Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Par LBSF jauno prezidentu kļuvis Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš

Agris Suveizda

Par LBSF jauno prezidentu kļuvis Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš
LBSF valde - Kristaps Kotāns, Sandis Prūsis, Ansis Zeltiņš, Janika Judeika un Zintis Ekmanis. Foto: bobslejs.lv

Par Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas prezidentu ievēlēts Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, tā šodien lēma jaunievēlētā valde piecu cilvēku sastāvā, paziņots federācijas mājaslapā. Līdzšinējais prezidents Jānis Kols amatā bija kopš 2006.gada un vēl pirms amata termiņa beigām atzina, ka uz prezidenta vietu federācijā vairs nekandidēs.

Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas valdē ievēlēti Ansis Zeltiņš, Sandis Prūsis, Janika Judeika, Kristaps Kotāns un Zintis Ekmanis, kurš turpinās ieņemt ģenerālsekretāra vietu.

Jaunievēlētais prezidents Zeltiņš: "Prioritāte manā darbā būs jaunu cilvēku piesaiste. Runa ir par sportistiem, bet ne tikai. Jārada saprotamā valodā šis stāsts par Latvijas bobsleju tā, lai jaunatne, kura to nav pieredzējusi pati, zinātu mūsu panākumus šajā sporta veidā, kā arī vēlētos iesaistīties. Federācijas darbā virziena maiņa nav nepieciešama, turpināsim nostiprināt esošo un attīstīties tālāk." Federācijas prezidents oganizācijas mājaslapā arī atklāja plānus uzlabot Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi: "Bobslejs un skeletons Latvijā ir ar panākumiem, pateicoties Siguldas trasei, tāpēc tik, cik vien tas būs manos un federācijas spēkos, centīsimies uzlabot trasi, un, kas zina, varbūt tomēr sapnis par olimpiskajām spēlēm šajā trasē vēl nav izsapņots."

Ansim Zeltiņam ir Latvijas Jūras akadēmijas bakalaura profesionālais grāds jūras transportā un maģistra grāds biznesa vadībā, kas iegūts Salfordas Universitātē (Apvienotā Karaliste). Iepriekš bijis VAS “Latvijas dzelzceļš” padomes priekšsēdētājs, SIA “Rīgas Brīvostas flote” valdes loceklis. Diplomātisko pieredzi ieguvis Latvijas Republikas pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Savienībā, Briselē, strādājot transporta nozares padomnieka amatā. Pirms tam bijis A/S “Latvijas kuģniecība” meitassabiedrības SIA “LSC Shipmanagement” valdes priekšsēdētājs un vairāk nekā deviņus gadus vadījis VAS “Latvijas Jūras administrācija”. Rīgas brīvostas pārvaldnieks kopš 2017.gada.

Iepriekšējos 16 gadus federācijas prezidenta amatu ieņēma Jānis Kols, kurš slavē komandu, ar kuru bijis visus šos gadus un savam pēctecim novēl saglabāt līmeni: "Šis ir grūts un izaicinājumiem pilns laiks. Toreiz mums bija vienas problēmas, tagad – pavisam citas, un gribētos teikt, ka šī brīža pasaules problēmas ir daudz smagākas nekā tās, ar kurām mēs tikāmies pirms 16 gadiem. Jau šobrīd vērojams mežonīgs izmaksu kāpums, un lielāko daļu "noēd" loģistika. Te jāiesaistās starptautiskajai federācijai, lai risinātu jautājumus un sportu padarītu interesantāku, lai nebūtu vienas valsts dominances."

Atskatoties uz šo gadu laikā paveikto, Kols ir gandarīts par izdarīto: "Dievs dod kādam to atkārtot vai pārspēt! Tā gan teica arī Juseins Bolts, bet viņa rezultāts jau šogad pasaules čempionātā gandrīz tika panākts, tā ka – tik drosmīgi arī nedrīkst teikt. Emocijas nevar salīdzināt, bet var salīdzināt skaitļus – 16 gadu laikā tikai bobslejā vien ir izcīnītas 152 medaļas. Es neticu, ka kādai citai olimpiskā sporta veida federācijai tas ir izdevies. Turklāt visaugstākā kaluma medaļas vissvarīgākajās sacensībās, kuras gan Sočos mums nolaupīja, bet vēlāk Siguldā, savu skatītāju priekšā, tās sportisti uzvilka kaklā. Visspilgtāk atmiņā paliek pirmais un pēdējais gads, tieši tā arī ir man, atskatoties uz laiku federācijā. Un visi gadi pavadīti gandrīz nemainīgā valdes sastāvā – izcila komanda," atskatoties uz paveikto, novērtē Jānis Kols.

Jaunā bobsleja un skeletona sezona sāksies novembra beigās, pirmos trīs posmus aizvadot Ziemeļamerikas trasēs, bet pēc gadu mijas – piecus etapus Eiropas trasēs, Pasaules kausa sezonu noslēdzot Siguldas trasē. Pasaules čempionāts notiks Šveicē, Sanktmoricas trasē no 21.janvāra līdz 5.februārim.

Izmantotie resursi:
https://www.bobslejs.lv/raksts/par-...

     [+] [-]

, 2022-07-30 11:20, pirms 2 nedēļām
Mazliet pārsteidz, ka Prūsis arī nolēmis darboties valdē.

  -1 [+] [-]

, 2022-07-30 11:49, pirms 2 nedēļām
Ja tā ir bobsleja un skeletona federācija tad kur valdē ir kāds kurš lobēs skeletonistus? Tas lēnām mums Latvijā izbeidzās un līdz ar Dukuru aiziešanu skeletons arī izmirs pavisam.. te gan akmens ļooti smags ir metams pašu Dukuru klana dārzā kas tā arī NEVIENU citu skeletonistu tā arī nav izaudzinājuši pa šiem 22 gadiem!! Jā, bija Priedulēna ar potenciālu, bet arī to palaidām vējā!! Labi, es saprotu, Dukuriem nebija vēlmes audzināt kādu, jo tas bija, ir un būs viņu privātais pasākums.

  +2 [+] [-]

, 2022-07-30 11:56, pirms 2 nedēļām
sandis444444 rakstīja: Ja tā ir bobsleja un skeletona federācija tad kur valdē ir kāds kurš lobēs skeletonistus? Tas lēnām mums Latvijā izbeidzās un līdz ar Dukuru aiziešanu skeletons arī izmirs pavisam.. te gan akmens ļooti smags ir metams pašu Dukuru klana dārzā kas tā arī NEVIENU citu skeletonistu tā arī nav izaudzinājuši pa šiem 22 gadiem!! Jā, bija Priedulēna ar potenciālu, bet arī to palaidām vējā!! Labi, es saprotu, Dukuriem nebija vēlmes audzināt kādu, jo tas bija, ir un būs viņu privātais pasākums.
Tevis teiktajam var piekrist no vienas puses, bet tajā pašā laikā Dukuriem kā sportistiem nav pienākuma trenēt citus, tas ir federācijas uzdevums. Protams, Dukurs vecākais bija gan trases priekšnieks, gan izlases treneris, līdz ar to daļēja atbildība tā ir. Nevar arī teikt, ka viņi nemēģināja - vienmēr paspārnē ir bijis pa kādam sportistam, bet droši vien ir grūti ar pilnu sparu kādu trenēt un meklēt arī tam finansējumu, kamēr paši sacenšas augstākajā līmenī.

     [+] [-]

, 2022-07-30 15:19, pirms 2 nedēļām
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Tevis teiktajam var piekrist no vienas puses, bet tajā pašā laikā Dukuriem kā sportistiem nav pienākuma trenēt citus, tas ir federācijas uzdevums. Protams, Dukurs vecākais bija gan trases priekšnieks, gan izlases treneris, līdz ar to daļēja atbildība tā ir. Nevar arī teikt, ka viņi nemēģināja - vienmēr paspārnē ir bijis pa kādam sportistam, bet droši vien ir grūti ar pilnu sparu kādu trenēt un meklēt arī tam finansējumu, kamēr paši sacenšas augstākajā līmenī.
zini, ka ja katrs mēs izdarītu vairāk, kā prasa pienākums, tad mēs būtu visās jomās pirmajā vietā pasaulē
bet tikmēr - "nav mans pienākums", "eh, nav laika", "man ir labi tāpat" utt
tas nav pārmetums konkrēti kādam, bet domāšanas stilam kā tādam
PS
Bet kur rodas tādi universālie kareivji kā Zeltiņš? Gribu arī iestāties tajā "programmā"!

     [+] [-]

, 2022-07-30 16:24, pirms 2 nedēļām
.............. rakstīja: Bet kur rodas tādi universālie kareivji kā Zeltiņš? Gribu arī iestāties tajā "programmā"!
Sāc ar Jūras akadēmiju