Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 3

Par Norvēģijas gada sportistiem kronēti Juhauga un Ingebrigtsens

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Par Norvēģijas gada sportistiem kronēti Juhauga un Ingebrigtsens
Terēza Juhauga, kura pēc dažiem mēnešiem kļūs par māmiņu, ieguva 2022.gada sportistes titulu. Foto: VG.

Vakar Hamarā Norvēģijas sporta laureātā “Idrettsgalla” par šīs valsts 2022.gada sportistiem kronēti olimpiskie čempioni – slēpotāja Terēze Juhauga un vieglatlēts Jakobs Igebrigtsens.

Terēze Juhauga kura tagad jau ir bērniņa gaidībās, pagājušā gadā olimpiskajās spēlēs Pekinā izcīnīja trīs medaļas – visas zelta, kļūstot jau par četrkārtējo olimpisko čempioni un, starp citu, iegūstot tikai pirmās individuālās olimpiskās zelta medaļas, jo līdz Pekinai vienīgā bija iegūta tālajā 2010.gadā Vankūverā, kad ar komandas biedrenēm Maritu Bjergenu, Kristīni Stormeru Steiru un Vībeku Skofterūdi bija nepārspētas stafetē.

Juhaugai bez cīkstones, šāvējas, futbolistes, ziemeļu divcīņnieces, svarcēlājas konkurenci sastādīja arī vairākiem Latvijas līdzjutējiem zināmas sportistes – arī trīs zeltus Pekinā izcīnījusī (turklāt vēl arī divas bronzas, tātad kopā piecas medaļas vienās olimpiskajās spēlēs – aut.piez.) biatloniste Marta Olsbu Reiselanna, pērn piekto Eiropas čempiones titulu handbolā izcīnījusī divkārtējā pasaules čempione un divu olimpisko bronzas medaļu ieguvēja Nora Merka, kā arī Eiropas čempione krosā Karolina Grēvdāle.

Vīriešiem par gada sportistu tika atzīts vidējo un garo distanču skrējējs Jakobs Ingebrigtsens, kurš pērn kļuva par pasaules čempionu 5000m un vicečempionu 1500m, kā arī laboja pasaules rekordu telpās 1500m. Pie titula netika divus zeltus, vienu sudrabu un bronzu olimpiskajās spēlē Pekinā slēpošanā izcīnījušais Johannes Klēbo, četrus zeltus un vienu bronzu Pekinā biatlonā izcīnījušais Johannes Tinjes Bē, viens no pasaules labākajiem futbolistiem Erlings Brauts Holanns, pasaules labākais triatlonists Kristians Blumendfleds, hokejists Mats Zukarello, viens no pasaules vadošajiem tenisistiem tagad Kaspers Rūds, kā arī beidzot Pekinā pie pirmajām olimpiskajām medaļām (sudrabs kombinācijā, bronza supergigantā) tikušais kalnu slēpotājs Aleksandrs Omuts Kilde, kurš ieguva Mazo kristāla globusu kā labākais sezonā nobrauciena disciplīnā un ieņēma otro vietu aiz fenomenālā šveicieša Marko Odermata visu disciplīnu kopvērtējumā.

Toties futbolists Holanns ne tikai nepalika bez balvas, bet ieguva pat divas balvā, proti, gan “Gada vārds” (tautas balsojums) balvu un sportistu balvu. Par labāko komandu tika atzīti pasaules vadošie pludmales volejbolisti Anders Mols un Kristiāns Sērums, kuri 2021.gada olimpiskajam zeltam pērn pievienoja arī pirmo pasaules čempionātu zeltu. Eiropas čempionātos viņi ir uzvarējuši četras reizes, ieskaitot arī 2020.gadu Jūrmalā.