Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Amundsens pēc strīdīgās nepaņemšanas komandā demonstrē apbrīnojamu sapratni

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Amundsens pēc strīdīgās nepaņemšanas komandā demonstrē apbrīnojamu sapratni
H.Amundsens. Foto: Stefano Zatta

Šī gada pasaules čempionāta bronzas medaļas ieguvējs distanču slēpošanā Haralds Amundsens pirms dažām dienām Beitostēlenā uzvarēja FIS sacensībās 15km brīvajā stilā, kas bija arī Norvēģijas atlases sacensības, taču netika paņemts Norvēģijas komandā dalībai Pasaules kausa posmā Rukā. Pēc šāda savāda lēmuma norvēģis nodemonstrējis apbrīnojamu mieru un sapratni, kas tik ļoti trūkst lielākajai daļai, tajā skaitā arī uz pasaules fona zema līmeņa slēpotājiem.

Jau ziņojām, ka pēc uzvaras atlasē 15km slidsolī pasaules čempionātā bronzu nopelnījušo Amundsenu neiekļāva komandā dalībai šīs nedēļas beigās PK posmā Rukā, bet viņa vietā treneri izvēlējās Ēriku Valnesu, kurš atlasē uzrādīja sliktākus rezultātus nekā Amundsens – 4.vieta 15km klasikā un 15.vieta 15km slidsolī.

“Es saprotu treneru lēmumu, jo svarīgāka distance šajā nedēļas nogalē ir 15km klasikā, ņemot vērā atlasi uz Olimpiskajām spēlēm,” stāsta Amundsens. “Par to, ka mani nepaņēma komandā uz PK posmu Rukā, neesmu ļoti vīlies. Protams, vienmēr gribas tikt uz Pasaules kausa sacensībām, taču tie, kuri šajā nedēļas nogalē startēs, šo vietu patiešām ir pelnījuši. Valness bija labāks par mani klasikā Beitostēlenā, līdz ar to ir pareizi, ka treneri izvēlējās viņu,” ar apbrīnojamu sapratni izsakās pasaules čempionāta medaļnieks, jo parasti šādos gadījumos ārkārtīgi reti kurš spēj daudz maz objektīvi un paškritiski paskatīties uz situāciju. Parasti virsroku ņem pārspīlētās ambīcijas un egoisms, kā rezultātā notiek zākāšanās un citu vainošana.

Amundsens, kurš būtu pirmais numurus distancē daudzās citās komandās, izņemot Krieviju, Somiju un varbūt vēl kādu citu izlasi, ar nepacietību gaida Pasaules kausa otro un trešo posmu, kas notiks Lillehammerē un Davosā. “Starti šajā nedēļas nogalē Norvēģijas kausā, būs labs treniņš Lillehammeres posmam,” optimismu saglabā Amundsens.

Izmantotie resursi:
langrenn.com