Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource651 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource651), Fid:2965, Did:0, useCase: 3

Bojā gājušie viesstrādnieki, LGBT tiesības - pirms PK neklusē arī futbolisti

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Bojā gājušie viesstrādnieki, LGBT tiesības - pirms PK neklusē arī futbolisti
Vācijas izlases futbolisti, veidojot uzrakstu "Cilvēktiesības" pirms izlases spēles. Foto: imago images/Uwe Kraft/Scanpix

Līdz brīdim, kad skaidrākas kļūs izlašu sastāvu aprises un pārtraukumu sasniegs klubu sezona, saistībā ar gaidāmo Pasaules kausa izcīņas finālturnīru medijos priekšplānā vairāk izvirzījies cits temats – skandāliem, pārkāpumiem un kritiku apvītais turnīra rīkošanas fons, par ko vēstīts arī portālā Sportacentrs.com. Šajā materiālā – vairāk par pašu futbolistu, izlašu un treneru reakciju uz Katarai vērstajām apsūdzībām.

Krekls kā medijs

Ļoti aktīvi savu nostāju pret cilvēktiesību pārkāpumiem un migrantu strādnieku apstākļiem Katarā paudusi valsts, kuras futbola izlase finālturnīrā nemaz nespēlēs – Norvēģija. Tiesa, tādu futbolistu esamība valstsvienības rindās kā Anglijas Premjerlīgas labākais vārtu guvējs, “Manchester City” superzvaigzne Ērlings Holanns, un līdervienības “Arsenal” kapteinis Martins Ēdegors, ļauj arī Norvēģijai, kas nebūt nav futbola lielvalsts, nodot vēstījumu, kas var sasniegt plašāku auditoriju.

Pagājušā gada 24. martā spēlē pret Gibraltāru PK kvalifikācijas turnīrā norvēģi savas valsts himnu sagaidīja, tērpušies baltos t-kreklos ar uzrakstu “Human Rights – on and off the pitch” [Cilvēktiesības – laukumā un ārpus tā – no angļu val.]. “Man ir sajūta, ka daudziem spēlētājiem tas rūp un interesē, un viņi vēlas kaut ko darīt, lai mēģinātu dot savu artavu situācijas uzlabošanā,” izteicās valstsvienības kapteinis Martins Ēdegors. Ar naftas un dabasgāzes resursiem bagātajai zemei, kas ir pirmā Tuvo Austrumu valsts, kurā risināsies Pasaules kausa izcīņa, tiek pārmesta cilvēktiesību neievērošana gan saistībā ar stadionu celtniecībā nodarbināto migrantu strādnieku apstākļiem, gan toleranci pret cilvēkiem ar netradicionālu seksuālo orientāciju [sīkāk – šeit].

FIFA pēc šī gadījuma paziņoja, ka “tic runas brīvībai un futbolam kā spēkam labu nodomu īstenošanā”. Norvēģijas Futbola federācija ziņoja, ka tās ietvaros tiks izveidota speciāla komiteja, pētot cilvēktiesību ievērošanu Katarā un to, kā Norvēģijas futbols uz šādiem jautājumiem var reaģēt. Vēlāk federācijas līmenī pat tika pacelts jautājums par iespējamu finālturnīra boikotēšanu, taču tas tika noraidīts. Ar radošu paņēmienu tikmēr izcēlās valsts augstākās futbola līgas klubs “Tromsø”. Uz komandas spēļu krekliem tika nodrukāti QR kodi, kurus noskenējot, iespējams nokļūt tīmekļa vietnē, kurā apkopota informācija par cilvēktiesību pārkāpumiem Katarā.

Norvēģijas izlases piemēram tuvākajās dienās [viena izlašu spēļu loga ietvaros] sekoja arī citas valstsvienības. Pirms kvalifikācijas turnīra spēles pret Islandi, uz krekliem uzkrāsojot burtus, kas kopā veidoja uzrakstu “human rights”, atbalstu viesstrādniekiem Katarā pauda arī Vācijas izlase. Pussargs Leons Gorecka atklāja, ka burtus uz krekliem uzkrāsojuši paši futbolisti: “Zinām, ka tuvojas Pasaules kauss, un par to [cilvēktiesību pārkāpumiem] būs daudz jautājumu un diskusiju. Vēlējāmies parādīt, ka to neignorējam. Mums ir iespēja sasniegt plašu auditoriju, un varam to izmantot, lai rādītu piemēru par vērtībām, kurām ticam.”

“Mums kā futbolistiem ir arī zināma atbildība runāt par šādām lietām – mums ir iespēja tās izcelt gaismā, un turpināsim to darīt,” komandas biedram gan Minhenes “Bayern”, gan Vācijas izlasē piebalsoja Jozua Kimmihs. 27 gadus vecais vācietis arī izteicās, ka radikālākām rīcībām no futbolistu puses, piemēram, PK finālturnīra boikotam, viņaprāt, jau ir par vēlu: “Pasaules kausa boikotu esam nokavējuši par desmit gadiem. Tas netika piešķirts šogad, bet gan vairākus gadus atpakaļ [2010. gadā], un kādam vajadzēja par to iedomāties jau tad. Tagad mums jāizmanto sava publicitāte un jāvairo sabiedrības apziņa.”

Iesildīšanās kreklus kā mediju vēstījuma nodošanai izmantoja arī Nīderlandes izlase, šādu akciju sarīkojot pirms PK kvalifikācijas turnīra spēles pret Latviju Johana Kruifa arēnā Amsterdamā. Oranžo valstsvienības centra aizsargs Matiss De Lihts minēja smagos apstākļus, kādos jāstrādā stadionu celtniekiem: “Zinām, kādi tie ir, un nevaram to ignorēt, un neko nedarīt.” Tāpat De Lihts izteica cerību, ka arī citas izlases pievērsīsies šim jautājumam, sadarbojoties dažādu valstu spēlētāju biedrībām.

Pamanāma sociālās atbildības aktivitātēs bijusi arī Dānijas futbola valstsvienība. Tās spēļu formas un treniņu apģērbu ražotājs “Hummel” paziņojis, ka atbalsta Dānijas izlasi, taču ne Pasaules kausa norisināšanos Katarā, tāpēc uz dāņu formām esošie ražotāja un nacionālās futbola federācijas logo iekrāsoti tādā pašā krāsā, kā pats apģērbs, lai neizceltos un no attāluma nebūtu redzami. Tāpat tradicionālajām Dānijas sarkanajām un baltajām formām papildus izveidots arī trešais, alternatīvais formas tērps – melnā krāsā, simbolizējot sēras, kas saistītas ar mediju izziņoto nepilnu septiņu tūkstošu strādnieku nāvi stadionu būvniecības laikā.

Dāņu protestēšana nav aprobežojušies tikai ar krekliem. Oktobrī Dānijas Futbola federācija darīja zināmu, ka uz šo Pasaules kausu izlases futbolisti dosies bez savām ģimenēm, lai maksimāli minimalizētu valsts pārstāvju aktivitātes par nozīmīgiem cilvēktiesību pārkāpumiem apsūdzētajā Persijas līča piekrastes valstī. “Iepriekšējos PK finālturnīros spēlētāju sievas un draudzenes ir devušās līdzi, bet ne šoreiz. Nevēlamies piedalīties Kataras peļņas gūšanā, tāpēc esam maksimāli samazinājuši savas ceļošanas aktivitātes,” skaidroja federācijas pārstāvis.

”Lai arī ko jūs darītu, nedariet neko gejisku

Kataras kā Sporta karaļa lielākā pasākuma rīkotājvalsts sakarā, kas gatavojas uzņemt tūkstošiem līdzjutēju no visas pasaules, tiek paustas bažas arī par homoseksuālu cilvēku drošību un uzņemšanu. Reliģiozajā un izteikti konservatīvajā valstī homoseksualitāte ir aizliegta ar likumu, un var būt sodāma pat ar nāvi. Katarai finālturnīra laikā nācies nedaudz atkāpties no saviem standartiem saskaņā ar fanu pieplūdumu un FIFA iekļaušanas un tolerances vadlīnijām, kas paredz nediskriminējošu un iekļaujošu attieksmi pret seksuālajām minoritātēm. Rīkotāji iepriekš vēstījuši, ka tiem faniem, kas pārstāv LGBT kopienu un ieradīsies Katarā, tiks atļauts nēsāt varavīksnes krāsu karogus vai emblēmas, taču Kataras varasiestādes arī brīdina, ka tie kādā brīdī var tikt atņemti pašu līdzjutēju drošībai – gadījumā, ja kāds izdomātu šādiem cilvēkiem uzbrukt.

“Mēs esam konservatīva, taču arī laipni viesus uzņemoša valsts. Saprotam cilvēku kultūru un ticību atšķirības, tāpēc domāju, ka ikviens pret citiem izturēsies ar cieņu. Tā kā mūsu kultūra arī ir daļa no šīs pasaules kultūras, sagaidām, ka tiks cienīta arī tā,” izteicies finālturnīra rīkošanas izpilddirektors Nasers Al-Haters. Lielbritānijas ārlietu ministrijas sekretārs Džeimss Kleverlijs homoseksuāliem britu faniem Katarā ieteicis ar cieņu izturēties pret vietējo kultūru, un bez vajadzības nekompromitēt sevi, cerot, ka ar “nelielu elastību un kompromisiem no abām pusēm tiks aizvadīts drošs un aizraujošs Pasaules kauss”.

Politiķa izteikumus kritizējis leģendārais angļu futbolists Gerijs Linekers. “Lai arī ko jūs darītu, nedariet neko gejisku. Vai tāds ir vēstījums?” jautā slavenais futbola analītiķis. Vēršot uzmanību uz šo problēmu, varavīksnes krāsas ar tekstu “One Love” uz sava kapteiņa apsēja Katarā solījis nēsāt Anglijas valstsvienības uzbrucējs Harijs Keins. Lai uz apģērba attēlotu politiska rakstura vēstījumus, nepieciešama FIFA atļauja, bet Keins paziņojis, ka apsēju vilks neatkarīgi no FIFA lēmuma. Šādu iniciatīvu vairākas izlases aizsākušas jau spēlēs pirms Pasaules kausa, un Katarā ar varavīksnes krāsu apsējiem laukumā dosies arī citu valstsvienību kapteiņi. “Kopā nēsājot šo aproci mūsu komandu vārdā, nodosim skaidru vēstījumu, kamēr pasaule skatās,” izteicies Keins, kurš 2018. gada finālturnīrā Krievijā ar sešiem vārtu guvumiem kļuva par PK izcīņas rezultatīvāko spēlētāju.

“Runāšana par problēmām, to izcelšana priekšplānā un padarīšana redzamām ir mehānisms, ko cilvēki mūsu sportā ir izmantojuši jau iepriekš, un to darīsim arī mēs. Vienmēr būs kritika par jebko, ko darām, bet cenšamies ietekmēt tās lietas, ko mums tiek lūgts ietekmēt. Ir robeža tam, ko varam panākt. Esam veikuši lielu izpēti, FA [Anglijas Futbola asociācija] ir bijušas neskaitāmas tikšanās ar nevalstiskajām organizācijām un Kataras viesstrādniekiem, viņi ir ievākuši visu informāciju un lūgumus no [cilvēktiesību pārkāpumu] skartajām pusēm,” skaidrojis Anglijas izlases galvenais treneris Garets Sautgeits.

Pirms pāris dienām ar video starpniecību protestējošajām izlasēm pievienojās arī Austrālijas valstsvienības futbolisti, aicinot nodrošināt cilvēktiesības un visus nepieciešamos līdzekļus Kataras viesstrādniekiem, kā arī dekriminalizēt homoseksualitāti un atstāt paliekošu iespaidu valstī arī pēc lielā futbola noslēguma. Austrālijas futbolistu apvienība, kurā ietilpst pārstāvji gan no vīriešu, gan sieviešu izlasēm, vairākkārt tikusies gan ar FIFA, Kataras varasiestādēm, viesstrādnieku pārstāvjiem, Starptautisko darbaspēka organizāciju, kā arī citām iesaistītajām institūcijām. Futbolisti atzīst, ka, lai arī progress ir redzams ne tikai uz papīra, bet arī dzīvē, uzlabojtumi aizvien esot nepieciešami.

Nosodījums par tiesību pārkāpumiem Katarā atbalsojies arī finālturnīra pārraidīšanas TV ekrānos līmenī. Vairāku Francijas pilsētu, tostarp Parīzes, Marseļas, Lilles un Bordo, kā arī Londonas pašvaldības paziņojušas, ka grasās neierīkot publiskās fanu zonas un spēļu pārraidīšanas vietas, kā tas ir ierasts citos finālturnīros. “Sacensības laika gaitā ir izvērtušās par sociālu un vides katastrofu, nesavienojamu ar vērtībām, kuras gribam redzēt sportā – īpaši futbolā,” citēts Marseļas mērs Benuā Pajans.

Par sporta nozari atbildīgā Parīzes pašvaldības amatpersona Pjērs Rabadans savukārt izteicies, ka “Kataras modelis iet pretrunā tam, ko vēlamies organizēt mēs”, atsaucoties uz 2024. gadā Francijas galvaspilsētā gaidāmajām olimpiskajām spēlēm. Tiesa, Parīzes gadījumā gan uz PK netranslēšanas akciju nevajadzētu skatīties caur rozā brillēm. “Šādai pieejai nevajadzētu būt selektīvai. Tiem, kas aicina izslēgt ekrānus finālturnīra laikā, vajadzētu beigt sekot līdzi “Paris Saint-Germain”, ko finansē Katara, kā arī citiem klubiem, ko sponsorē valsts kompānija “Qatar Airways”,” slejā laikrakstam “L’Alsace” raksta žurnālists Lorāns Bodins. Minētā Parīzes superkluba prezidents ir katariešu uzņēmējs, miljardieris Nasers Al-Helaifi.

Noderīgas saites

Skaidrojam: kāpēc Pasaules kauss notiks ziemā, un kā tas mainīs klubu sezonu?

Skandāliem un apsūdzībām pārpilnais Kataras PK2022 finālturnīrs

1 2 41 komentārs

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 10:45, pirms 3 mēnešiem
Perverso pi*aru tiesības, vai, vai, kāda sāpe!
Par viesstrādnieku likteni gan ir žēl.

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 11:08, pirms 3 mēnešiem
Brīnums, ka vēl vegāni nav iemetuši savas piecas kapeikas.

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 11:25, pirms 3 mēnešiem
Gaidu futbolistus un citus sportistus - kas atteiksies pārstāvēt savas izlases, jo viņiem tiek uzspiests aizstāvēt pervertus!

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 11:39, pirms 3 mēnešiem
Cerams, ka viedokļu dažādības dēļ neviens aiz restēm nenonāks, bet riski tam pastāvēs. Gribētos, lai, čempionātam tuvojoties, vairāk runātu par furbolu, bet FIFAi par šo būtu jāuzņemas lielākā atbildība.

  -3 [+] [-]

, 2022-11-01 12:12, pirms 3 mēnešiem
oxa rakstīja: Perverso pi*aru tiesības, vai, vai, kāda sāpe!
Par viesstrādnieku likteni gan ir žēl.
Pikets jau beidzās? https://jauns.lv/raksts/zinas/52788...

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 12:16, pirms 3 mēnešiem
Ir jāievero tās valsts likumi uz kuru tu esi aizbraucis ja kaut kas nepatīk vai esi idars tad paliec mājās

     [+] [-]

, 2022-11-01 12:40, pirms 3 mēnešiem
Tādās valstīs PK vnk nav jārīko! Futbolā tomēr dominē Eiropa
un tai jānosaka, kur būs PK. Un nekādas Krievijas, Arābijas u.c. taml nepieaugušas valstis.

     [+] [-]

, 2022-11-01 12:42, pirms 3 mēnešiem
Ndeki rakstīja: Ir jāievero tās valsts likumi uz kuru tu esi aizbraucis ja kaut kas nepatīk vai esi idars tad paliec mājās
principā jau, ja onkas paši nesāk publiski maigoties, tad nenoteiksi kas viš i un nekādi mēsli nevar sanākt.

  +4 [+] [-]

, 2022-11-01 12:56, pirms 3 mēnešiem
Visi tādi virtue signaleri, ka vemt gribās. Brauks piedalīsies un spēlēs, bet tai pat laikā tēlos, cik ļoti negribīgi to dara. Tas no sērijas par Lebronu, kurš baigais taisnības cīnītājs, līdz tas neskar paša maciņu nosodot ķīnu. Visi skaisti kopā izliekas, ka briesmīga doma Katarai piešķirt PK, bet bankas kontā uz papildus cipariņiem paskatoties tas viss aizmirstās.

  -4 [+] [-]

, 2022-11-01 13:00, pirms 3 mēnešiem
Un te nu mēs jau pēc komentāriem redzam, cik homofobā pasaulē mēs dzīvojam.

     [+] [-]

, 2022-11-01 14:18, pirms 3 mēnešiem
Galvenais es saprotu pat aliņu iedzert nevarēs.Par to vajadzētu bļaut tā ir vistīrākā diskriminācija.Ja tie dienvidnieki saviem neļauj tad kāda daļa par to pārējiem(normāliem cilvēkiem).

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 14:19, pirms 3 mēnešiem
Kā man kretinē zilie, reāli!

  -2 [+] [-]

, 2022-11-01 14:22, pirms 3 mēnešiem
oxa rakstīja: Perverso pi*aru tiesības, vai, vai, kāda sāpe!
Par viesstrādnieku likteni gan ir žēl.
Pasaki, ka esi st*lbs, nesakot, ka esi st*lbs

     [+] [-]

, 2022-11-01 14:29, pirms 3 mēnešiem
Luka Magic rakstīja: Kā man kretinē zilie, reāli!
Slēptajiem gejiem tas normāli, tāpēc nepārdzīvo

     [+] [-]

, 2022-11-01 14:36, pirms 3 mēnešiem
cookro rakstīja: Galvenais es saprotu pat aliņu iedzert nevarēs.Par to vajadzētu bļaut tā ir vistīrākā diskriminācija.Ja tie dienvidnieki saviem neļauj tad kāda daļa par to pārējiem(normāliem cilvēkiem).
iepriekš rakstīja, ka speciāli paredzētās vietās alkoholu tirgot būs atļauts. Bet gan jau nebūs lēti.

https://sportacentrs.com/futbols/pk...

     [+] [-]

, 2022-11-01 14:38, pirms 3 mēnešiem
Tāpēc arī LV izlase boikotēs šo pasākumu

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 15:53, pirms 3 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Cerams, ka viedokļu dažādības dēļ neviens aiz restēm nenonāks, bet riski tam pastāvēs. Gribētos, lai, čempionātam tuvojoties, vairāk runātu par furbolu, bet FIFAi par šo būtu jāuzņemas lielākā atbildība.
Grūti pateikt, kā labāk. Varbūt tieši tādas lietas, kā karš Ukrainā ceļas no tā, ka esam pārāk klusi un maigi pret agresīviem diktatoriem. Varbūt kancelings futbolā tomēr ir vajadzīgs?

     [+] [-]

, 2022-11-01 15:55, pirms 3 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: iepriekš rakstīja, ka speciāli paredzētās vietās alkoholu tirgot būs atļauts. Bet gan jau nebūs lēti.

https://sportacentrs.com/futbols/pk_2022/27102022-skandaliem_un_apsudzibam_parpilnais_katar
PSRS arī speciāli paredzētās vietās bija praktiski VISS, tikai lai tiktu pie tā VISA un vispār nokļūtu speciāli paredzētajā vietā, bija krietni vien jāpiepūlas

  -1 [+] [-]

, 2022-11-01 16:19, pirms 3 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Grūti pateikt, kā labāk. Varbūt tieši tādas lietas, kā karš Ukrainā ceļas no tā, ka esam pārāk klusi un maigi pret agresīviem diktatoriem. Varbūt kancelings futbolā tomēr ir vajadzīgs?
klusi un maigi pret diktatoriem nevajag, bet FIFA būtu jāmācās no PK negatīvās rezonanses. Arī mēs te runājam par visādām lietām ārpus futbola, nevis apspriežam grupu trunīra pronozes. Un tas ir pamatoti, jo notiekošais nav pieņemami. Ja FIFA grib, lai priekšplānā būtu futbols, tad citādāk jāizvēlās turnīta organizatori.

     [+] [-]

, 2022-11-01 16:21, pirms 3 mēnešiem
A Burts no Supermestis rakstīja: PSRS arī speciāli paredzētās vietās bija praktiski VISS, tikai lai tiktu pie tā VISA un vispār nokļūtu speciāli paredzētajā vietā, bija krietni vien jāpiepūlas
nav izslēgts, ka arī te tā būs. Paši atņems sev iespējas labi nopelnīt.

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 16:26, pirms 3 mēnešiem
Katara, iespējams, nav priekšzīmīga valsts. Bet šobrīd viņu lielākais grēks ir tas, ka viņiem ir cita kultūra, kas nepakļaujas nivelēšanai pēc viena, rietumu noteiktā lineāla.

  +1 [+] [-]

, 2022-11-01 16:27, pirms 3 mēnešiem
mndvolk rakstīja: Katara, iespējams, nav priekšzīmīga valsts. Bet šobrīd viņu lielākais grēks ir tas, ka viņiem ir cita kultūra, kas nepakļaujas nivelēšanai pēc viena, rietumu noteiktā lineāla.
ne gluži. Šo PK apvij skandāli arī par citiem jautājumiem, pat ja norobežojamies no kultūru atšķirībām

https://sportacentrs.com/futbols/pk...

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 16:42, pirms 3 mēnešiem
mndvolk rakstīja: Katara, iespējams, nav priekšzīmīga valsts. Bet šobrīd viņu lielākais grēks ir tas, ka viņiem ir cita kultūra, kas nepakļaujas nivelēšanai pēc viena, rietumu noteiktā lineāla.
Bojā gājuši strādnieki un viņu dzīves apstākļi... kā tas izpaužas uz "lineāla"? Ja Rietumi veido futbola sabiedrības kodolu un lielāko naudas maisu (un šeit nedomāju tikai Eiropu un Zameriku, bet arī Japānu, Dkoreju u.c. valstis), tad turnīru rīkošanā varam izvirzīt nosacījumu, kas iet kopsolī ar mūsu vērtībām!

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 16:44, pirms 3 mēnešiem
Respketīvi, gribat rīkot Pasaules kausu (un tajā piedalīties), tad nekādu džihādu, diktatūru, vārda brīvības ierobežanu u.tt. Nepatīk, rīkojat savu turnīru (kopā ar Putinu un Pelmeni).

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 16:46, pirms 3 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Bojā gājuši strādnieki un viņu dzīves apstākļi... kā tas izpaužas uz "lineāla"? Ja Rietumi veido futbola sabiedrības kodolu un lielāko naudas maisu (un šeit nedomāju tikai Eiropu un Zameriku, bet arī Japānu, Dkoreju u.c. valstis), tad turnīru rīkošanā varam izvirzīt nosacījumu, kas iet kopsolī ar mūsu vērtībām!
Kas tos "vērtību nosacījumus" izvirzīs? Tie paši, kurus apbēra ar zeltu, lai šis turnīrs notiktu Katarā?
Rietumu pasaule ir pērkama maukumāja ar visām tās "vērtībām". Ta ka pajāt visi tie beigtie strādnieki un geji, kuri kaut ko grib tai Katarā sadarīt, dzeram alu un izbaudām kā onkuli spārda bumbu!

     [+] [-]

, 2022-11-01 16:56, pirms 3 mēnešiem
mndvolk rakstīja: Katara, iespējams, nav priekšzīmīga valsts. Bet šobrīd viņu lielākais grēks ir tas, ka viņiem ir cita kultūra, kas nepakļaujas nivelēšanai pēc viena, rietumu noteiktā lineāla.
Nodrošināt normālus apstākļus strādniekiem, lai tie neatstiepj kājas ir rietumu noteiktais lineāls?

     [+] [-]

, 2022-11-01 17:01, pirms 3 mēnešiem
huy rakstīja: Kas tos "vērtību nosacījumus" izvirzīs? Tie paši, kurus apbēra ar zeltu, lai šis turnīrs notiktu Katarā?
Rietumu pasaule ir pērkama maukumāja ar visām tās "vērtībām". Ta ka pajāt visi tie beigtie strādnieki un geji, kuri kaut ko grib tai Katarā sadarīt, dzeram alu un izbaudām kā onkuli spārda bumbu!
Tu taču spēj saprast, ka kolektīvās sabiedrības vērtības var būt viena lieta, bet tikmēr PK piešķir maza cilvēku grupiņa, kuras vērtības var ļoti viegli nopirkt.

  +2 [+] [-]

, 2022-11-01 17:09, pirms 3 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Tu taču spēj saprast, ka kolektīvās sabiedrības vērtības var būt viena lieta, bet tikmēr PK piešķir maza cilvēku grupiņa, kuras vērtības var ļoti viegli nopirkt.
Es atceros, cik ātri tika galā ar nenozīmīgo un ne bagāto Dienvidslāviju, tad nebija problēmu to nokanselēt. Kur parādās lielā nauda, tur pēkšņi pie vainas kaut kāda mazā grupa kuru nekādi nevar ietekmēt. Ja nu kas, iepriekšējais PK arī notika valstī, kura bija iebrukusi citas valsts teritorijā. Un nekas, visi čilā baudīja bumbas spārdīšanu un citas ekstras, pie tirsas pašu sludinātās vērtības.

     [+] [-]

, 2022-11-01 17:15, pirms 3 mēnešiem
huy rakstīja: Es atceros, cik ātri tika galā ar nenozīmīgo un ne bagāto Dienvidslāviju, tad nebija problēmu to nokanselēt. Kur parādās lielā nauda, tur pēkšņi pie vainas kaut kāda mazā grupa kuru nekādi nevar ietekmēt. Ja nu kas, iepriekšējais PK arī notika valstī, kura bija iebrukusi citas valsts teritorijā. Un nekas, visi čilā baudīja bumbas spārdīšanu un citas ekstras, pie tirsas pašu sludinātās vērtības.
Nedaudz nesaprotu par ko tieši tu iebilsti? Tagad arī visi čilā spārdīs bumbu un baudīs futbolu un tai pat laikā twiterī ierakstīs cik ļoti tas viss ir slikti.

  +1 [+] [-]

, 2022-11-01 17:30, pirms 3 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Nedaudz nesaprotu par ko tieši tu iebilsti? Tagad arī visi čilā spārdīs bumbu un baudīs futbolu un tai pat laikā twiterī ierakstīs cik ļoti tas viss ir slikti.
Es neiebilstu, es bērziņam to ar teicu, tik citiem vārdiem. Vērtības maz kādam interesē, ja ir iesaistīta liela nauda. Pieņemsim, ja kaut kādām Keinam, tas tā no sirds uztrauktu, viņs vnk nepiedalītos.

  -1 [+] [-]

, 2022-11-01 17:37, pirms 3 mēnešiem
huy rakstīja: Kas tos "vērtību nosacījumus" izvirzīs? Tie paši, kurus apbēra ar zeltu, lai šis turnīrs notiktu Katarā?
Rietumu pasaule ir pērkama maukumāja ar visām tās "vērtībām". Ta ka pajāt visi tie beigtie strādnieki un geji, kuri kaut ko grib tai Katarā sadarīt, dzeram alu un izbaudām kā onkuli spārda bumbu!
Ja būtu, kā tu raksti, es nebūtu pret, bet Katāras gadījumā DZERAM ALU, ir utopija! Par beigtajiem strādniekiem un gejiem piekrītu, tas neskar Etniskos Eiropiešus, tāpēc PO BARABANU, tas nav tā vērts, lai par to vispār iespringtu! Taču jebkurā gadījumā, Katārai nedrīkstētu peišķirt rīkotājtiesības, kaut vai dēļ tā paša Alus, bez kura Futbols nav iedomājams Atceros 1994. gadu Štatos, kur ir kategoriski aizliegts lietot alko publiskajās vietās, tikai tanī Vasarā aizliegums netika ievērots, menti pat necentās ko darīt, n-tie tūkstoši Eiropieši Vašingtonā un tās apkārtnē vēsā mierā bezkaunīgi drinkoja uz vella paraušanu bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem

  -1 [+] [-]

, 2022-11-01 17:38, pirms 3 mēnešiem
rasty_ryan rakstīja: Un te nu mēs jau pēc komentāriem redzam, cik homofobā pasaulē mēs dzīvojam.
Sportacentram šķiet arī nospļauties par homofobiskajiem izteikumiem.
Vērtības, protams, var atšķirties un viedokļu dažādība arī ir vērtība, bet atsevišķu indivīdu izteikumi par baigo inteliģenci neliecina. Respektīvi atšķirīgus viedokļus var paust arī cieņpilni.

Kas attiecas uz Kataru, jāpiekrīt, ka tā mazliet divkosīgi jau sanāk. No vienas puses runā par cilvēktiesībām, no otras - spēlēt arī visi raujas.
Par minoritāšu tiesībām - jā, ļoti labi, ka par to tiek runāts, bet nevar sagaidīt, ka kultūra vienā dienā mainīsies. Arī Rietumvalstīs pārmaiņas nenotika uzreiz. Par strādnieku darba apstākļiem gan diskusijām būt nevajadzētu. To par kultūratšķirību nenosaukt.

  -1 [+] [-]

, 2022-11-01 17:43, pirms 3 mēnešiem
A Burts no Supermestis rakstīja: Ja būtu, kā tu raksti, es nebūtu pret, bet Katāras gadījumā DZERAM ALU, ir utopija!
Tu PČ laikā nedzersi alu?

  +3 [+] [-]

, 2022-11-01 19:39, pirms 3 mēnešiem
Styrnucis rakstīja: Sportacentram šķiet arī nospļauties par homofobiskajiem izteikumiem.
Vērtības, protams, var atšķirties un viedokļu dažādība arī ir vērtība, bet atsevišķu indivīdu izteikumi par baigo inteliģenci neliecina. Respektīvi atšķirīgus viedokļus var paust arī cieņpilni.
Man apnicis katru dienu kritizēt perversos cieņpilni!
Nekādas cieņas pret pervertiem!
Dzimumattiecības ir Dievs atļavis vienīgi izņēmuma kārta lai vairotos! Punkts.
Jebkas kas pāri tam lai vairotos ir Perversija!
Es uzaugu valstī kur bija cenzūra un Tabu uz jebkādām publiskām seksa ainām, un pie tā es palikšu!

  -1 [+] [-]

, 2022-11-01 21:19, pirms 3 mēnešiem
oxa rakstīja: Man apnicis katru dienu kritizēt perversos cieņpilni!
Nekādas cieņas pret pervertiem!
Dzimumattiecības ir Dievs atļavis vienīgi izņēmuma kārta lai vairotos! Punkts.
Jebkas kas pāri tam lai vairotos ir Perversija!
Es uzaugu valstī kur bija cenzūra un Tabu uz jebkādām publiskām seksa ainām, un pie tā es palikšu!
Te es gan tev piekritīšu, bet ne līdz galam Iedomājies, tu esi tīnis, tev truba starp kājām deg, taču daiļavas tev nedod, viņuprāt, par zaļu vēl esi, ko tu darīsi tādā gadījumā? Domāju, tādā situācija ir pabījuši 99,99% no šeit esošajiem vīriešu dzimtas pārstāvjiem Par gejiem, lesbēm un cita veida izvirtībām ir cita opera, tā ir perversija, tur šaubu nav!
1 2 41 komentārs