Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Dramatiskajās BMX sacīkstēs par čempioniem kļūst Kimmans un Šrīvere

Emils Ozerinskis

Dramatiskajās BMX sacīkstēs par čempioniem kļūst Kimmans un Šrīvere
Olimpisko zeltu izcīnīja treniņos kritušais Nīks Kimmans. Foto: Reuters/Scanpix

Dramatiski norisinājās BMX sacensību otrā diena, kurā tika piedzīvoti smagi kritieni,smagi ciešot Rio spēļu čempionam Konoram Fīldsam. Par Tokijas olimpiskajiem čempioniem kļuva Nīderlandes sportists Nīks Kimmans un Lielbritānijas riteņbraucēja Betanija Šrīvere.

BMX sacensību otrās dienas starts aizkavējās, jo Tokijā nolija lietus. Olimpisko spēļu BMX riteņbraucēji mitrajā tresē devās 45 minūtes vēlāk nekā oriģināli bija plānots. Vīru pusfināla pirmajā braucienā neveiksmi piedzīvoja pasaules čempions Tvants van Gents, paliekot astotais un iecērtot robu savās cerībās uz fināla sasniegšanu. Otro sacensību dienu pārliecinoši iesāka francūži un Eiropas čempions Nīks Kimmans, kurš treniņos sadūrās ar trases darbinieku. Otrajā braucienā Konors Fīldss turpināja braukt pa priekšu kopā ar francūžiem, bet van Gents otro reizi palika pēdējais, atvadoties no cerībām uz finālu. Pārliecinošus pamatus iekļūšanai finālā otrā pusfināla laikā ielika arī Žoriss Dodē.

Dramatiski turpinājās pusfināls arī pēdējā braucienā. Trīs brauciena slavenākie riteņbraucēji Fīldss, Andrē un van Gents piedzīvoja iespaidīgu sadursmi pirmajā virāžā. Sadursmē visvairāk cieta tieši Rio spēļu olimpiskais čempions Fīldss, kuram trasi nācās pamest uz nestuvēm, nonākot ambulances automobīlī. Lai gan Fīldsam pietika punktu fināla sasniegšanai, veselības stāvoklis amerikānim uz starta kalna finālā stāties neļāva. Finālā no pirmās grupas iekļuva francūži Romalns Matjē un Silvans Andrē, kā arī Rio bronzas medaļnieks kolumbietis Karloss Ramiress Jepess. Pēc Fīldsa avārijas turpmākās sacensības tika aizkavētas.

Pēc ilgas gaidīšanas uz starta kalna otrajā pusfināla grupā pārliecinoši finālā iebrauca četri braucēji - Kimmans, Dodē, brits Kajs Vaits un ekvadorietis Alfredo Kampo. Savās vienās no karjeras pēdējām sacīkstēm finālu sasniegt neizdevās Šveices labākajam BMX riteņbraucējam Dāvidam Grāfam.

Nīderlandei tik nelaimīgajās riteņbraukšanas sacensībās izdevās izmantot savu vienīgo cerību. 25 gadus vecais Nīks Kimmans uzticējās savam iemīļotajam ārējam celiņam, izbraucot no pirmās virāžas kā līderis. Kimmana pozīciju vienīgais varēja apdraudēt Lielbritānijas braucējs Kaijs Vaits. Kimmans savu pirmo vietu finiša taisnē nosargāja, kļūstot par Tokijas olimpisko čempionu. Pirms pēdējās virāžas pēc bronzas gāja francūzis Žoriss Dodē, taču bez kontakta Dodē zaudēja kontroli pār savu velosipēdu, nokrītot pēdējā pagriezienā. Tas ļāva pie broznas tikt Kolumbijas BMX sportistam Ramiresam Jepesam, kurš bronzu kaklā kāra arī Rio spēlēs. Vīru finālā neviens no trīs Francijas pārstāvjiem pie godalgām netika.

Olimpiskais fināls vīriešiem

VSportistsLaiks
1.Nīks Kimmans (Nīderlande)39.053
2.Kais Vaits (Lielbritānija)39.167
3.Karloss Ramiress Jepess (Kolumbija)40.572
4.Silvains Andrē (Francija)40.676
5.Alfredo Kampo (Ekvadora)40.705
6.Romalns Matjē (Francija)41.952
7.Žoriss Dodē (Francija)Nefinišēja
8.Konors Fīldss (ASV)Nestartēja

Dāmu pusfināls sākās ar kritienu starp divām no sacensību potenciālajām medaļu pretendentēm. Šveiciete Zoe Klēsensa sadūrās ar pasaules čempioni Alisi Vilobiju, abām braucējām krītot. Knapi no šīs sadursmes izvairījās Mariana Pahona, kura otrajā taisnē iebrauca kā sestā, taču trasē spēja apsteigt visas pretinieces. Ļoti nelaimīgi pusfināls sākās arī Eiropas čempionei Laurai Smuldersai, kura tika nomesta no sava riteņa sadursmē pirms pirmās virāžas. Krītošajai Smuldersai no aizmugures uztriecās virsū komandas biedrene Džudija Bāuva. Eiropas čempionei pirmajā pusfinālā nācās ieskaitīt astoņus punktus. Dāmu otrajā pusfinālā kāju fināla durvīs ar uzvaru ielika japāņu izcelsmes austrāliete Saja Sakakibara, bet Vilobija sāka deldēt savu pēc kritiena iekrāto deficītu. Pēc savas sadursmes atgūties nespēja Laura Smuldersa, kura palika pēdējā arī otrajā braucienā, sirdi plosoši zaudējot sapni par olimpisko medaļu.

Sieviešu pēdējais pusfināls arī beidzās ar fiasko galvenajai favorītei. Alise Vilobija jau atradās otrajā pozīcijā, kas dotu pasaules čempionei vietu finālā. Tomēr trešajā taisnē Vilobija centās aizlīst garām līderei Sakakibarai, abām saduroties un piedzīvojot kritienu. Tajā cieta Austrālijas sportiste, kura arī no trases tika aiznesta uz nestuvēm. Sakakibarai palīdzība tika sniegta turpat pie trases esošajā medicīnas teltī un atšķīrbā no Fīldsa austrāliete uz slimnīcu nedevās. No pirmās grupas finālā tika amerikāniete Felisija Stensila, kolumbiete Pahona, jaunākā no nīderlandiešu māsām Marela Smuldersa un kanādiete Drū Mečilsena. Savukārt no otrās dāmu grupas finālā iekļuva britu sportiste Betanija Šrīvere, dāniete Simone Kristensena, francūziete Aksele Etjēna un austrāliete Laurena Reinoldsa.

Dāmu fināls turēja saspringumā līdz pat pēdējiem metiem. Iepriekšējās divās olimpiskajās spēlēs triumfējušā Mariana Pahona centās paveikt Māra Štromberga neiespēto - uzvarēt trešajās spēleš pēc kārtas. Startā Kolumbijas sportiste palika aiz britu riteņbraucējas Betanijas Šrīveres. Pahona turējās Lielbritānijas sportistei līdzi, pēdējā taisnē cenšoties Šrīveri apsteigt. Šķērsojot finiša līniju, par pusrata tiesu Pahonai priekšā bija Šrīvere, atnesot olimpisko zelta medaļu Lielbritānijai. Māsas nepiepildīto sapni par medaļu izdevās sasniegt Marelai Smuldersai, kura liedza pie medaļas BMX sacensībās tikt ASV delegācijai, aiz sevis atstājot Felisiju Stensilu.

Olimpiskais fināls sievietēm

VSportistsLaiks
1.Betanija Šrīvere (Lielbritānija)44.358
2.Mariana Pahona (Kolumbija)44.448
3.Marela Smuldersa (Nīderlande)44.721
4.Felisija Stensila (ASV)45.131
5.Laurena Reinoldsa (Austrālija)45.401
6.Simone Kristensena (Dānija)45.582
7.Aksele Etjēna (Francija)45.853
8.Drū Mečilsena (Kanāda)46.883

Tokijā pie medaļām BMX sacīkstēs tika trīs nāciju pārstāvji. Par nosacītajiem uzvarētājiem var saukt Lielbritāniju, tiekot pie zelta un sudraba. Nīderlande no Tokijas olimpiskās trases aiziet ar zeltu un bronzu, bet Kolumbijas rēķinā sudrabs un bronza. Jāatzīmē, ka Mariana Pahona tika pie savas trešās olimpiskās medaļas, diviem zeltiem pievienojot sudrabu. Fiasko piedzīvoja Francija, medaļas negūstot pat ar četriem dalībniekiem finālbraucienos.

Dāmu sacīkstēs izcīnītajai BMX bronzas medaļai savu artavu devusi arī Latvijas BMX saime, jo māsu Smuldersu treneris ir latviešu speciālists Klāvs Lisovskis.

BMX olimpiskie čempioni

GadsPilsētaVīriešiSievietes
2008.PekinaMāris Štrombergs (Latvija)Anna Karolina Šonsona (Francija)
2012.LondonaMāris Štrombergs (Latvija)Mariana Pahona (Kolumbija)
2016.RioKonors Fīldss (ASV)Mariana Pahona (Kolumbija)
2021.TokijaNīks Kimmans (Nīderlande)Betānija Šrīvere (Lielbritānija)

     [+] [-]

, 2021-07-30 07:28, pirms 2 mēnešiem
Pelnīti, laikam jau!
Nīderlande jau daudzus gadus mēģinājuši nostabilizeties Topā.

     [+] [-]

, 2021-07-30 07:33, pirms 2 mēnešiem
Par Kīmanu nekāds pārsteigums, pirms os jau 90% visi kas seko bmx teica kā viņš uzvarēs, bet pat Šrīveri mazliet parsteigums

     [+] [-]

, 2021-07-30 07:46, pirms 2 mēnešiem
Britiem izcila diena!!

     [+] [-]

, 2021-07-30 08:20, pirms 2 mēnešiem
Kas ar Fīldsu?

     [+] [-]

, 2021-07-30 08:43, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Kas ar Fīldsu?
smagi krita pusfinālā

     [+] [-]

, 2021-07-30 08:44, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Kas ar Fīldsu?
lasi kādreiz arī rakstu:
Dramatiski turpinājās pusfināls arī pēdējā braucienā. Trīs brauciena slavenākie riteņbraucēji Fīldss, Andrē un van Gents piedzīvoja iespaidīgu sadursmi pirmajā virāžā. Sadursmē visvairāk cieta tieši Rio spēļu olimpiskais čempions Fīldss, kuram trasi nācās pamest uz nestuvēm, nonākot ambulances automobīlī. Lai gan Fīldsam pietika punktu fināla sasniegšanai, veselības stāvoklis amerikānim uz starta kalna finālā stāties neļāva.

  +1 [+] [-]

, 2021-07-30 08:47, pirms 2 mēnešiem
JESAAA, LV treneris tika pie medaala

  +1 [+] [-]

, 2021-07-30 08:48, pirms 2 mēnešiem
Juri$$$ rakstīja: lasi kādreiz arī rakstu:
Dramatiski turpinājās pusfināls arī pēdējā braucienā. Trīs brauciena slavenākie riteņbraucēji Fīldss, Andrē un van Gents piedzīvoja iespaidīgu sadursmi pirmajā virāžā. Sadursmē visvairāk cieta tieši Rio spēļu olimpiskais čempions Fīldss, kuram trasi nācās pamest uz nestuvēm, nonākot ambulances automobīlī. Lai gan Fīldsam pietika punktu fināla sasniegšanai, veselības stāvoklis amerikānim uz starta kalna finālā stāties neļāva.
es domāju,kādas traumas

  +1 [+] [-]

, 2021-07-30 08:48, pirms 2 mēnešiem
Nash rakstīja: JESAAA, LV treneris tika pie medaala
Kurš?

  +1 [+] [-]

, 2021-07-30 08:53, pirms 2 mēnešiem
Šoreiz pat Štrombis savās prognozēs trāpīja vien ar holandiešiem, kamēr franči, galvenie favorīti, palika vispār bešā. Toties divi Dienvidamerikas čaļi finālā tika un pat bronzu dabūja!

  -1 [+] [-]

, 2021-07-30 09:08, pirms 2 mēnešiem
Trijnieks vienāds gan vīriešiem gan sievietēm tik seciba savādāk

     [+] [-]

, 2021-07-30 09:12, pirms 2 mēnešiem
januseks88 rakstīja: Trijnieks vienāds gan vīriešiem gan sievietēm tik seciba savādāk
Secība vienāda: 1,2,3

     [+] [-]

, 2021-07-30 09:13, pirms 2 mēnešiem
Juri$$$ rakstīja: smagi krita pusfinālā
To jau visi zina ka krita, bet ko tieši salauza?!

  +1 [+] [-]

, 2021-07-30 09:17, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Kurš?
Niderlandes sportistei galvenais treneris

     [+] [-]

, 2021-07-30 09:24, pirms 2 mēnešiem
oxa rakstīja: To jau visi zina ka krita, bet ko tieši salauza?!
Kritiens bija šaušalīgs. TV atkārtojumu neparādīja ētisku apsvērumu dēļ. Pagaidām nav arī nekādas info. Viņš smagi nomaucās un aizmugurējais sportists uzkrita viņam virsū kaut kur sprandas rajonā. Šķiet, ka Fīlds bija bez samaņas. Visi brucēji, kas bija tuvumā izskatījās pilnīgā šokā.

     [+] [-]

, 2021-07-30 09:48, pirms 2 mēnešiem
ak68 rakstīja: Kritiens bija šaušalīgs. TV atkārtojumu neparādīja ētisku apsvērumu dēļ. Pagaidām nav arī nekādas info. Viņš smagi nomaucās un aizmugurējais sportists uzkrita viņam virsū kaut kur sprandas rajonā. Šķiet, ka Fīlds bija bez samaņas. Visi brucēji, kas bija tuvumā izskatījās pilnīgā šokā.
Twitter ir kritiena video
https://twitter.com/officialspicyj2...

     [+] [-]

, 2021-07-30 12:21, pirms 2 mēnešiem
Trīs franči finālā bet neviena pat medaļa

     [+] [-]

, 2021-07-30 12:29, pirms 2 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Kurš?
Klāvs Lisovskis
https://netherlandsnewslive.com/the...