Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Aptauja: puse Tokijas iedzīvotāju ir pret pārceltajām olimpiskajām spēlēm

Ints Megnis
Ints Megnis

Aptauja: puse Tokijas iedzīvotāju ir pret pārceltajām olimpiskajām spēlēm
Tokijas gubernatore Juriko Koike. Foto: EPA/Scanpix

Nedaudz vairāk nekā puse no Tokijas iedzīvotājiem neuzskata, ka olimpiskās spēles šajā pilsētā būtu jāaizvada nākamgad, liecina pirmdien publicētas aptaujas rezultāti.

Aptauju telefoniski veica "Kyodo" ziņu aģentūra un "Tokyo MX" televīzija, saņemot 1030 atbildes. Tajā 51,7 procenti respondentu izteica cerību, ka spēles nenotiks arī nākamgad, bet 46,3% paziņoja, ka vēlas, lai pārceltās olimpiskās spēles tiek aizvadītas.

Rezultātos ieskatoties sīkāk, 27,7% pavēstīja, ka vēlas, lai sacensības tiek pārceltas pavisam, bet 24% pauda cerību, ka notiks pārcelšana uz vēl vēlāku laiku. Savukārt 31,1% teica, ka spēlēm jānotiek pieklusinātā formātā un bez skatītājiem, bet 15,2% pauda cerību sacensības redzēt pilnā spožumā.

Tokijas olimpiskajām spēlēm bija plānots sākties šī gada jūlijā, bet, pasaulē izplatoties koronavīrusa pandēmijai, tās martā tika pārceltas tieši par gadu. Pašlaik plānots, ka tās 2021. gadā sāksies 23. jūlijā, saglabājot nosaukumu "Tokyo 2020". Amatpersonas jau iepriekš brīdinājušas, ka spēļu pārcelšana uz vēl vēlāku laiku nebūs iespējama.

Telefona aptauja veikta pirms 5. jūlijā paredzētajām Tokijas gubernatora vēlēšanām, kur izteikta favorīte ir līdzšinējā šī amata ieņēmēja Juriko Koike, kura iepriekš bija ļoti aktīvi iesaistīta olimpisko spēļu organizēšanā, pirms četriem gadiem arī dodoties uz Riodežaneiro notikušo spēļu nodošanas ceremoniju. Iepriekš šomēnes viņa prognozēja, ka pārceltās olimpiskās spēles risināsies droši, solot ielikt "120% darbu" to aizvadīšanā.

Izmantotie resursi:
https://www.france24.com/en/2020062...