Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

R. Kobajaši ar diviem lieliskiem lēcieniem no mazā tramplīna kļūst par čempionu

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

R. Kobajaši ar diviem lieliskiem lēcieniem no mazā tramplīna kļūst par čempionu
Rjoju Kobajaši. Foto: EPA/Scanpix

Pekinas olimpisko spēļu tramplīnlēkšanas sacensībās lēcienos no mazā tramplīna labāko sniegumu parādīja japānis Rjoju Kobajaši. Viņam vienīgajam padevās divi lieliski lēcieni, kas atnesa zelta medaļu.

• Pirms četriem gadiem Phjončhanā par olimpisko čempioni lēcienos no mazā tramplīna kļuva Andreas Velingers no Vācijas, bet Pekinas olimpiskajās spēlēs viņš nestartēs, jo šosezon nav spējis būt labāks par citiem Vācijas tramplīnlēcējiem. Ja sieviešu sacensību treniņi parādīja sacensību favorītes, tad vīru konkurencē pretendentu uz medaļām netrūka. Viens no tiem noteikti bija Rjoju Kobajaši no Japānas, kurš Pasaules kausa kopvērtējumā ir otrajā vietā un uzvarēja četru tramplīnu turneju. Viņam konkurenci bija gatavi sastādīt arī Norvēģijas, Vācijas un Austrijas tramplīnlēcēji. Sava misija šajās olimpiskajās spēlēs ir arī trīskārtējam olimpiskajam čempionam Kamilam Stoham no Polijas, kurš ar divām uzvarām varētu kļūt par pirmo tramplīnlēcēju ar piecām zelta godalgām.

• Tieši pirms sacensībām vienīgais lēcienu neizpildīja Rjoju Kobajaši, bet pēc punktiem labāko rezultātu uzrādīja krievs Jevgēņijs Kļimovs. Tiesa viņš aizlēca vien 96 metrus tālu, kamēr 102 metrus sasniedza norvēģis Marius Lindvīks un slovēnis Anže Lanišeks. Sacensībās tramplīnlēcēji uzstādīja krietni labākus rezultātus. Sacensību pirmais lēciens zīmīgs bija četrkārtējam olimpiskajam čempionam Simonam Amanam no Šveices, kuram šīs jau ir septītās olimpiskās spēles. Viņš ar savu 101 metru tālo lēcienu bija ļoti apmierināts, no tiesnešiem saņemot gan tikai 123.7 punktus, kas tobrīd bija sestais rezultāts, bet beigās viņām 25. vieta un iespēja izpildīt arī otro lēcienu.

• Par iespēju izpildīt arī otro lēcienu cīnījās divi Igaunijas pārstāvji Arti Aigro un Kevins Maļcevs. Labāk veicās Aigro, kurš ar 116.7 punktiem ieņēma 34. vietu, bet Maļcevs ar 112.5 punktiem palika 40. vietā 50 dalībnieku konkurencē.

• Ļoti labu lēcienu veica Kamils Stohs, kura 101.5 metrus tālais lēciens tika novērtēts ar 136.3 punktiem. Polis uz neilgu brīdi kļuva par sacensību līderi, kad viņu ar 103 metrus tālu lēcienu pārspēja slovēnis Peters Prevcs, kura rēķinā 139.2 punkti. Pēc viņiem lēca potenciāli medaļu pretendenti no Vācijas, Norvēģijas un Austrijas, bet reti kurš spēja ielauzties labāko desmitniekā. Pasaules kausa līderis Karls Gaigers no Vācijas ierindojās vien 21. vietā. No favorītiem sevi vislabāk apliecināja Rjoju Kobajaši, kurš aizlēca 104.5 metrus tālu, tika pie 145.4 punktiem un līderpozīcijas pēc pirmā lēciena.

Otrajā lēcienā Amanam neizdevās uzlabot savas pozīcijas, sacensības noslēdzot ar 239.5 punktiem un 25. vietu. Vēl vienu ne visai labu lēcienu izpildīja Gaigers, kurš saņēma 125.3 punktus, kas kopā deva 252.8 punktus. Ar to bija pietiekami vien 15. vietai šajās sacensībās. Visaugstāko kāpumu veica norvēģis Marius Lindvīks, kurš būtiski uzlaboja savu sniegumu, ieguva par teju četriem punktiem vairāk un summā no 17. vietas pakāpās uz septīto. Pirmais viņu pārspēja polis Davids Kubackis, kļūstot par jauno sacensību līderi ar 265.9 punktim.

• Otrajā lēcienā pieteikumu uz medaļu veica Manuels Fetners no Austrijas, kurš ar 270.8 punktiem kļuva par līderi. Jālec vēl bija tikai četriem tramplīnlēcējiem. Pirmais no viņiem bija krievs Jevgēņijs Kļimovs, kurš nespēja aizlēkt tik tālu, piekāpjoties Fetneram un Kubackim. Kārta bija Kamilam Stoham, kuram arī neizdevās aizlēkt gana tālu, zaudējot cīņu par olimpisko medaļu un paliekot sestais. Savu pārsvaru pār Fetneru un Kubacki nenoturēja arī Peters Prevcs, kurš sacensības noslēdza ceturtajā pozīcijā. Tikmēr vēl vienu lielisku lēcienu veica Rjoju Kobajaši, triumfējot šajās sacensībās ar 275 punktiem un kļūstot par olimpisko čempionu.

Pekinas olimpiskās spēles, tramplīnlēkšana, lēcieni no mazā tramplīna vīriešiem

VietaSportistsPunkti
1.R.Kobajaši (JPN)275.0
2.M.Fetners (AUT)270.8
3.D.Kubackis (POL)265.9
4.P.Prevcs (SLO)265.4
5.J.Kļimovs (ROC)261.5
6.K.Stohs (POL)260.9
7.M.Lindvīks (NOR)260.7
8.D.Sadrejevs (ROC)259.4

Pekinas olimpiskās spēles, tramplīnlēkšana, medaļnieki

DatumsDisciplīnaZSB
05.02Mazais tramplīns sievietēmBogataja (SLO)Altausa (GER)Križnara (SLO)
06.02Mazais tramplīns vīriešiemR.Kobajaši (JPN)M.Fetners (AUT)D.Kubackis (POL)
07.02Jaukto komandu sacensības
12.02Lielais tramplīns vīriešiem
14.02Komandu sacensības vīriešiem

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

  -1 [+] [-]

, 2022-02-06 15:35, pirms 3 gadiem
Ļoti interesanta sacensība. Tas ka uzvarēja Rajo Kobojaši nav pārsteigums, bet Fetnera, un arī Kubacki, medaļas gan ir neliels pārsteigums.
Prieks, ka karma bija laba atriebjoties Horngaheram par visām tām riebeklībām ko viņš darīja visu šo sezonu. Neviena vācieša nav pat Top 10.👍

     [+] [-]

, 2022-02-06 18:55, pirms 3 gadiem
1 lielisks leciens. normalais, jeb parastais tramplins. priekaa ! p.s. kad nabaga autoram pieleks kaa un kaapec ar talako lecienu neuzvar, smadzenes pavisam putra saies..

     [+] [-]

, 2022-02-06 19:48, pirms 3 gadiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Ļoti interesanta sacensība. Tas ka uzvarēja Rajo Kobojaši nav pārsteigums, bet Fetnera, un arī Kubacki, medaļas gan ir neliels pārsteigums.
Prieks, ka karma bija laba atriebjoties Horngaheram par visām tām riebeklībām ko viņš darīja visu šo sezonu. Neviena vācieša nav pat Top 10.👍
Kas tur bija? Esmu palaidis garām.
Bet to ka fričiem nebūs, tāpat skaidrs, uz lielā būs labāk, bet ne čempis.
Normāls pipars no viņu bara ir Velingers, kurš tur spriedzi, bet pēc traumas laikam vairāk nekas nespīd.
Visu sezonu pazudušie poļi vēl komandā aizvilks līdz bleķim.