Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Krievu bobslejisti un skeletonisti vēlreiz atstādināti no starptautiskām sacensībām

Agris Suveizda

Krievu bobslejisti un skeletonisti vēlreiz atstādināti no starptautiskām sacensībām
Ņikita Tregubovs. Foto: AFP/Scanpix

Šodien norisinājās Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (IBSF) kongress, kurā jaunu prezidentūras termiņu saņēma itālietis Ivo Ferriāni un kurā tika veiktas statūtu izmaiņas, kuras sekmēja Krievijas sportistu atstādināšanu no sacensībām.

IBSF savā mājaslapā ievietojusi lakonisku paziņojumu par krievu sportistu un federācijas pārstāvju atstādināšanu uz nenoteiktu laiku, nemaz neminot iemeslu, kādēļ šādas sankcijas piemērotas. Latvijas Bobsleja un skeletona federācija (LBSF) savā mājaslapā gan norāda, ka lēmums ir Krievijas agresorā kara Ukrainā dēļ un ka lēmums būs spēkā līdz ta, laikam, kamēr nebūs pieņemts Ukrainas-Krievijas miera līgums vai kāds cits konflikta atrisinājums. Tāpat kongresā tika pieņemti būtiski statūtu grozījumi, kas Izpildvaldei dod pilnvaras pieņemt aizsargmērus un neparedzētu notikumu gadījumā, kā, piemēram, terorisms, karš, nemieri, epidēmija, radioaktīvais vai ķīmiskais piesārņojums, atstdināt federācijas vai personas uz nenoteiktu laiku vai atcelt/pārcelt pasākumus. IBSF Krieviju atstādināja jau marta sākumā, bet jūnijā IBSF Apelāciju komisija šo lēmumu atcēla. Baltkrievija nav IBSF biedre.

Latvijas nacionālās federācijas prezidents Jānis Kols LBSF mājaslapā pauda gandarījumu par kongresā panākto, kas esot prasījis milzu darbu arī aizkulisēs. "Bija skarbi, tiešām skarbi, bet gandarījums, ka tomēr tas ir panākts. Viss jau sākās ne tikai pašā balsošanas dienā, bet jau iepriekš, kuluāru sarunās. Mēs izvirzījām prasību, ka par šo jautājumu jābūt atklātam balsojumam, lai redzētu kas ir kas. Tīri juridiski, lai bobsleja skeletona vadība varētu lielu lēmumu pieņemšanā darboties arī starpkongresu laikā, vajadzēja izmainīt statūtus, kas piešķirtu lielākas tiesības IBSF izpildkomitejai kongresa starplaikos. Tas bija pirmais balsojums, vēl pirms Krievijas izslēgšanas un vajadzēja dabūt vismaz divas trešdaļas balsu.

Viegli negāja un pārsteidzoši, ka līdzās Krievijai pret izmaiņām statūtos nobalsoja arī ASV un Kanāda. Ja par kanādiešiem tas bija aptuveni skaidrs, tad amerikāņu nostāja mainījās pēdējā brīdī un kuluāru sarunās viņi sacīja pretējo. Pirms tam bija arī dažādas uzstāšanās un prezentācijas par Krievijas agresiju Ukrainā, bet publiski bez Ukrainas vēl uzstājāmies tikai mēs ar Zinti Ekmani, LBSF ģenerālsekretāru. Beigās laimīgi statūtu izmaiņas pieņēmām un arī par Krievijas izslēgšanu no starptautiskās bobsleja un skeletona aprites (šajā jomā par bija arī amerikāņi un kanādieši, pret tikai paši krievi). Mani pozitīvi pārsteidza Vācijas atbalsts, viņu prezidents ir bijušais austrumvācietis un viņš labi pārzināja patieso situāciju un vēsturi. Liels gandarījums, ka nu tas ir pieņemts, kaut arī mums jārēķinās, ka Krievija var apstrīdēt šādu lēmumu, jo IBSF darbojas Šveices jurisdikcijā un viss ir jāizskata pēc būtības, ja ir kāda apelācija."

Uz ceturto termiņu pēc kārtas tika pārvēlēts vienīgais prezidenta amata kandidāts Ferriāni, kurš paziņoja, ka tas būs viņa pēdējais termiņš. Gluži kā Ferriāni, vēl uz četriem gadiem tika pārvēlēti arī visi viceprezidenti, ieskaitot Mārtiņu Dambergu – viceprezidentu tiesiskajos jautājumos.

Izmantotie resursi:
https://www.ibsf.org/en/news/22661-...
https://www.ibsf.org/en/news/22663-...
https://www.ibsf.org/en/news/22672-...
https://www.bobslejs.lv/raksts/krie...

  +3 [+] [-]

, 2022-07-15 19:35, pirms 2 gadiem
Par to pat spriest nevajadzetu,jo okupantiem un teroristiem nav vietas starptautiskos speles.

     [+] [-]

, 2022-07-15 19:36, pirms 2 gadiem
Šādi grozījumi statūtos ir nepieciešami, lai Krievija un tamlīdzīgi agresori nevarētu tiesāties par juridiskām niansēm. Arī starptautiskajai federācijai iepriekš īsti nebija juridiski precīza pamata, lai izslēgtu, jo statūtos šādi punkti nav paredzēti.

Līdzīgi arī IIHF Disciplinārajai komisijai nācās piemērot drošības argumentu, jo RUS pārstāvji strīdējās, ka piemērotas sankcijas, ko statūti neparedz

https://sportacentrs.com/hokejs/izl...

Neesmu jurists, bet tā tas izskatās.

  +1 [+] [-]

, 2022-07-15 20:19, pirms 2 gadiem
Es uzskatu ka krieviju un baltkrieviju vajadzētu uz gadiem 10-20 no sporta aprites izdzīt..nevar būt tā ka karš beigsies un viņi pēkšņi kļūst cilvēki.. nē..dzivnieki bija ,ir un būs

     [+] [-]

, 2022-07-15 22:15, pirms 2 gadiem
Cik dziļi krievu nauda ir ielaidusi varas saknes pasaulē un sportā.Tāpēc tās jāapcērt bez žēlastības.