Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Valmieras novada gada sportists - Babris, uzlecošā zvaigzne - Caune

Emils Ozerinskis

Valmieras novada gada sportists - Babris, uzlecošā zvaigzne - Caune
Valmieras novada mērs Jānis Baiks un vieglatlēte Agate Caune. Foto: Uģis Brālēns

11.martā, Jāņa Daliņa stadiona vieglatlētikas manēžā notika Valmieras novada sporta laureātu godināšanas ceremonija. Valmieras “Gada sportista” godus saņēma olimpietis Helvijs Babris.

Valmieras novada apbalvojumu “Gada sportists” saņēma BMX riteņbraucējs Helvijs Babris, kurš piedalījās Tokijas Olimpiskajās spēlēs, ieņemot 20. vietu, un 2021. gada sezonas sākumā izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa BMX superkrosa trešajā posmā Bogotā, kas ir augstākais Latvijas BMX sportistu sasniegums kopš Māra Štromberga ziedu gadiem.

Pie balvas “Gada uzlecošā zvaigzne” tika vieglatlēte, Valmieras Sporta skolas audzēkne un Latvijas izlases dalībniece Agate Caune. Viņa 2021. gadā izcīnīja otro vietu Eiropas U20 čempionātā 5000 m distancē, sasniedza personīgos rekordus sešās distancēs: 400, 800, 1500, 3000, 5000, 10000 metros un četrās no tām ieguva meistarkandidāta klasifikāciju, kā arī uzstādīja Latvijas rekordu U18 vecuma grupas 10000 metru distancē.

Caunes treneris Raitis Ravinskis tika sumināts kā “Gada treneris”. Sava darba entuziasts, kurš vairāk nekā 45 gadu ilgajā trenera darba pieredzē ir sagatavojis vairākus augstas klases vieglatlētus un olimpisko spēļu dalībniekus. Ravinskis veic arī dažādu līmeņu vieglatlētikas sacensību organizēšanu Valmierā un pilda galvenā tiesneša darba pienākumus, mācot un iesaistot sacensību tiesāšanā jaunos vieglatlētus. 2022. gada 12. janvārī saņēmis Eiropas Vieglatlētikas asociācijas apbalvojumu nominācijā “Treneris” par ieguldīto darbu, vieglatlētikas attīstības veicināšanu un popularizēšanu Valmierā.

Par “Gada sporta organizāciju” tika atzīts Kocēnu Sporta klubs. Tā sieviešu un vīriešu florbola komandas “Rubene” izcīnīja uzvaras Latvijas čempionāta Elvi virslīgā, kā arī sieviešu florbola komanda “Rubene-1” izcīnīja trešo vietu Latvijas čempionāta virslīgā. Kocēnu Sporta klubs ar milzīgu mērķtiecību un neatlaidīgu darbu ir panācis florbola sporta attīstību Vidzemē.

Tituls “Paraugs sportā” piešķirts Kocēnu Sporta skolas direktoram Jānim Dainim, kurš ir arī veterānu sporta dzīves aktīvists un ar lielisku enerģiju sporta dzīvē iesaista dažāda vecuma sporta entuziastus. Savukārt atzinību “Mūža ieguldījums sportā” saņēma vieglatlētikas soļošanas treneris Aivars Rumbenieks, kurš sagatavojies vairākus olimpiskos soļotājus, Sidnejas Olimpisko spēļu otrās vietas ieguvēju soļošanā 50 km distancē Aigaru Fadejevu, kā arī Tokijas Olimpisko spēļu dalībniekus Arni Rumbenieku un Ruslanu Smolonski.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras novada pašvaldība