Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource644), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

Mākslīgā sniega satrauktos Pekinas spēļu dalībniekus mierina eksperts

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Mākslīgā sniega satrauktos Pekinas spēļu dalībniekus mierina eksperts
Foto: AP/Scanpix

Pekinas ziemas olimpisko spēļu atsevišķi dalībnieki nav apmierināti ar mākslīgo sniegu, ko izmantos sacensību aizvadīšanai. Satrauktās personas cenšas mierināt sniega sagatavošanas eksperts.

Ķīnas galvaspilsētā šogad pirmoreiz uzsniga pagājušajā nedēļā, bet 2022. gada Pekinas spēlēs lielā pārsvarā tiks izmantots mākslīgais sniegs. Lielu daudzumu ūdens iecerēts pārvērst sniegā, lai segtu sacensību norises vietas. Mākslīgā sniega izmantošanu kritizē vairāki sportisti, paužot bažas, ka tas varētu izraisīt negadījumus.

"Mākslīgais sniegs ir ledaināks, tāpēc ātrāks un bīstamāks," saka Igaunijas biatloniste Johanna Taliharma. "Arī stiprāk sāp, ja nokrīti ārpus trases, kur pūkaina sniega slāņa vietā ir akmeņaina un dubļaina cieta zeme."

ASV distanču slēpošanas komandas galvenais treneris Kriss Grovers uzskata, ka mākslīgā sniega gadījumā "var justies kā nokrītot uz betona". Minētā speciālista trenētās komandas dalībniece, Phjončhanas spēļu čempione Džesija Diginsa arī ir nobažījusies: "Domāju, ka tas ir nedaudz bīstamāk. Pasaules kausā esmu ievērojusi, ka cilvēka radīts sniegs ir biedējošs - tā vietā, lai slīdētu pa sniegu, tu slīdi pa ledu."

Slēpošanas trašu un sniega parku būvniecības eksperts Džo Ficdžeralds: "Esmu aizvadījis astoņas olimpiskās spēles, un sniega gatavošana notika vienmēr. Un sniegs bija tieši tāds pats, kāds tas ir šobrīd šeit. Mēs izmantojam mākslīgo sniegu, lai nodrošinātu vienmērīgu segumu. Ar mākslīgo sniegu faktiski samazinās traumu risks, jo ir vienmērīga virsma, uz kuras darboties."

Pekinas olimpisko spēļu organizatori iepriekš norādīja, ka 2018. gada Phjončhanas kalnu slēpošanas nogāzēs 90% gadījumā tika izmantots mākslīgais sniegs.

Izmantotie resursi:
Associated Press / China Daily / insidethegames.biz

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

     [+] [-]

, 2022-01-26 07:42, pirms 7 mēnešiem
Slēpošanā un biatlonā spēcīgajiem būs mazāks ātruma pārsvars pār konkurentiem.