Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 1
1

Helmuts Rodke: Fiziskā sagatavošana - ko darīt, ko nedarīt?

Darīt: Ikrus, sēžas un muguras muskuļus ar trīs līmeņu vingrinājumiem. “Iedzīt” pareizu skrējiena soli. Jā, un trenēt spēju aktīvi savilkt gurnus un ātri vēzēt kāju augšā-lejā. Ja tavā sportā ir jāskrien, tā ir pamata ābece gan 7, gan 27 gados.
Uldis Šauers. Foto no personīgā arhīva.
1

Latvijas Slidošanas asociācija prezidenta pilnvaras uztic Šaueram

Trešdien, 15. maijā, norisinājās "Latvijas Slidošanas asociācijas" biedru sapulce, kurā uz nākamajiem četriem gadiem par tās prezidentu ievēlēts uzņēmējs un bijušais daiļslidotājs Uldis Šauers. Viceprezidenta pienākumus pildīs sporta jomas speciālists un uzņēmējs Aivars Zeltiņš.
Sigita Bērziņa. Foto: Mareks Gaļinovskis
3

Kamaniņu braucēja Bērziņa noslēdz karjeru

LETA. Latvijas kamaniņu braucēja Sigita Bērziņa nolēmusi likt punktu sportistes karjerai, ceturtdien paziņoja Bērziņa.
Foto: Viesturs Lācis

Latvijas bobslejisti aicina jaunos talantus piedalīties atlasē

Latvijas vadošie bobslejisti - Emīla Cipuļa un Jēkaba Kalendas komandas, kuru dalībnieki reiz paši izturējuši atlases pārbaudījumus un iekļuvuši komandā - aicina jaunos, talantīgos atlētus pārbaudīt savu fizisko gatavību un piedalīties šā gada jauno bobslejistu atlasē, teikts federācijas mājaslapā.
Foto: Latvijas Kēlringa federācija.

Kērlingistes izcīna līdz šim augstāko panākumu pasaules čempionātā senioriem

Pasaules senioru kērlinga čempionātā, kas no 20. līdz 27. aprīlim norisinājās Estersundā, Zviedrijā, Latvijas sieviešu izlase izcīnīja līdz šim augstāko panākumu - piekto vietu, bet mūsu vīriešu komanda ierindojās 15. vietā.
Marsels Hiršers. Foto: Reuters / Scanpix
1

Titulētais kalnu slēpotājs Hiršers plāno atgriezties un pārstāvēt Nīderlandi

LETA--AP. Titulētais Austrijas kalnu slēpotājs Marsels Hiršers plāno atgriezties sacensību apritē un pārstāvēt savu mātes dzimteni Nīderlandi.

Klausītava | "Bufete": bez rezerves patronām – Latvijas biatlona dzīve pēc Rastorgujeva

Andreja Rastorgujeva sudraba medaļa pasaules čempionātā un vienlaikus ziedojumu vākšana, lai aizbrauktu uz sacensībām – Latvijas biatlons šajā sezonā bijis pretrunu pilns. Kas gaida šo sporta veidu pēc pašreizējo līderu karjeru beigām un cik augstu notēmējis viņu tuvākais sekotājs Renārs Birkentāls?
Liene Bondare
Foto: Emīlija Škapare
1

Liene Bondare sezonu noslēdz ar jaunu personīgo rekordu slalomā

Latvijas kalnu slēpotāja Liene Bondare sezonas noslēdzošajās slaloma sacensībās Valdizērē, Francijā, sasniedza piekto vietu, vēlreiz šajā sezonā uzlabojot savu personīgo Starptautiskās Slēpošanas federācijas FIS punktu rekordu.
Annešs Besebergs. Foto: imago/Sammy Minkoff/Scanpix
8

Bijušajam IBU prezidentam piespriež trīs gadus cietumā par korupciju

LETA--AP. Bijušajam Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) prezidentam Annešam Besebergam piektdien Norvēģijā tika piespriests trīs gadu cietumsods par korupciju un Krievijas aizstāvēšanu dopinga pārkāpumos.
Jānis Buks. Foto: LOK
10

LOK prezidents vaino Čakšas komandu par politiskā spiediena izdarīšanu

LETA. Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Jānis Buks vaino Izglītības un zinātnes ministrei Andai Čakšai pietuvinātas personas par politiska spiediena izdarīšanu, trešdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).
Dainis Dukurs
6

Dainis Dukurs: "Personīgi es neredzu LSFP vietu Latvijas sportā"

TV4 raidījumā "(Bez)maksas sports" iepriekšējā nedēļā viesojās LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks un trīskārtējais Latvijas gada sporta treneris Dainis Dukurs, piedāvājot viedokļus par tēmu "sporta primārais mērķis Latvijā". Lejnieks diskusijā piesauca nepieciešamību izveidot vienu vadošo sporta organizāciju un nepieciešamību izvērtēt sporta skolu sistēmu, kamēr Dukurs atzīmēja, ka joprojām sporta pārvaldes aparāts ir pārāk liels un atņem uzmanību un līdzekļus pašam sportam.
Tomass Nortugs (pirmais no kreisās) un Peters Nortugs (vidū) 2016. gada saensībās. Foto: Ringsaker blad.
1

Slēpotājs Nortugs izcīnījis sudrabu Norvēģijas čempionātā kamanu suņu sportā

Titulētā Petera Nortuga brālis Tomass Nortugs, kuram arī netrūkst panākumu distanču slēpošanā, pagājušajā nedēļas nogalē izcīnījis sudrabu Norvēģijas čempionātā kamanu suņu sportā.
LSFP prezidents Einars Fogelis un LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks. Foto: LOK
6

LOK biedri neatbalsta LOK un LSFP apvienošanās procesa uzsākšanu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) biedri šodien Ģenerālās asamblejas sesijā (aizklātā balsojumā) nolēma neatbalstīt kārtību, kādā Latvijas Sporta Federāciju padome (LSFP) tiktu apvienota ar LOK.
Indulis Bikše. Foto:Romāns Kokšarovs, f64

Bikšes un LSF strīdu par viņa neiekļaušanu olimpiskajā komandā turpinās iztiesāt maija beigās

LETA. Latvijas slēpotāja Induļa Bikšes strīdu ar Latvijas Slēpošanas federāciju (LSF) un Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) par viņa neiekļaušanu Pekinas olimpisko spēļu komandā Rīgas pilsētas tiesa plāno turpināt skatīt 28.maijā plkst.11, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.
Sipriens Sarrazēns. Foto: S. Boué/L'Équipe

Nobrauciena vicelīderis Sarrazēns: "Drošības apsvērumu dēļ lēmums atcelt nobraucienu bija pareizs"

Pasaules kausa vicelīderis Sipriens Sarrazēns no Francijas, kurš pēdējā startā varēja mēģināt apsteigt Marko Odermatu un iegūt nobrauciena kopvērtējuma titulu, norādīja, ka saprot FIS lēmumu atcelt nobraucienu Zālbahā un ka drošības apsvērumu dēļ tas bijis pareizs lēmums.
Peters Nortugs. Foto: Geir Olsen / NTB

Nortugs ar lielisku sniegumu kopā ar brāli izcīna sudrabu komandu sprintā Norvēģijas čempionātā

Peters Nortugs pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā Norvēģijas čempionātā rādīja savas kādreizējās lieliskās iemaņas un kopā ar brāli Evenu atnesa “Strindheim IL” sudrabu komandu sprintā, piekāpjoties tikai Johannesam Klēbo un Didrikam Tensetam.
Foto: LOK

Sporta saime lems un balsos par LOK un LSFP apvienošanu

27. marta rītā uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) asambleju pulcēsies Latvijas sporta sabiedrība. Sesija šoreiz iztiks bez prezidenta vēlēšanām, kas plānotas jau rudenī, taču divi aktuālākie jautājumi būs LOK statūtu jaunās redakcijas apstiprināšana, nostiprinot tajos papildināto LOK biedru struktūru un balsošana par reorganizācijas līgumu, kas paredz kārtību, kādā Latvijas Sporta Federāciju padome (LSFP) tiks pievienota LOK. Vienkāršiem vārdiem sakot, Latvijas sporta saime balsos par vai pret divu organizāciju apvienošanu.
Lauris Kaparkalējs slēpo pretī uzvarai LČ 15km distancē. Foto: A.Veckalniņš/Ski.lv

Bez Eidukas Pasaules kausa kopvērtējuma punktus ieguvuši arī madonieši Kaparkalējs un Auziņa

Bez Baltijas vadošās slēpotājas Patrīcijas Eidukas Pasaules kausa kopvērtējuma punktus šajā sezonā nopelnījuši arī madonieši Lauris Kaparkalējs un Kitija Auziņa.
Lieliskais Marko Odermats. Foto: Eurosport.
2

Zālbahas nobrauciena atcelšana liedz Odermatam iespēju vēlreiz atkārtot Maiera sasniegumu

Vakar Zālbahā (Austrija) tika atcelts vīriešiem paredzētais nobrauciens, kas pasaules labākajam kalnu slēpotājam Marko Odermatam liedza iespēju atkārtot austriešu leģendas Hermana Maiera un paša pērnās sezonas sasniegumu, proti, sezonā sasniegt 2000 punktu robežu.
Terēze Juhauga būtu nopietna pretendente uz zeltu nākamgad pasaules čempionātā. Foto: Rolf Bakken
4

Juhaugai graujoša uzvara Norvēģijas čempionātā 30km

Terēze Juhauga izcīnījusi ļoti pārliecinošu uzvaru šajā nedēļas nogalē Lillehammerē notiekošajā Norvēģijas čempionātā distanču slēpošanā 30km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu, akcentējot Norvēģijas sieviešu izlases pieredzēto kopumā ļoti viduvējo sniegumu Pasaules kausa posmos šajā sezonā.