts šogad!

     [+] [-]

, 2022-02-18 07:22, pirms gada
oxa rakstīja: Ņirgājās!
Bobus vajadzētu ražot visiem 1 rūpnīcā, un izlozet pirms sacensībām kā zirgus 5-cīņā, un kāds bobs kuram uzkrīt - ar tādu lai brauc sacīkstes, un tad redzēs, kuriem tiešām ir labakie piloti un stūmeji, un kuriem tikai laba tehnika.
Vāciešiem ir arī labākie piloti. Faktiski to nevar neredzēt. Frīdrihs kļūdās vismazāk no visiem.

     [+] [-]

, 2022-02-18 08:06, pirms gada
Tā nebūs, kā divniekos. Objektīvā vieta varētu būt 5. vai 6. (aiz trim vāciešiem un Kripsa), taču ir arī medaļu cerības.

     [+] [-]

, 2022-02-18 08:19, pirms gada
Laikam čalim piemirsies, kā pirms gadiem Melbārdis pogāja visus, tai skaitā fričus.. bet doma,ka bobi būtu visiem vienādi, laba, tad tiešām redzētu, kurš māk braukt un stumt!

     [+] [-]

, 2022-02-18 09:08, pirms gada
Kuskem īsa atmiņa. Ātri aizmirsis, ka Melbārdis viņus regulāri apbrauca....