Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 3

SOK prezidents akceptē, ka Tokijas OS otrreiz pārceltas netiks

Rolands Eliņš

SOK prezidents akceptē, ka Tokijas OS otrreiz pārceltas netiks
SOK prezidents Tomass Bahs. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs intervijā ar britu raidsabiedrību BBC izteica sapratni par iespēju otrreiz Tokijas olimpiskās spēles nepārcelt, proti, ja 2021. gada vasarā tās sarīkot vēl nebūs droši, tās tiks atceltas.

Japānas pārstāvji jau iepriekš bija pauduši nostāju, ka šobrīd noteiktie Tokijas olimpisko spēļu datumi (2021. gada 23. jūlijs-8. augusts) ir pēdējais variants un ka viņi nevarēs spēles vēlreiz pārcelt, ja tas būs nepieciešams drošības apsvērumu dēļ. SOK prezidents Tomass Bahs šodien publicētajā BBC intervijā atzina, ka nevar strīdēties ar šādu nostāju.

„Nevar mūžīgi turpināt nodarbināt vairākus tūkstošus cilvēku OS orgkomitejā. Nevar tik ilgi atstāt neskaidrību sportistos,” sacīja Bahs. „Nevaram katru gadu likt lielajām sporta veidu federācijām mainīt savus plānus un pieskaņoties olimpisko spēļu norisei. Tāpat arī nevaram pieļaut situāciju, ka pārklājas vairāku olimpisko spēļu sagatavošanās posmi, tāpēc savā ziņā saprotu mūsu Japānas pārstāvju nostāju.”

Šobrīd paredzētie Tokijas OS datumi nozīmē, ka vasaras olimpiskās spēles un 2022. gada sākumā paredzētās Pekinas ziemas OS šķirs tikai seši mēneši. Kā norādījis Japānas premjerministrs Šinzo Abe, olimpisko spēļu atklāšana 2021. gada 23. jūlijā ir pēdējais iespējamais variants (vismaz tik tālu, cik tas attiecas uz Japānu).

Bahs gan atteicās prognozēt, cik ticams ir OS nenotikšanas scenārijs: „Mums ir jābūt gataviem dažādiem variantiem. No mūsu puses ir liela apņemšanās sarīkot olimpiskās spēles nākamā gada jūlijā.” SOK prezidents uzsvēra, ka šobrīd ir pārāk daudz neskaidru jautājumu, lai kaut ko droši prognozētu: „Domājot par drošības pasākumiem, iespējams, ka arī pēc gada vēl būs nepieciešama sportistu karantīna un izolēšana. Ko tas nozīmēs, piemēram, olimpiskā ciemata sakarā? Vēlos pateikt, ka OS pārcelšana, turklāt neskaidros apstākļos, ir masīvs uzdevums un ļoti sarežģīts. Kad mums būs skaidrāka izpratne par to, kā pasaule izskatīsies nākamā gada vasarā, tad arī varēsim pieņemt konkrētākus lēmumus.”

SOK prezidents ļoti piesardzīgi izteicās par iespēju rīkot Tokijas spēles bez skatītājiem, norādot, ka tās ir tikai spekulācijas un ka SOK būtu ļoti bēdīga par šādu iznākumu, jo vēloties turpināt olimpisko noskaņu un apvienot līdzjutējus kopīgā pasākumā. Protams, papildus olimpiskajai noskaņai SOK noteikti ir apsvērusi arī finansiālos apstākļus spēļu rīkošanai bez skatītājiem.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/sport/olympics/...

     [+] [-]

, 2020-05-21 11:57, pirms 2 gadiem
COVID-19 arī to ir apstiprinājis ?!

     [+] [-]

, 2020-05-21 12:14, pirms 2 gadiem
Ir lieliska alternatīva - čempionu noteikt līdzjutēju balsojumā.