Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2975, Did:0, useCase: 0

Lielbritānija nopietni mērķē uz pirmajām medaļām olimpiskajās spēlēs slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Lielbritānija nopietni mērķē uz pirmajām medaļām olimpiskajās spēlēs slēpošanā
No kreisās: E. Jangs, Dž.Klagnets, E.Masgreivs. Foto: Modica/Nordic Focus

Nopietni noskaņota ir Lielbritānijas izlase distanču slēpošanā, kura cer izcīnīt pirmās Olimpiskās medaļas šajā ziemas sporta veidā.

# Gaidāmajām Olimpiskajām spēlēm ļoti nopietni pieiet Lielbritānijas izlases vadība distanču slēpošanā, izvirzot ļoti augstus mērķus, proti, izcīnīt medaļu.

# Lielbritānijai mērķis izcīnīt medaļu distanču slēpošanā Pekinā, protams, saistās ar vīriešu izlasi, kurā ir Endrjū Masgreivs, Endrjū Jangs un Džeims Klagnets.

# Izteikumi no Lielbritānijas izlases treneru komandas, kura sastāv no norvēģiem, pat liecina, ka ar vienu medaļu viņi varētu arī nebūt ļoti priecīgi, jo viņuprāt godalgotas vietas iegūšana Lielbritānijas slēpotājiem esot reāla visās sešās disciplīnās.

# Pirmajā brīdī tas varētu šķist pamatīgs pārspīlējums vai “lidojums mākoņos”, taču tie, kuri ir sekojuši līdzi distanču slēpošanai, saprot, ka tas nav nekas utopisks.

# Galvenā cerība ir Endrjū Masgreivs kura māte ir norvēģiete un kurš dzīvo Norvēģijā. Pagājušajās Olimpiskajās spēlēs viņš ieguva 7.vietu 30km skiatlonā. Arī pēdējos divos pasaules čempionātos - 2021.gadā Vācijā un 2019.gadā Austrijā - Endrjū ir ieguvis 7.vietu skiatlonā. Pasaules kausa posmos britam divas reizes ir izdevies iekļūt trijniekā.

# Masgreivs, kurš 2014.gadā pārspēja visus norvēģus viņu nacionālajā čempionātā sprintā, vislabāko panākumu pasaules čempionātos guvis pirms četriem gadiem Lahti, kur izcīnīja 4.vietu 50km distancē, tikai pusotrai sekundei pietrūkstot līdz medaļai. Pirms diviem gadiem Zēfeldē viņš visos trijos startos distancē iekļuva labāko astotniekā.

# Abiem pārējiem Lielbritānijas izlases dalībniekiem nav tik daudz panākumu kā Masgreivam, bet arī viņiem ir vērā ņemami rezultāti, par ko daudzi var tikai sapņot. Endrjū Jangs pagājušajā sezonā divas reizes iekļuva trijniekā pasaules kausa posmos sprintā, tiesa, tas bija Davosā un Drēzdenē, kur nepiedalījās norvēģi. Savukārt Džeims Klagnets divas reizes ir sasniedzis pusfinālu pasaules kausa posmos sprintā.

Izmantotie resursi:
langrenn.com