Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 3

M. Dukurs: "Ja turpināšu, tad metīšos pilnībā iekšā. Nemāžošos uz pusslodzi"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

M. Dukurs: "Ja turpināšu, tad metīšos pilnībā iekšā. Nemāžošos uz pusslodzi"
Martins Dukurs pēc finiša. Foto: Christian Bruna/EPA/Scanpix

Latvijas skeletonists Martins Dukurs, ja turpinās startēt starptautiskajā apritē, tad darīs to ar pilnu atdevi, jo citādāk tam neesot jēgas, sarunā ar aģentūru LETA teica sportists.

Jau ziņots, ka Martins Dukurs piektdien Pekinas olimpisko spēļu sacensības noslēdza septītajā vietā, bet Tomass Dukurs bija devītais. Atskatoties uz pagājušās nedēļas sacensībām, Martins Dukurs savus secinājumus nav mainījis - vajadzēja vairāk riskēt.

"Uzreiz analizējot sapratu, ka nedaudz kļūdu pieļāvu ekipējuma izvēlē. Ja salīdzina ar Phjončhanas olimpiskajām spēlēm, kurās vairāk riskēju, šoreiz gribēju būt konservatīvāks. Domāju, ka pietiks ar četriem stabiliem braucieniem, taču nebija ne ātruma, ne četru stabilu braucienu. Noteikti vajadzēja riskēt vairāk, jo, kad sacensību dienā ieraudzīju, ar ko brauc konkurenti, sapratu, ka viņi iet uz pilnu banku," stāstīja Dukurs.

Ar problēmām trasē viņš cīnījies jau treniņos rudenī un tas pats turpinājies arī olimpiskajās spēlēs. Ja augšdaļā trasi sanācis izbraukt diezgan precīzi, tad lejasdaļā tas vienkārši nav izdevies.

"Kopā sanāca tikai kādi astoņi līdz desmit labi braucieni, bet pārējie bija pārāk liela cīņa, lai uz kaut ko pretendētu. Bija tik daudz kļūdu braukšanā un zaudēta laika, ka vien nepietiktu ar citu tehniku. Sākumā būtu jāsakārto braukšana un tikai tad tehnika. Manā skatījumā, braukšana sastādīja 80% no rezultāta, bet tehnikā tie bija kādi 20%, kur pamainīt nianses," skaidroja Dukurs.

Par čempionu kļuva Vācijas skeletonists Kristofers Grothērs, kura uzvara esot bijusi likumsakarīga. Grothērs braucienus aizvadīja tādā līmenī, kādā gribētu braukt jebkurš skeletonists.

"Jau treniņos, redzot viņa braucienus, secināju, ka viņš ir galvenais kandidāts uz zeltu, jo neviens tik stabili nebrauca. Otrkārt, tendence trasē - vācieši bija trāpījuši un paši atzina, ka tā trase ir viņu. Nezinu, vai tā bija veiksme vai arī mērķtiecīgs darbs. Braucienu viņiem bija tikpat, cik visiem, ne par gramu vairāk," atzina Dukurs.

Sudrabs bija Grothēra komandas biedram Akselam Jungkam, bet bronzu izcīnīja ķīnietis Jaņs Venans. Dukurs uzskata, ka mājinieka Jaņa izcīnītā godalga bijusi likumsakarīga, jo Ķīnas komanda bija ieguldījusi daudz darba un resursu, lai varētu cīnīties par augstvērtīgiem rezultātiem.

"Olimpiskajās spēlēs mājiniekiem kaut kādas priekšrocības ir un bieži vien viņi spēj tās izmantot. Sākumā varbūt viņi mūs biedēja un kādu pussekundi brauca pa priekšu, lai sāktos panika. Bet beigās panika bija viņu nometnē pēdējās dienās, kad redzēja, ka vācieši treniņos brauca pa priekšu. Tad skrēja uz trasi un visu pēc kārtas filmēja, katrā virāžā bija pa cilvēkam," stāstīja Dukurs, atzīstot, ka neiztika arī bez nelielām mājinieku viltībām.

"Piemēram, mums pirmssacensību dienā treniņš bija vēlu vakarā, bet, kad lūdzām izmainīt, teica, ka tas nav iespējams. Tās ir tādas nianses, pēc kurām varēja secināt, ka viņi paši ir sabijušies. Karā visi līdzekļi ir labi, un viss, kas pārējos sit ārā, ir jāpielieto. Taču tā jau ir gadu gaitā iegājies, ka mājinieki mēģina maksimāli izmantot savas priekšrocības. Ar to ir jārēķinās, es to situāciju sapratu un neiespringu," turpināja latviešu skeletonists.

Pēc finiša olimpiskajās spēlēs Dukurs atzina, ka ar lēmumu beigt karjeru nesteigsies, taču apšaubīja, ka varētu startēt vēl pēc četriem gadiem Milānas-Kortīnas olimpiskajās spēlēs. Katrā ziņā skaidrs ir tas - ja tiks turpināta karjera, tas tiks darīts augstākajā līmenī.

"Ja dara, tad dara. Ja turpināšu, tad metīšos pilnībā tajā iekšā. Es tā negribu uz pusslodzi māžoties, tādā veidā arī rezultāta nebūs. Jāstrādā smagi un jāmēģina attīstīties, vienkārši slidināties nav jēgas," uzsvēra Dukurs.

Atbildot uz jautājumu, vai viņš būtu gatavs nākotnē strādāt par treneri un, ja jā, vai būtu gatavs to darīt kādā ārzemju izlasē, Dukurs tādu iespēju neizslēdz, taču tas neesot pašmērķis un viņš ar to šobrīd nenodarbina savu galvu.

"Būs apstākļi un piedāvājums, izvērtēšu, nebūs - ir arī citas lietas, ko dzīvē darīt," teica Dukurs.

Viņam šīs bija karjerā piektās olimpiskās spēles, bet, atšķirībā no iepriekšējām, Covid-19 apstākļu dēļ bija dažādi ierobežojumi un sacensības noritēja bez skatītājiem.

"Brīžiem bija vilšanās un sajūta, kā treniņos, taču centos izbaudīt sacensības un jutos ļoti labi. Ja parasti spiediens bija lielāks un klapes bija vairāk ciet, tad šoreiz varēju piedalīties sacensībās pilnīgāk, daudz ko novērot un izsecināt," atzina Dukurs.

Noderīgas saites:

Pekinas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

  -2 [+] [-]

, 2022-02-14 21:17, pirms 2 gadiem
Jāmet miers Martinam, pietiek māžoties

  +1 [+] [-]

, 2022-02-14 21:25, pirms 2 gadiem
Lai vēl pabrauc kādu laiku, kamēr jaunie skeletonisti tiek PK apritē, citādi bez Dukuriem vairs nebūs jēgas skatīties sacensības.

     [+] [-]

, 2022-02-14 21:36, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Lai vēl pabrauc kādu laiku, kamēr jaunie skeletonisti tiek PK apritē, citādi bez Dukuriem vairs nebūs jēgas skatīties sacensības.
Tā jau man likās,ka neesi renes fans

     [+] [-]

, 2022-02-14 21:47, pirms 2 gadiem
portal rakstīja: Jāmet miers Martinam, pietiek māžoties
Atslēdz sev internetu, pietiek māžoties

  -1 [+] [-]

, 2022-02-14 21:49, pirms 2 gadiem
Kur tu biji 2 mēnešus agrāk? Ja tev būtu tāda motivācija, būtu medālis, bet tagad 4 gadus atkal gaidīt. Sāpīgi

  -1 [+] [-]

, 2022-02-14 21:55, pirms 2 gadiem
Karma par tēva lielo muti. Beigas nekādas.

     [+] [-]

, 2022-02-14 21:56, pirms 2 gadiem
Lai brauc citādāk skeletons būs Done priekš Latvijas..

  +2 [+] [-]

, 2022-02-14 21:56, pirms 2 gadiem
Visu cieņu, ka spēj atzīt, ka braukšanas kvalitāte Pekinā ir bijusi zema, un nenoveļ visu uz tehniku. Man tā arī nekļuva skaidrs, vai trases lejasdaļā ātrums zuda kļūdu dēļ vai tehnikas dēļ.

Jā, man arī brīžiem ir licies, ka jādod braukt jaunajiem. Bet diemžēl viņu progress dažādu iemeslu dēļ ir iesaldēts, tāpēc, uzreiz abus (Netlau un Veinbergu) iemetot PK apritē, čaļiem negatīvā varētu būt vairāk nekā ieguvumu. Bet vienu PK vietu abi varētu dalīt uz maiņām, veicinot savstarpējo konkurenci. Vispār nākamā, kā jau pēcolimpiskā, sezona varētu radīt iespēju pacīnīties par trim PK kvotām uz aiznākamo sezonu un trim kvotām uz PČ Sanktmoricā. Tikai ir jāizstrādā pareizu stratēģiju. Un čaļiem vasarā jāpieliek fiziskajā, it īpaši Veinbergam!

  +5 [+] [-]

, 2022-02-14 21:57, pirms 2 gadiem
Martina patiesums un godīgums ir tas, kas gan viņu, gan pārējo ģimeni turējis godā visus šos daudzos gadus. Lai izdodas rast motivāciju un priecēt visus kā laukumā sportistiem esot, tā arī ārpus vienkāršiem cilvēkiem esot!

     [+] [-]

, 2022-02-14 22:12, pirms 2 gadiem
Tad jau vēl brauks un brauks!

  -1 [+] [-]

, 2022-02-14 22:12, pirms 2 gadiem
cobham rakstīja: Kur tu biji 2 mēnešus agrāk? Ja tev būtu tāda motivācija, būtu medālis, bet tagad 4 gadus atkal gaidīt. Sāpīgi
Gaidīt 4 gadus uz štrunta pseidomačiem,kur itālis izkniebs visus par 2 sekundēm?No,thanks
Šoreiz drusKu paveicās pārējiem,jo Šnaiders izgāzās kā veca sēta...

  +3 [+] [-]

, 2022-02-14 22:29, pirms 2 gadiem
portal rakstīja: Jāmet miers Martinam, pietiek māžoties
Kāda mažošanās? Ja nepamanīji, tad atgādināšu, ka Martins atkal izcīnīja PK kausu, un kļuva par Eiropas čempionu. OS ir tikai vieni mači, un vienos mačos var viss kaut kas notikt.

  -1 [+] [-]

, 2022-02-14 22:30, pirms 2 gadiem
Šinī konkrētā bildē viņš izskatās pēc traki novecojušas nelaimes putna neapmierināta un bezcerīga ...

     [+] [-]

, 2022-02-14 23:33, pirms 2 gadiem
Parēķināju splitus.
Sasummējot rezultātus visos četros braucienos divus splitus līdz finišam (veiktas apmēram 37 sekundes), Martins ir otrajā vietā, priekšā palaižot tikai Jinu, kurš beigās ieguva piekto vietu. Savukārt vienu splitu līdz beigām (veiktas apmēram 49 sekundes), sasummējot trīs pirmo braucienu splitus (bez ceturtā, kuru Martins noraka), Martins arī ir otrais, bet šoreiz līderis ir čempions Grotērs.

Šķiet, ar labiem braucieniem sudrabs varēja būt.

     [+] [-]

, 2022-02-14 23:57, pirms 2 gadiem
Nu gaidiju, kamer visi tie duraki ar savu negatīvo rakstišanu izliksies,bet neko gudru jau nesagaidiju. Jums dzīvē ar lielo sportu nekas nav bijis vairāk kā dīvāns. Tas ir ļoti smags darbs un jums nav tiesibu tā muldēt,latviski sakot, d...st. Mums ir jālepojās ar tādiem cilvēkiem,ar tādām ģimenēm. Ne viss vienmer beidzās veiksmīgi,bet viņi būs vieni no tiem,kas jaunos ieliks savā vietā.

  +3 [+] [-]

, 2022-02-15 00:20, pirms 2 gadiem
..Martins skeletonā ir tas pats, kas Mesi futbolā. ja vienam trūkst OS zelts, tad otram PČ tituls.

  -1 [+] [-]

, 2022-02-15 00:35, pirms 2 gadiem
marta rakstīja: Nu gaidiju, kamer visi tie duraki ar savu negatīvo rakstišanu izliksies,bet neko gudru jau nesagaidiju. Jums dzīvē ar lielo sportu nekas nav bijis vairāk kā dīvāns. Tas ir ļoti smags darbs un jums nav tiesibu tā muldēt,latviski sakot, d...st. Mums ir jālepojās ar tādiem cilvēkiem,ar tādām ģimenēm. Ne viss vienmer beidzās veiksmīgi,bet viņi būs vieni no tiem,kas jaunos ieliks savā vietā.
Ne nu liks ne kas tur būs ....

     [+] [-]

, 2022-02-15 05:12, pirms 2 gadiem
Nav, ko māžoties- jāmauc tālāk!

     [+] [-]

, 2022-02-15 05:12, pirms 2 gadiem
agrizzz rakstīja: ..Martins skeletonā ir tas pats, kas Mesi futbolā. ja vienam trūkst OS zelts, tad otram PČ tituls.
mesi? kas tas tāds?

     [+] [-]

, 2022-02-15 11:14, pirms 2 gadiem
Tagad jānorimst emocijām, un ja nolems, lai turpina braukt. Labāka tāpat mums nav.