Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Ķibermanis pēc ceļgala operācijas cer uz dalību pasaules čempionātā janvārī

Rolands Eliņš

Ķibermanis pēc ceļgala operācijas cer uz dalību pasaules čempionātā janvārī
Oskars Ķibermanis. Foto: Viesturs Lācis/Bobslejs.lv

Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Oskaram Ķibermanim ceļgala operācija tika veikta jūnija beigās, viņš pastāstīja portālam Sportacentrs.com. Lai arī pavasarī tika prognozēts, ka tās dēļ viņam būs jāizlaiž visa nākamā sezona, Ķibermanis pats ir apņēmības pilns panākt pretējo un cer uz dalību pasaules čempionātā janvāra beigās, konkrētus solījumus gan šobrīd neveicot.

Aizvadītās sezonas Eiropas čempionam Oskaram Ķibermanim pēc sezonas beigām aktuāls bija ceļgala savainojums, un federācijas vadība pavēstīja, ka viņam nākamo sezonu nāksies izlaist, jo būs nepieciešama operācija, no kuras būs vajadzīgs ilgstošs rehabilitācijas process. Kā norādīja Ķibermanis, operācija viņam tika veikta pēc Jāņiem, jūnija beigās.

"Tagad pirmā nedēļa, kad pats uz savām kājām staigāju. Nu, nav tā, ka justos ļoti pārliecinoši pagaidām," teica Ķibermanis. "Šobrīd kaut ko grūti apsolīt nākamās sezonas sakarā, būs jāskatās, kā notiek atlabšana. Vēl pagājušajā nedēļā ceļgals atkal bija piepampis, pat minimāla slodze rada šādu efektu."

"Tāpēc grūti pateikt kaut ko konkrētu. Vēl jau jāņem vērā arī, ka atlabt pēc operācijas – tā ir tikai viena lieta. Vēl jau būs nepieciešams fiziski sagatavoties startiem," norādīja Ķibermanis. "Piedalīties tāpat vien piedalīšanās pēc... nu, nezinu, vai arī līdzjutējiem būs interesanti redzēt, ka aizbraucu tikai piedalīties un neesmu īsti gatavs. Tas nav tā vērts."

"Šobrīd galvenais ir pēc iespējas ātrāk atgūties, lai atkal varu ķerties pie darba," sacīja Ķibermanis, taču uzsvēra, ka šobrīd cer, ka tomēr izdosies būt gatavam uz sezonas noslēgumam posmiem. "Pavasarī teiktais, ka man būs jāizlaiž visa sezona – tas nav akmenī kalts. Viss atkarīgs no tā, cik ātri izdosies atgūties."

Sezonas galvenais starts jebkurā gadījumā bobslejā būs janvāra beigās un februāra sākumā, kad Sanktmoricas trasē norisināsies pasaules čempionāts. Ķibermanis izteicās, ka tas varētu būt viņa mērķis: "Kāpēc ne? Tā ir gara trase, tur daudz kas atkarīgs tieši no braukšanas, varbūt fiziskās sagatavotības trūkums, kas tobrīd varētu man būt, nebūs tik nozīmīgs. Tāpēc domāju – kāpēc ne? Reizē gan arī apzinos, ka, ilgtermiņā domājot, tās ir tikai vienas sacensības, tas nav tāds visu izšķirošs notikums – būt vai nebūt."

Ķibermanim tieši Sanktomoricā iepriekšējā sezonā izdevās veiksmīgākais starts, jo Latvijas četrinieku ekipāža ar viņu priekšgalā Šveicē ieguva Eiropas čempionu titulu. "Tas bija pagājušajā sezonā, attiecīgi - jau pagātnē," smaidīja Ķibermanis. Kopā ar viņu startēja arī stūmējs Matīss Miknis, par kura palikšanu sportā pavasarī tika norādīta jautājuma zīme viņa pilota traumas dēļ, taču Ķibermanis norādīja, ka Miknis trenējoties un gatavojoties sezonai.

"Protams, arī sezonas pēdējais posms Siguldā liekas vilinoša lieta, taču šobrīd tā tiešām ir zīlēšana nedaudz," teica Ķibermanis. "Saprotiet taču, ne jau no manis vien tas ir atkarīgs. Šobrīd patiešām skaidrs ir tas, ka sezonas sākumā nestartēšu. Pēc tam? Cerība ir, bet vairāki faktori jāņem vērā, un piedalīties piedalīšanās pēc – nu, kam tas būs interesanti? Ne man, ne skatītājiem, ja runa ir par vietām otrā desmita beigās, piemēram."

Var gan argumentēt, ka pēc Oskara Melbārža karjeras beigām un Ķibermaņa savainojuma Latvijas bobslejam jebkurā gadījumā gaidāmi grūti laiki un ka arī skatītājiem nāksies "savilkt jostas" savās gaidās par augstām pozīcijām. Ķibermanis gan šajā sakarā pauda optimismu: "Jaunajiem pilotiem ir visas iespējas "izšaut". Patiesībā jāsaka, ka tieši tagad būs īstais laiks, kad sevi pierādīt un izmantot savas iespējas."

Latvijas bobsleja komanda galvenā trenera Sandra Prūša vadībā gatavošanos nākamajai sezonai sāka jau vasaras sākumā. Pasaules kausa sezona šoreiz sāksies novembra beigās ar trim posmiem Ziemeļamerikā, un šonedēļ LBSF ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis portālam Sportacentrs.com norādīja, ka šajā sakarā loģistikas problēmu netrūkst, taču lielākai skaidrībai vajadzētu būt augusta beigās, kad arī LBSF, kas nupat kā ievēlējusi jaunu federācijas prezidentu Anša Zeltiņa personā, skaidrāk iezīmēs nākamās sezonas aprises.

  -2 [+] [-]

, 2022-08-04 14:02, pirms 2 gadiem
To jau jūnijā varēja noprast, ka līdz PČ izdosies iziet rehabilitāciju, bet ne sagatavoties. Stumt bobu ar pilnu jaudu droši vien nav veselīgākais, ko darīt pēc traumas sadziedēšanas. Vai mums nebūs neviena cita pilota, kas būtu labāks par pusspēkā stumjošu vai no starta bobā sēdošu Ķibermani? Bet Ķibermanim veiksmi atlabstot pēc traumas!

https://sportacentrs.com/ziemas_spo...

  +2 [+] [-]

, 2022-08-04 14:45, pirms 2 gadiem
Veselību.

     [+] [-]

, 2022-08-05 23:27, pirms 2 gadiem
Tad sanāk, ka Kols ir prom? Nav vairs interesanti

A, kas tas par Ansi?