Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Prūsis paliek Latvijas bobsleja izlasē, Ķibermanis nākamajā sezonā nestartēs

Prūsis paliek Latvijas bobsleja izlasē, Ķibermanis nākamajā sezonā nestartēs
Sandis Prūsis. Foto: Bobslejs.lv

Sandis Prūsis turpinās vadīt Latvijas bobsleja izlasi, kamēr veselības likstu dēļ nākamajā sezonā nestartēs vadošais pilots Oskars Ķibermanis, savukārt karjerai punktu licis pieredzējušais stūmējs Intars Dambis, portālam Sportacentrs.com atklāj Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. Viņš norāda, ka uz šo nākamo olimpisko četrgadi bobsleja izlase tiek veidota praktiski no jauna.

“Ķibermanim ir diezgan bēdīgi – viņš liksies zem naža,” atzīst Ekmanis. “Viņam ir līdzīga trauma kā [pludmales volejbolistam Mārtiņam] Pļaviņam. Būs nepieciešama minimums sešu mēnešu rehabilitācija, kas nozīmē, ka nākamā sezona ies secen.

Ekmanis piebilst, ka federācija vēl nezina starptautisko sacensību kalendāru, tāpēc viņš nevar runāt par komandas plāniem. “Vasarā trenēsimies visi kopā un audzināsim kadrus. Kad tuvāk nāks rudens, izlemsim kur un kā brauksim,” Ekmanis neizslēdz iespējamību, ka nākamajā sezonā komanda labāk varētu izvēlēties startēt tikai Eiropas kausu līmenī. Līdzīgi vienība darīja pēc 2010. gada Vankūveras olimpiskajām spēlēm, kad bija finansiāla rakstura problēmas, turklāt ar skandālu no izlases aizgāja vadošais pilots Jānis Miņins.

Bez Ķibermaņa izlasē vēl no pilotiem ir Pekinas olimpiskajās spēlēs debitējušais Emīls Cipulis, Dāvis Kaufmanis un Jēkabs Kalenda. Līdz ar to sagaidāms, ka jaunajā sezonā izlase startēs ar mazpieredzējušu pilotu sastāvu.

“Kalenda bija Leikplesidā, tika galā ar trasi. Nebija neviena kritiena. Jā, brauca par pāris sekundēm lēnāk, bet šī trase pati par sevi ir diezgan liels izaicinājums. Tāpēc arī sūtījām uz turieni, lai nākotnē nebūtu pārsteigumu,” skaidro Ekmanis. “Nākamsezon būtībā būs jauna komanda.”

Viņš arī atklāj, ka punktu karjerai licis 38 gadus vecais Dambis, kurš savulaik Miņina ekipāžā kļuva par Eiropas čempionu četriniekos un šajā disciplīnā ieguva bronzu pasaules čempionātā. Ņemot vērā Ķibermaņa prombūtni, šobrīd neskaidrība esot arī ap Latvijas izlases labākā stūmēja Matīsa Mikņa nākotni.

“Treneru komanda gan paliek iepriekšējā, turpinām rullēt. Prūsis paliek kā galvenais treneris,” pauž Ekmanis. “Kad Ķibermanim beigsies rehabilitācija, tad arī skatīsimies, bet pamatā šobrīd notiek jaunas izlases veidošana.”

Ekmanis arī atklāj, ka pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm bobslejisti no Ķīnas vēl nav saņēmuši savu tehniku. Tā nodota jau 20. februārī, bet četras dienas vēlāk Krievijas armija agresīvi iebruka Ukrainā. Bobsleja tehnikas pārvešanai bija norezervēta Krievijas kompānijas lidmašīna. "Cenas auga, tāpēc kamanas tur turēja un gaidīja, kad situācija normalizēsies, bet ķīnieši iecirtās un neļāva mainīt lidostu. Tieši Pekinā ir liels sastrēgums. No Šanhajas viss būtu kārtībā."

Pagājušajā nedēļā Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) dalībnieku sapulce pēc Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) un ziemas sporta veidu federāciju sarunām apstiprināja piešķirt 82 sportistu kvotas laika periodam līdz 2025./2026.gada sezonas beigām. Labākajā - "zelta" - sastāvā bobsleju pārstāvēs seši sportisti, taču Ekmanis norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējo programmu, finansējuma apmērs, rupji rēķinot, samazinājies par aptuveni 20%.

Sestdien Murjāņu sporta ģimnāzijas manēžā jaunie censoņi no visas Latvijas piedalījās bobsleja un skeletona atlasē, un bobslejisti savā paspārnē no tās paņēmuši sešus sportistus.

“Roka mums piešauta, vairāk skatāmies uz fiziskajiem parametriem ar skatu uz nākotni. Ar viņiem strādāsim,” norāda Ekmanis. “Ir dažādas gatavības puiši. Viens otrs nerealizēja potenciālu varbūt tāpēc, ka neprata stumt, bet potenciāls varētu būt.”

LBSF ģenerālsekretārs ieskicē, ka jaunajiem censoņiem vispirms būs jāiztur pirmie vasaras mēneši, kad Daugavas stadionā notiks treniņi starta estakādē, bet pēc tam sekos ledus estakāde un trase. Paralēli tam jāiztur arī fiziskie treniņi.

Vēl pirms nākamās sezonas sākuma notiks vēl viena stūmēju atlase, turklāt interesenti var pieteikties dalībai komandā federācijas interneta vietnē LBSF | Latvijas bobsleja un skeletona federācija, negaidot nākamo stūmēju atlasi.

Slēpts komentārs: mytila

 -12 [+] [-]

, 2022-04-25 16:00, pirms 2 gadiem
Bobslejam būs grūtas tuvākās sezonas. Diez vai pēc šādām pārmaiņām būs vairāk finansējuma arī uz aiznākamo gadu. Pēc LOV sastāva apstiprināšanas varēs redzēt, cik "veco" kadru ir palicis. Ar jaunajiem arī visādi var sanākt - var būt stiprs testos un vasaras treniņu procesā, bet trasē ne vienmēr izdodas to realizēt.

  +3 [+] [-]

, 2022-04-25 16:05, pirms 2 gadiem
Ka tik nākošsezon tikšana top 10 PK nebūs jāuztver kā svētki mūsu bobsleja saimei. Vai Ķibermanis vispār atgriezīes? Es nebūšu pārsteigts, ja viņš jau savu pēdējo startu ir aizvadījis. Ja atgriezīsies, tad kāda izvērtīsies tā atgriešanās?

  +4 [+] [-]

, 2022-04-25 16:07, pirms 2 gadiem
Neierasta būs nākošā sezona renes sportos, ja skatās mūsu sastāvu - bez Ķibermaņa, Šiciem, Elīzas un Ullas.

  +4 [+] [-]

, 2022-04-25 16:39, pirms 2 gadiem
Viena zelta ēra ir beigusies, tagad sekos bedre un nezināšana, bet pēc tam tik ies atpakaļ uz augšu nākošajā zelta ērā. Neko pārdzīvot, dzīves cikliskums.

  -1 [+] [-]

, 2022-04-25 17:12, pirms 2 gadiem
Jāsāk atjaunināt treneru un federācijas sastāvs. Padlatviešu laiks ir beidzies !

  +1 [+] [-]

, 2022-04-25 18:05, pirms 2 gadiem
Nu johaidī, bez Oša nākošā sezona būs baigi drūmā.

  +1 [+] [-]

, 2022-04-25 20:09, pirms 2 gadiem
Prūsis - viens no kvalitatīvajiem bobsleja treneriem Latvijas bobsleja vēsturē... Saprot "drēbi" no iekšpuses, līdz ar to ceru, ka nākošajos gados spēs atjaunot sastāvu konkurētspējīga sastāvā! Protams, bez mazā Oskara, nākošā sezona būs sarežģīta...

     [+] [-]

, 2022-04-25 21:09, pirms 2 gadiem
Restartētājs rakstīja: Jāsāk atjaunināt treneru un federācijas sastāvs. Padlatviešu laiks ir beidzies !
Kuri tad ir tie "nepadlatvieši" ar zināšanām un pieredzi šajā sportā?

 -10 [+] [-]

, 2022-04-25 21:21, pirms 2 gadiem
markizs3 rakstīja: Prūsis - viens no kvalitatīvajiem bobsleja treneriem Latvijas bobsleja vēsturē... Saprot "drēbi" no iekšpuses, līdz ar to ceru, ka nākošajos gados spēs atjaunot sastāvu konkurētspējīga sastāvā! Protams, bez mazā Oskara, nākošā sezona būs sarežģīta...
tā ir. Vēl viena problēma, ka bobslejā viss balstās uz sportistu atlasi, jo paši jauniešus neaudzina. Ne katru gadu izdodas atrast tādus stūmējus kā Daumants, kurš ilgi ir labā līmenī un nav pārāk traumatisks. Vai pilotus kā Melbārdis, kurš var gan iestumt, gan nostūrēt. Tas, ka rudenī plāno vēl vienu atlasi, iespējams liecina, ka ar pēdējiem testiem nav līdz galam apmierināti un cer uz ko labāku.

     [+] [-]

, 2022-04-25 21:57, pirms 2 gadiem
Ja piloti un stūmēji būs 'zaļi gurķi' nākamajās sezonās, tad skaidrs, ka Prūsis jāatstāj, lai būtu vismaz kāda nepārtrauktība un loģiska darbu kārtība izlasē - citādi, ja visi vienlaicīgi aizietu un pazustu, tad nu tukšā vietā (nez, kurš tad varētu pat nākt Prūša vietā? Miņins? ha ha...) kaut ko no 0 sākt gatavoties Olimpiskajam ciklam nebūtu prāta darbs. Pieņemu, ka Prūsis un komanda jaunos varēs vismaz līdz viduvējam līmenim mierīgi uzkačāt - tad jau pēc četrgades varēs doties pelnītā pensijā, ja gribēs un ļaut jau ar puslīdz sagatavotu materiālu darboties kādam citam (varbūt pat to laiku kāds labs kandidāts trenera amatam uzzīmējas).

  -1 [+] [-]

, 2022-04-25 21:58, pirms 2 gadiem
xZ rakstīja: Kuri tad ir tie "nepadlatvieši" ar zināšanām un pieredzi šajā sportā?
Vairumā citu valstu bobsleja vienību vadībā . Jāmet aci arī uz vācu brāļu spečukiem...

  -1 [+] [-]

, 2022-04-25 22:20, pirms 2 gadiem
Ja 6 mēneši, var paspēt uz jauno sezonu

  -5 [+] [-]

, 2022-04-25 22:36, pirms 2 gadiem
maģiskais rakstīja: Ja 6 mēneši, var paspēt uz jauno sezonu
iespējams būs izgājis rehabilitāciju, bet ne sagatavošanās ciklu sezonai. Nebūs arī skrējis sprintus, sastrādājies ar stūmējiem utt.

  +1 [+] [-]

, 2022-04-25 22:37, pirms 2 gadiem
maģiskais rakstīja: Ja 6 mēneši, var paspēt uz jauno sezonu
Pēc ceļa operācijas ?
Porziņģim sanāca pusotrs gads

  +1 [+] [-]

, 2022-04-25 23:00, pirms 2 gadiem
Būsim godīgi, bobslejs nav nekāds labais sporta veids. Sportisti tik smagi sačakarē savu veselību. Nav ko bēdāties, ja arī nebūs kas brauc.

  -3 [+] [-]

, 2022-04-26 00:11, pirms 2 gadiem
Čīkstulītis Prūsītis droši varēja sākt strādāt, bet laikam gan saprata, ka garantētā valsts "maize" nemaz tik slikta nav.

  -1 [+] [-]

, 2022-04-26 06:28, pirms 2 gadiem
Kartejais-Wannabe-Eksperts rakstīja: Viena zelta ēra ir beigusies, tagad sekos bedre un nezināšana, bet pēc tam tik ies atpakaļ uz augšu nākošajā zelta ērā. Neko pārdzīvot, dzīves cikliskums.
kā tad.. sasapņojies,nu tik būs

  +2 [+] [-]

, 2022-04-26 07:04, pirms 2 gadiem
apollon1313 rakstīja: Čīkstulītis Prūsītis droši varēja sākt strādāt, bet laikam gan saprata, ka garantētā valsts "maize" nemaz tik slikta nav.
Klausies! Laikam esi kārtējais dīvānā pirdējs! Prūša laikā Latvija kļuva par bobsleja lielvalsti. Ir iegūtas gan olimpiskās, gan pasaules čempionāta zelta medaļas, pasaules kausi utt. Pirms tam nekas tāds nebija. Pat nevarēja par to sapņot. Gribi teikt, ka bez trenera nopelna??? Bet Tev tikai čīkst. Man tā liekas, ka šeit tiešām daļa komentētāju ir tādi lūzeri, kuri reālajā dzīvē ir dibena tīrītāji citiem, bet nu šeit par citiem izsakās tik nievājoši. Nu tik gudri grib izklausīties. Tādi profesionāļi. Bet patiesībā ........

  -1 [+] [-]

, 2022-04-26 07:30, pirms 2 gadiem
Morics rakstīja: Klausies! Laikam esi kārtējais dīvānā pirdējs! Prūša laikā Latvija kļuva par bobsleja lielvalsti. Ir iegūtas gan olimpiskās, gan pasaules čempionāta zelta medaļas, pasaules kausi utt. Pirms tam nekas tāds nebija. Pat nevarēja par to sapņot. Gribi teikt, ka bez trenera nopelna??? Bet Tev tikai čīkst. Man tā liekas, ka šeit tiešām daļa komentētāju ir tādi lūzeri, kuri reālajā dzīvē ir dibena tīrītāji citiem, bet nu šeit par citiem izsakās tik nievājoši. Nu tik gudri grib izklausīties. Tādi profesionāļi. Bet patiesībā ........
Nevaru noliegt zināmus Prūša nopelnus, bet tā viņa mūžīgā žēlošanās brīžiem krīt uz nerviem. Starp citu, līdz dukurpapum gan viņam tālu...

     [+] [-]

, 2022-04-26 10:11, pirms 2 gadiem
Restartētājs rakstīja: Vairumā citu valstu bobsleja vienību vadībā . Jāmet aci arī uz vācu brāļu spečukiem...
Vāciešu panākumus nosaka tehnika, maz sakara ar treneriem. Lūk, vācu tehniskos nolīgt, tas jau būtu cits stāsts, tikai naudiņas tam nav un nebūs.

  -2 [+] [-]

, 2022-04-26 14:23, pirms 2 gadiem
xZ rakstīja: Vāciešu panākumus nosaka tehnika, maz sakara ar treneriem. Lūk, vācu tehniskos nolīgt, tas jau būtu cits stāsts, tikai naudiņas tam nav un nebūs.
ideja jau ļoti laba, bet pieļauju, ka vācu speciālists pie mūsu resursu iespējām neko daudz vairāk neizdarīs. Ne tikai finansu, bet arī tehnoloģijām, materiāliem utt.

     [+] [-]

, 2022-04-26 20:08, pirms 2 gadiem
Es arī esmu par To, lai atjauninātu federācijas un treneru korpusu, lai ienāk jaunas vēsmas un dzirkstele, kura grūtā brīdī būs vajadzīga!
Jā, visiem vajadzētu padomāt, kāpēc LV bobslejisti tik bieži traumējas un nav novērojama sportistu karjeras ilggadība(ar dažiem izņēmumiem)!??!
Neatbalstu dalību tikai eiropas kausos, jo domāju, ka E.Cipulis ir pelnījis iespēju progresēt starp labākajiem - pasaules kausos!
Kur ir pazudis Kola kungs, ka vairs nemana kadra priekšpusē, vai spalvas jau pietiekoši uzspodrinātas?
Ekmanis varētu nosaukt LBSF budžeta summu ar kuru viņš būtu apmierināts un vairāk nečikstētu(regulāri), ka naudas pietrūkst un kas zin, varbūt ir kaut kur labvēlis, kas iešķiebs vajadzīgo "kāpostu"
Vajadzētu izstrādāt stratēģiju un metodes, kā meklēt, atlasīt un strādāt ar jauniešiem jau no 15-16. gadu vecuma, kas ~19 gadiem jau būtu labs materiāls, bobsleja specializācijai un nopietnām lietām! (bet tur atkal nebūs finansējuma, kā vienmēr, labak lai paši kaut kur mežā satrenējas)
Jauku vakaru visiem!!!