Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Odermatam PK kalnu slēpošanā uzvara milzu slalomā un sezonas laikā izcīnīto punktu rekords

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Odermatam PK kalnu slēpošanā uzvara milzu slalomā un sezonas laikā izcīnīto punktu rekords
Marko Odermats. Foto: AFP/Scanpix

LETA--DPA. Šveices slēpotājs Marko Odermats sestdien Andorā uzvarēja Pasaules kausa posma kalnu slēpošanā sacensībās milzu slalomā un laboja Austrijas leģendas Hermaņa Maiera sezonas laikā sakrāto punktu rekordu.

Odermats pēc uzvaras Soldeu sakrāja 2042 punktus, par 42 punktiem labojot Maiera 1999./2000.gada sezonā sasniegto rekordu.

Odermats uzvarēja 13 sezonas sacīkstēs, kas kopā ar vēl trim kalnu slēpotājiem ir atkārtots sezonas rekords, un vēl deviņas reizes kāpa uz goda pjedestāla.

Pagājušajā mēnesī par pasaules čempionu nobraucienā un milzu slalomā kļuvušais Odermats otro gadu pēc kārtas uzvarēja kopvērtējumā, kā arī ieguva mazos kristāla globusus par uzvarām sezonas vērtējumā supergigantā un milzu slalomā.

Odermats jau pēc pirmā brauciena tuvāko sekotāju francūzi Aleksi Pinturo apsteidza par 1,09 sekundēm, bet pēc otrā brauciena svinēja uzvaru, trasēs pavadot divas minūtes un 19,64 sekundes.

Viņš par 2,11 sekundēm apsteidza norvēģi Henriku Kristofešsenu un par 2,29 sekundēm - austrieti Marko Švarcu.

Sezonas laikā Odermats uzvarēja septiņās no deviņām Pasaules kausa sacensībām milzu slalomā, vēl vienu posmu izlaižot savainojuma dēļ.

Viņš uzvarēja arī sešos no astoņiem posmiem supergigantā, kā arī bija uz goda pjedestāla pārējās četrās abu šo disciplīnu sacensībās.

Odermats piecreiz deviņās sacensībās kāpa uz goda pjedestāla nobraucienā, bet slaloma sacensībās viņš nepiedalās.

Odermata 2042 punkti tomēr ievērojami zaudē rekordam Pasaules kausa sacensībās, ko 2012./2013.gada sezonā ar 2414 punktiem sasniedza slovēniete Tīna Māze.

Pasaules kausa sezona vīriešiem beigsies svētdien ar slaloma sacensībām.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2023-03-18 17:00, pirms 3 dienām
Tikai vēlējums, lai Švarcs notur to līmeni līdz rudenim, kas viņam tagad pavasara pusē parādījās. Otrkārt, rīt būs saldā odziņa un vismaz SL uzvarētājs nav zināms un nav pat prognozējams.