Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Latvijas 3x3 izlase pirms olimpiskajām spēlēm sudraba pozīcijā FIBA spēka rangā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Latvijas 3x3 izlase pirms olimpiskajām spēlēm sudraba pozīcijā FIBA spēka rangā
Edgars Krūmiņš un Nauris Miezis. Foto: FIBA

FIBA 3x3 basketbola eksperts Ostins Šindels izveidojis vīriešu un sieviešu izlašu spēka rangu pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm. Latvijas vīriešu izlase rangā ierindota otrajā vietā aiz galvenās favorītes Serbijas, bet sieviešu konkurencē pirmajā vietā ierindota ASV izlase.

3x3 basketbols Tokijā debitēs olimpisko spēļu programmā, tādējādi FIBA arvien vairāk cenšas popularizēt savā paspārnē esošo sporta veidu un līdztekus 5x5 basketbola izlašu rangam piedāvā arī 3x3 basketbola izlašu rangu gaidāmo olimpisko spēļu kontekstā.

Vīru turnīrā par galveno favorīti FIBA 3x3 basketbola eksperts Ostins Šindels, kurš sagatavojis rangu, uzskata Serbijas izlasi. Serbijā 3x3 basketbola vidi sašūpoja titulētās komandas "Novi Sad" izjukšana, daļai spēlētāju pievienojoties citām komandām. Izlasē pulcināti labākie spēki ar Dušanu Bulutu priekšgalā, kurš pēdējos gados olimpiskā sapņa dēļ pat nedevās spēlēt uz "BIG 3" līgu ASV.

Tikmēr otrā vieta jeb sudraba pozīcija atvēlēta serbu lielākajam biedam - Latvijas izlasei - kas ne reizi vien aizlikusi titulētajiem serbiem priekšā kāju cīņai par čempiontitulu kā Eiropas, tā Pasaules kausā. Latvijas izlase raksturota kā tāda, kas laukumā nebaidās ne no viena un būs varens milzis, ko grūti pieveikt.

Tālāk rangā ierindoti divkārtējie Pasaules kausa izcīņas sudraba medaļas ieguvēja, Nīderlandes izlase, bet ceturtā vieta dota Polijai, kas īpaši ciets rieksts pēdējos lielajos turnīros, tostarp olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, bijis Latvijas izlasei. Šīs izlases panākumi gan būs atkarīgi no Maikla Hiksa rādītā snieguma. Tikmēr otrajā četriniekā ierindota Beļģija, Krievijas Olimpiskā komanda un abas Āzijas pārstāves - Japāna un Ķīna. Šādu secību līdz galam nav spējis izskaidrot arī pats ranga sastādītājs, jo komandas un to spēlētāji sen nav redzēti augstākajā apritē. Tāpēc Beļģijas 5. vieta rangā ir tikai uz papīra, bet reāli var būt arī vājāka par citām nosauktajām konkurentēm.

Sieviešu rangā pārliecinoši pirmajā vietā ierindota ASV izlase, kas spēcīgā sastāvā ļoti pārliecinoši pārvarēja kvalifikācijas turnīru, lai piedalītos Tokijas olimpiskajās spēlēs. Galvenās sāncenses būs Francijas basketbolistes, kuras var uzskatīt par Eiropas 3x3 basketbola smagsvaru, pelnīti ierindojoties otrajā vietā rangā. Tikmēr trešajā vietā ierindotas mājinieces, Japānas basketbolistes, kuras olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā parādīja, ka spēj cīnīties kā līdzīga ar līdzīgu pret to pašu Spāniju, kā arī aizlika kāju priekšā citai Eiropas top izlasei Spānijai.

Rangā aiz goda pjedestāla atstāta Pasaules kausu ieguvusī Ķīna, kā arī allaž spēcīgās Krievijas basketbolistes, komandu veidojot ap pieredzējušo Anastasiju Logunovu. Ranga sestā vieta atvēlēta pēdējo olimpisko ceļazīmi izcīnījušajai Itālijas izlasei, kuru uzskata par vienu no tām izlasēm, ko vajadzētu pavērot. Tikmēr pastarīšu loma atvēlēta Rumānijai un Mongolijai, kuras centīsies darīt visu, lai pacīnītos par vietu izslēgšanas spēlēs.

Tokijas olimpisko spēļu turnīrs 3x3 basketbolā sāksies jau nākamajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas, plkst. 04:15 pēc Latvijas laika savā starpā tiekoties Krievijas Olimpiskās komitejas komandai un Japānas sieviešu izlasei. Tikmēr Latvijas vīriešu izlase plkst. 05:35 spēlēs pret Polijas izlasi.

3x3 basketbola izlašu spēka rangs pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm

VietaVīriešiSievietes
1.SerbijaASV
2.LatvijaFrancija
3.NīderlandeJapāna
4.PolijaĶīna
5.BeļģijaKOK
6.KOKItālija
7.JapānaRumānija
8.ĶīnaMongolija

Latvijas pretinieki 3x3 basketbolā

Pirmā daļa: Nīderlande, Beļģija, Japāna
Otrā daļa: Ķīna, Polija, KOK, Serbija

Izmantotie resursi:
3x3 men's power rankings ahead of Tokyo...
3x3 women's power rankings ahead of Tokyo...

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

  -3 [+] [-]

, 2021-07-20 20:02, pirms 2 nedēļām
Tad vēl jau var 2x2 vai 1x1.

     [+] [-]

, 2021-07-20 20:34, pirms 2 nedēļām
huļi viens autors raksta KOK un citi ROC? saucam lietas īstajos vārdos, KOKi.

     [+] [-]

, 2021-07-20 21:54, pirms 2 nedēļām
Pa lielam Polija un Nīderlande cietākie rieksti. Protams, Serbi, kas ir favorīti, bet prieks, ka leiši ar Asv nespēlēs

     [+] [-]

, 2021-07-20 21:56, pirms 2 nedēļām
Sievietēm startē Mongolija?

     [+] [-]

, 2021-07-21 02:16, pirms 2 nedēļām
backstab rakstīja: Sievietēm startē Mongolija?
Tas ir normāli. Mongolijā 3x3 basis ir diezgan spēcīgs.

     [+] [-]

, 2021-07-21 11:53, pirms 2 nedēļām
jaanis22 rakstīja: Tad vēl jau var 2x2 vai 1x1.
1vs1 starp citu labprāt pat pavērotu