Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

LČ slēpošanā stafetēs visvairāk uzvaru rīdziniekiem no SS "Arkādijas"

Ivars Bācis
Ivars Bācis

LČ slēpošanā stafetēs visvairāk uzvaru rīdziniekiem no SS "Arkādijas"
Foto: Infoski.lv/A.Veckalniņš

Madonā "Smeceres sila" trasē notikušajā Latvijas čempionātā distanču slēpošanā jauniešu un veterānu grupās visvairāk uzvaru izcīnīja Inetas Kravales, Guntara Namsona un Artūra Švūksta trenētie slēpotāji no SS “Arkādija”, kuriem četri augstākie panākumi, bet tas pateicoties divām veterānu komandām. Pa divām pirmajām vietām madoniešiem un cēsniekiem, bet pa vienam augstākam panākumam stafetēs krāslavietēm un ogrēniešiem.

Šogad stafetē visu trīs posmu veicēji slēpoja klasiskajā solī. Puišiem V18 grupā (2006.-2007.g.) 3x5km dominēja SS “Arkādija” ar Pēteri Lukstiņu, Dāvi Kalniņu un Jēkabu Skolnieku sastāvā, apsteidzot otrās vietas ieguvējus no Cēsu pilsētas SS Mārtiņu Lancu, Ernestu Jekimovu un Emīlu Freivaldu par sešām ar pusi minūtēm. Vēl lielāks pārsvars starp pirmo un otro vietu tika konstatēts V16 grupā 3x5km, kur Ogres ziemas orientieristi Bruno Šterns, Renārs Grasis un Lūkass Siliņš apsteidza Gulbenes/Lejasciema komandu ar Valteru Osi, Adrianu Stepi un Matīsu Salmiņu sastāvā.

Veterāniem vīriešiem un sievietēm startēja viena komanda, pirmās vietas iegūstot SS “Arkādija”. Vīriešu konkurencē slēpoja šķēpmetējs un Martas Bukšas tēvs Vilmārs, jauniešu grupas līdera distancē Jēkaba Skolnieka tēvs Jānis un Uģis Dančauskis. Sievietēm zelta medaļu ieguvēju trijnieku veidoja Mairita Kristapsone, Ulrikas un Patrika Garisonu mamma Inga Stabulniece un 1994. gada Lillehammeres olimpisko spēļu dalībniece un līdz 2018. gadam Latvijas augstākās vietas īpašniece olimpiskajās spēlēs – Ineta Kravale.

S18 grupā 3x2km pārākumu izrādīja madonietes un klasesbiedrenes Madara Veckalniņa, Lauma Vīgante un Linda Kaparkalēja, par vairāk nekā divām minūtēm apsteidzot rīdzinieces Martu Bukšu, Viktoriju Kurcišu un komandas līderi Amandu Reiliju Zariņu. Krāslavas sporta skola ar spēcīgo Adriānu Šuminsku, kā arī Eviju Radivinsku un Viktoriju Rutkovsku sastāvā finišēja trešās.

S16 grupā 3x2km uzvaru svinēja Krāslavas sporta skola ar grupas līderi Martīnu Djatkoviču, medaļnieci Valēriju Burcevu un jaunākās grupas pārstāvi Ariannu Tribisu sastāvā, sarūpējot dāvanu trenerei Ilonai Vanagai Vārda dienā. Mājinieces Kerija Krēmere, Helēna Roštoka un Luīze Miglone finišēja pēc minūtes un ieguva otro vietu, bet minūti vēlāk finišu sasniedza Cēsu pilsētas sporta skola ar Stellu Bleideli pirmajā posmā, izvirzot cēsnieces vadībā, un Patrīciju Ozoliņu un Lauru Alziņu noslēdzošajos posmos.

V14 grupā 3x2km ceturto panākumu rīdziniekiem no SS “Arkādija” sarūpēja Rūdolfs Bricis, Patriks Garisons un viens šīs grupas labākajiem slēpotājiem Valts Skujiņš. Otrā vieta un labāko rezultātu Siguldas sporta skolai sarūpēja Emīls Vanags, divas medaļas klasikā izcīnījušais Leo Bilāns un Roberts Tolpežņikovs. Madonieši, kuriem neizdevās nokomplektēt pašu optimālāko sastāvu, ieņēma trešo vietu (Edgars Asaris, Ervīns Kūlītis, Valts Vuškāns). No visiem posmiem otro laiku uzrādījušais un pirmajā etapā pārliecinoši pirmais atbraukušais Ginters Bērziņš bija Madonas otrajā komandā. Bērziņa klātbūtne pirmajā komandā dotu madoniešiem labas iespējas pacīnīties ar rīdziniekiem par uzvaru.

S14 meitenēm toties madonietēm izdevās izcīnīt pārliecinošu uzvaru, un šo panākumu sarūpēja pilnu individuālo medaļu komplektu nodrošinājusī Alise Plāte, Dārta Šķēle un LČ pirmajā abas dienas uzvaru izcīnījusi Lāsma Beķere. Savu spēju robežās labu sniegumu parādīja cēsnieces, nopelnot otro vietu. Cēsu pilsēta SS sastāvā startēja Kate Āboltiņa, sudrabu pagājušā posmā ieguvusī Annija Krieviņa un viena no vadošajām S12 grupas slēpotājām Sendija Dūmiņa. Madona izdevās iegūt arī otru godalgu šajā grupā, jo trešās finišēja Elizabete Ozoliņa, Sabīne Grudule un S12 grupas viena no vadošajām Dārta Ruļuka.

U12 grupā izpaudās Cēsu pilsētas sporta skolas dominance. Puišiem pirmās divas bija Cēsu komandas. Uzvaru izcīnīja šīs grupas līderi Artūrs Zaķis, Gistavs Bērziņš un Rūdolfs Šķēle, bet otrie bija Jānis Lingarts, Otto Gaiss un Gustavs Spolītis. Bronzu nopelnīja Gulbene/Lejasciems ar Jāzepu Kubuliņu, Dāvidu Stepi un Miķeli Salmiņu sastāvā. Meitenēm aiz uzvarētājām Nellijas Puriņas, Adeles Šlēziņas un Zanes Salmiņas otro vietu ieguva arkādietes no Rīgas – pirmo posmu līderpozīcijās nodevusī Ulrika Rutule, Katrīna Hansone un viena no vadošajām S10 grupas slēpotājām Maija Putāne. Arī meiteņu konkurencē divām Cēsu komandām izdevās tikt trijniekā, jo trešo laiku uzrādīja Rebeka Martinova, Elza Krastiņa un Marta Brence.

Paši mazākie V10 un S10 sacentās skikrosā – sprintā ar šķēršļu joslām. Puišiem uzvarēja mājinieks Rojs Strods, pārtraucot grupas līdera Ernests Berkolda (Gulbene/Lejasciems) uzvaru sēriju, kuram šoreiz trešā vieta, kaut arī sākotnēji Ernests bija ceturtais, bet vēlāk 15 sekunžu sodu saņēma 3. laiku uzrādījušais Eduards Labucis. Otro reizi trijniekā iekļuva un vēlreiz sudrabs Miķelim Kļimovičam no CPSS. Meitenēm ar uzvaru atgriezās pirmajā posmā nepārspētā un otro posmu izlaidusī alūksniete Adriana Kodaļeva. Otro sudrabu savā kontā ierakstīja Luīze Spalviņa, bet viņas komandas biedrene no CPSS Jasmīne Treikmane noslēdza trijnieku.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv