Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

LOK aicina FIL prezidentu Fogeli un LKSF skaidrot lēmumu Krievijas atlētu jautājumā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK aicina FIL prezidentu Fogeli un LKSF skaidrot lēmumu Krievijas atlētu jautājumā
Einārs Fogelis FIL ārkārtas kongresā. Foto: FIL

2022.gada 8.aprīlī pēc sešu valstu ierosinājuma tika sasaukts Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) ārkārtas kongress. Tika izskatīti jautājumi par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem organizācijā un Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL. Balsojot par šiem jautājumiem, tika pieņemts lēmums par Krievijas amatpersonu atstādināšanu no ieņemtajiem amatiem FIL, savukārt netika nobalsots par Krievijas Kamaniņu sporta federācijas izslēgšanu no FIL.

Krievijas atlētiem šajā sporta veidā tiek atļauts piedalīties starptautiskajās sacensībās līdzās citu valstu sportistiem, tai skaitā arī no Ukrainas un Latvijas.

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ir nosodījusi agresiju pret Ukrainas valstisko neatkarību un aicinājusi liegt Krievijas un Baltkrievijas atlētiem dalību starptautiskās sacensībās. Uzskatām, ka Latvijas sporta nozares pārstāvjiem jebkurā pārstāvniecības līmenī ir jāpauž skaidra, nepārprotama un stingra nostāja Ukrainas jautājumā.

LOK aicina Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidentu Ati Strengu skaidrot Latvijas pozīciju FIL ārkārtas kongresā un balsojumos, kā arī LKSF valdes viedokli par tālāko Latvijas kamaniņu sporta komandas dalību vai tās liegšanu starptautiskās sacensībās, kurās iespējams startēs Krievijas pārstāvji, sniedzot informāciju LOK Izpildkomitejas sēdē trešdien 2022.gada 13.aprīlī.

Ņemot vērā LOK un FIL šobrīd kardināli atšķirīgās pozīcijas Ukrainas jautājumā un to, ka FIL ir pirmā starptautiskā sporta federācija, kas ir atjaunojusi Krievijas sportistu dalību starptautiskā sporta apritē un pasākumu rīkošanā, aicinām LOK Izpildkomitejas sēdē LOK viceprezidentu un vienlaikus FIL prezidentu Eināru Fogeli skaidrot radušos situāciju un turpmāko rīcību.

Tāpat lūdzam Izglītības un zinātnes ministriju, pieaicinot LOK pārstāvjus, organizēt tikšanos šīs situācijas analīzei un turpmākai rīcībai, ņemot vērā, ka kamaniņu sportam un sporta veida starptautisko sacensību organizēšanai SIA “Bobsleja un kamaniņu trase” Siguldā ikgadēji tiek novirzīti ievērojami valsts budžeta finanšu līdzekļi.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja

  +1 [+] [-]

, 2022-04-11 11:14, pirms 4 mēnešiem
Domāju,ka par šādiem izgājieniem Fogeli vajag vienkārši patriekt no visiem ieņemajiem amatiem!

  +1 [+] [-]

, 2022-04-11 11:32, pirms 4 mēnešiem
Interesanti, ka balsojuma motivāciju lūdz skaidrot arī Strengam. Negribas domāt, ka viņš būtu balsojis par labu Krievijas pozīcijai. LOK aicinājums skaidrot ir pamatots un to arī būtu jāpublisko.

  +1 [+] [-]

, 2022-04-11 12:09, pirms 4 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Interesanti, ka balsojuma motivāciju lūdz skaidrot arī Strengam. Negribas domāt, ka viņš būtu balsojis par labu Krievijas pozīcijai. LOK aicinājums skaidrot ir pamatots un to arī būtu jāpublisko.
Pēc šāda teksta tiešām visādas domas attiecībā uz Latvijas federāciju prātā var ienākt, informāciju, kā kurš īsti balsojis, arī nekur nevar atrast. Taisnības labad gan jāsaka, ka balsojums bijis par Krievijas izslēgšanu, nevis diskvalifikāciju, atstādināšanu vai vēl ko. Pagaidām nav gadījies dzirdēt, ka arī kāda cita kaut cik populāra sporta veida federācija būtu krievus izslēgusi.
Par atļauju krieviem piedalīties sacensībās (kas tiešām ir pilnīgs nonsenss) jautājums pie FIL Apelāciju nodaļas, hvz, cik tur Fogelim liela teikšana...

     [+] [-]

, 2022-04-11 14:40, pirms 4 mēnešiem
elements rakstīja: Pēc šāda teksta tiešām visādas domas attiecībā uz Latvijas federāciju prātā var ienākt, informāciju, kā kurš īsti balsojis, arī nekur nevar atrast. Taisnības labad gan jāsaka, ka balsojums bijis par Krievijas izslēgšanu, nevis diskvalifikāciju, atstādināšanu vai vēl ko. Pagaidām nav gadījies dzirdēt, ka arī kāda cita kaut cik populāra sporta veida federācija būtu krievus izslēgusi.
Par atļauju krieviem piedalīties sacensībās (kas tiešām ir pilnīgs nonsenss) jautājums pie FIL Apelāciju nodaļas, hvz, cik tur Fogelim liela teikšana...
pēc sākotnējās informācijas (https://sportacentrs.com/ziemas_sports/kamaninas/09042022-fil_neizdodas_no_savam_rindam_izslegt_kri) izskatās, ka Fogelis darīja visu iespējamo, lai izslēgtu Krieviju no FIL. Sākumā FIL izpildkomitejā, vēlāk, kad FIL Apelāciju komiteja atcēla lēmumu, arī sasauca ārkārtas kongresu. Problēma, ka biedri nobalsoja tā kā nobalsoja. Nezinu, vai viņam kā prezidentam ir vēl kāds cits rīks, lai ietekmētu procesu.

     [+] [-]

, 2022-04-11 15:14, pirms 4 mēnešiem
Te arī Strengas komentārs:

https://sportacentrs.com/ziemas_spo...

  -1 [+] [-]

, 2022-04-11 15:16, pirms 4 mēnešiem
FIL prezidents Fogelis var pasūtīt severveidīgos tur, kur Čūsku salas varoņi aizsūtīja krievu kara kuģi. Nebūs gluži vietējo ieliktnīšu kompetence par FIL iekšējām norisēm.

Tāpat kā kaimiņos esošajos režīmos arī vietējais sāk izsaukt uz paklāja. Un priekš kam tāda publiska dirshana, ja, esmu pārliecināts, abi mūsējie gan jau balsoja par Krievijas izslēgšanu?

     [+] [-]

, 2022-04-11 15:20, pirms 4 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Te arī Strengas komentārs:

https://sportacentrs.com/ziemas_sports/kamaninas/11042022-lksf_prezidents_neredzu_nekadas_iespejas_
Nu re, Strenga apstiprina savu un LKF pozīciju.

Pretīgi, ka kaut kādi sūda klerki bļauj un publiski pieprasa atskaitīties par personīgiem lēmumiem, kas pausti, pieņemu, aizklātā balsojumā! Turklāt zinot taču, ka LKF ir pret Krievijas dalību! Tiešām nevarēja saskaņot un uztaisīt kopīgu relīzi par šo situāciju?

     [+] [-]

, 2022-04-11 15:45, pirms 4 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Nu re, Strenga apstiprina savu un LKF pozīciju.

Pretīgi, ka kaut kādi sūda klerki bļauj un publiski pieprasa atskaitīties par personīgiem lēmumiem, kas pausti, pieņemu, aizklātā balsojumā! Turklāt zinot taču, ka LKF ir pret Krievijas dalību! Tiešām nevarēja saskaņot un uztaisīt kopīgu relīzi par šo situāciju?
Droši vien jau, ka varēja, lai nav lieka spriedze

     [+] [-]

, 2022-04-11 17:32, pirms 4 mēnešiem
Šādās situācija parādās cilvēku, un dažādu federāciju attieksme, vai vienotība pret Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Tagad var labi redzēt, kas ir kas.