Nesamērīga atalgojuma dēļ karjeru beidz arī vadošais pilots Cipulis
Stūmēju Dāvja Spriņģa un Krista Lindenblata pēdās sekojis arī Latvijas vadošais bobsleja pilots Emīls Cipulis, kurš nolēmis beigt sportista karjeru, jau oficiāli ir izslēgts no Latvijas Olimpiskās vienības un pametis darbu arī Iekšlietu ministrijā, ziņo portāls MVP.
Jau jūnija vidū MVP ziņoja par Spriņģa un Lindenblata lēmumu un arī Cipuļa un titulētā stūmēja Matīsa Mikņa neierašanos uz treniņnometni. Ja Miknis pēc sarunas ar galveno treneri Sandi Prūsi tomēr pārdomājis, tad Cipulis gan bobslejista karjeru ir noslēdzis. Cipulis MVP apstiprinājis, ka lēmums saistīts ar, viņaprāt, nesamērīgo atalgojumu – nākamsezon viņam LOV būtu pienākušies 1400 eiro mēnesī, kamēr Miknis saņemtu gandrīz 2000. Spriņģa un Lindenblata atalgojums būtu bijis vēl mazāks par Cipuļa. No Iekšlietu ministrijas struktūrām sportistiem gan būtu pienākušies vēl pa 860 eiro.
"Gribot negribot ekipāžā es esmu tas, kuram visi līdz finišam jāaizved dzīvi…," Cipulis sacīja MVP, uzsverot, ka neesot juties novērtēts kā izlases vadošais pilots. Viņš cerējis, ka atalgojuma struktūra varētu mainīties, tomēr tas nenotika. Atalgojuma apmērus nosaka Latvijas Bobsleja un skeletona federācija, kas iepriekš skaidroja, ka Mikņa summa ir vislielākā viņa lielākās pieredzes dēļ.
28 gadus vecā Cipuļa pilotētais četrinieks aizvadītajā sezonā ieguva otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, tika pie Eiropas čempionāta bronzas un pasaules čempionāta ceturtās vietas. Cipuļa divniekam savukārt bija piektā vieta sezonas kopvērtējumā un sestā vieta pasaules čempionātā. No Latvijas vadošā četrinieka tādējādi aktīvu karjeru turpina vienīgi Miknis, par jauno vadošo pilotu acīmredzot kļūs 22 gadus vecais Jēkabs Kalenda.
Izmantotie resursi:
https://www.delfi.lv/mvp/51891089/p...
Bobslejs un Šahs nav paši novērtētākie sporta veidi...
Dažreiz Šahā to risina ar Sponsoru piesaisti, meklējot personīgus sponsorus.
Līdz ar to sadalāmais finansējums ir ļoti ierobežots pilnīgi visās valstīs. Tāda Vācijas 3. un 4. ekipāža jau arī nevar lepoties ar lielu turību un nākotnes nodrošināšanu. Viņiem sportisti tiek piesaistīti aizsardzības struktūrām, lai nodrošinātu stabilus regulāros ienākumus.
Latvija ir retā ne bagātā valsts, kura uztur visus renes sportus, pateicoties Siguldas trasei. Loģiski, ka arī sportistu vēlme atdot sevi renes sportam ir saistīta ar blakus ienākumu apjomu dzīves nodrošināšabai (piemēram, Aperjodiem ir turīga ģimene) un/vai patrotisma līmeni. Tādēļ Cipuļa lēmums gan jau ir izsvērts no visiem aspektiem un to ir jāpieņem!
Latvijā tradīcijas ir - vai arī vismaz ir visi priekšnoteikumi, lai tādas pastāvētu un turpinātos. Nav mums daudz olimpisko sporta veidu ar tik regulāru un sekmīgu paaudžu maiņu kā bobslejs un kamaniņas. Man būtu žēl, ja politisku lēmumu (vai vēl stulbāk - iekšējo intrigu) dēļ šīs tradīcijas pārtrūktu un šie sporta veidi aizietu pa tās pašas treka riteņbraukšanas ceļu.
Ja mājās gaida ģimene, tad 2K mēnesī strādājot parastu darbu šķiet ļoti simpātiska opcija. Vakarā vari samīļot sievu un bērnus