Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 1
Artjoms Juhno. Foto: Speedway Nations Cup

Latvijas U21 spīdvejistiem astotā vieta Nāciju kausā

LETA. Latvijas U-21 spīdveja izlase ar Nikitu Kauliņu un Artjomu Juhno sastāvā piektdien Mančestrā Nāciju kausa ("Speedway of Nations") finālā ierindojās astotajā vietā, ziņo sacensību rīkotāji.
Andžejs Ļebedevs Nāciju kausa izcīņas pusfinālā uzvarēja piecos no septiņiem braucieniem.
3

Spīdvejisti - "Speedway of Nations" finālā!

Latvijas spīdveja trio - Andžejs Ļebedevs, Daniils Kolodinskis un Jevgeņijs Kostigovs - otrajā "Speedway of Nations" pusfinālā Mančestrā ieņēma trešo vietu un iekļuva finālā. Tas nozīmē, ka ir nodrošināta vismaz 7. vieta pasaulē!
Latvijas izlases līderis Andžejs Ļebedevs, atgriezies ierindā pēc savainojuma, jau trešdien brauks Mančestrā.
1

Spīdveja nedēļa Mančestrā

Mančestra – tas nav tikai futbols, tas nav tikai “Manchester United” un “Manchester City”. Mančestra – tas ir arī spīdvejs un tas ir arī Lielbritānijas Nacionālais spīdveja stadions, tā ir 13-kārtējā Lielbritānijas čempiona spīdveja kluba “Belle Vue Aces” mājvieta. Šeit šonedēļ otro reizi risināsies “Speedway of Nations” un pirmo reizi junioru “Speedway of Nations 2” sacensības. Divas Latvijas “mazās” komandas jau devās uz Mančestru. Spīdvejs Mačestrā būs gandrīz visu nedēļu.
Jevgeņijs Kostigovs mačā ar Opoles komandu atveda 12 punktus.
1

Plus 18. Tikai pirmais solis.

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komanda Polijas Nacionālās spīdveja ligas mačā savā mototrekā ar 54:36 pārspēja Opoles komandu "Kolejarz" un ieguva trīs punktus - divus punktus par uzvaru un bonuspunktu par lielāku pārsvaru nekā tika zaudēts pirmā riņķa mačā Opolē (42:48). Tas ir tikai pirmais solis, lai saglabātu izredzes tikt pusfinālā. Pārliecinošs solis.
1

Vairs nav, kur atkāpties

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komandai atlikušajos trijos Polijas Nacionālā spīdveja līgas čempionāta mačos jāpaņem sešus punktus mājās - uzvaras abos mačos ar bonuspunktu pret Opoles un Landshutas komandām - un jācenšas iegūt kaut vai bonuspunktu izbraukuma mačā Gņezno. Tad būs izredzes tikt pusfinālā. Var, protams, pietikt arī ar divām triju punktu uzvarām mājās, taču, pirms sākt rēķināt, vispirms jāsāk ar uzvaru svētdien pār Opoles komandu "Kolejarz" vismaz ar 7 punnktu pārsvaru (pirmajā riņķī viesos zaudējums ar 42:48).
Renē Bahs vienīgais Pilā atveda vairāk par desmit punktiem.

"Lokomotīvei" avārija Pilā

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komanda brauca uz Polijas Nacionālās spīdveja līgas maču Pilā vismaz pēc bonuspunkta, bet mājās jāatrgriežas tukšā - zaudējums ar 32:58. Pilas komanda "Polonia" ir pietiekami spēcīga, lai spētu mūsējos savā mototrekā pieveikt, taču zaudēt, kā mēdz teikt, var dažādi...
Ričards Ansviesulis sekmīgi aizvadīja savu sezonas pirmo maču Allsvenskan līgā.

"Lokomotīve" nosauc sastāvu, Ansviesulis atgriežas Zviedrijā

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" spīdveja komandas treneris Nikolajs Kokins nosauca sastāvu svētdienas mačam viesos ar Pilas komandu "Polonia" Polijas Nacionālajā spīdvejā līgā, bet Ričards Ansviesulis sekmīgi atgriezās Zviedrijas Allsvenskan (otrā pēc ranga līga) līgas čempionātā.
Andžejs Ļebedevs. Foto: no Andžeja Ļebedeva arhīva

Ļebedevs traumas dēļ nestartēs nākamajā "Grand Prix" posmā

LETA. Latvijas motosportists Andžejs Ļebedevs savainojuma dēļ nevarēs piedalīties pasaules spīdveja čempionāta jeb "Grand Prix" sezonas sestajā posmā Polijas pilsētā Goržovā.
Andžejs Ļebedevs otrajā pēc kārtas GP posmā iekļuva pusfinālā.

Vienam Andžejam - debija, otram - otrais GP pusfināls pēc kārtas

Sestdien Molillas mototrekā Zviedrijā Andžejs Smuļkevičs kļuva par pirmo Latvijas spīdvejistu, kurš piedalījās GP4 jeb jauniešu pasaules kausa izcīņas sacensībās spīdvejā, bet Andžejs Ļebedevs otro reizi pēc kārtas iekļuva pusfinālā GP posmā, kas viņam izdevās pirmo reizi karjerā.
Andžejs Ļebedevs. Foto: FIM Speedway Grand Prix

Ļebedevs izcīna septīto vietu spīdveja "Grand Prix" posmā

LETA. Latvijas motosportists Andžejs Ļebedevs sestdien Zviedrijā izcīnīja septīto vietu pasaules spīdveja čempionāta jeb "Grand Prix" sezonas piektajā posmā.
Foto: FIM Speedway

Francis Gusts desmitais SGP2 čempionāta pirmajā posmā Zviedrijā

Piektdien, 14. jūnijā, startēja FIM pasaules spīdveja čempionāta 2024. gada sezona jauniešiem U-21 vecuma grupā jeb SGP2 čempionāts. Zviedrijas pilsētā Malillā notikušajās sacensībās uz starta izbrauca arī Latvijas motosportists Francis Gusts, kurš sacensības noslēdza desmitajā pozīcijā. Par vēlāko posma uzvarētāju kļuva Polijas sportists Viktors Pržjemskis. SGP2 jaunās sezonas otrais posms notiks 6. septembrī, kad Gusts startēs pašmāju fanu klātbūtnē Rīgā, Biķernieku spīdveja trekā.
Andžejs Smuļkevičs būs pirmais Latvijas pārstāvis spīdveja GP4 sacensībās jeb jauniešu Pasaules kausa izcīņā.

Trīs Latvijas spīdvejisti trijos GP posmos Molillā

Pirmo reizi vēsturē trīs Latvijas spīdvejisti vienā nedēļas nogalē piedalīsies triju līmeņu "Grand Prix" posmos - Mollinas mototrekā "Skrotfrag" Zviedrijā piektdien pirmajā junioru pasaules čempionāta jeb GP2 finālposmā startēs Francis Gusts, sestdien vispirms Andžejs Smuļkevičs būs pirmais Latvijas spīdvejists GP4 posmā, bet tad vakarā Andžejs Ļebedevs startēs piektajā lielā GP posmā.
Francis Gusts. Foto: FIM Speedway

Zviedrijā jauno "Speedway GP2" sezonu uzsāks Francis Gusts

Jau rīt, 14. jūnijā, sāksies FIM Speedway GP2 jaunā 2024. gada sezona – kuras braucēju pamatsastāvā vietu nule izcīnījis latviešu spīdveja braucējs Francis Gusts. FIM SGP2 sezonas pirmais posms norisināsies Malillā, Zviedrijā, kur sestdien, 15. jūnijā, notiks arī 3P Logistics FIM Speedway Grand Prix of Sweden – Målilla, FIM pasaules spīdveja čempionāta 2024. gada sezonas piektais posms, sāncensību ar pasaules ātrākajiem spīdveja braucējiem turpinot vēl vienam latvietim – Andžejam Ļebedevam. Sacensību tiešraides translācija Go3 Sport 2 kanālā sestdien plkst. 20:00.
Francis Gusts - GP2 finālposmos.

Francis Gusts iekļūst GP2 finālposmos, Kristiāns Mūrnieks uzvar Biķerniekos

Latvijas spīdveja labākais juniors Francis Gusts iekļuva pasaules junioru čempionāta jeb GP2 finālposmos. Pusfinālā Terencāno mototrekā Itālijā viņš ieņēma 4. vietu. GP2 finālposmos neizdevās tikt Ņikitam Kauliņam un Artjomam Juhno. Savukārt par Latvijas atklātā čempionāta uzvarētāju 125 kub.cm klasē kļuva Kristiāns Mūrnieks.

Andžejam Ļebedevam vēsturiska uzvara Debrecenā

2017. gada Eiropas čempion spīdvejā Andžejs Ļebedevs ar uzvaru sāka šā gada Eiropas čempionāta (SEC) finālposmus - pirmajā finālposmā Debrecenas mototrekā Ungārijā viņš ieguva 17 no 18 iespējamajiem punktiem un pirmo reizi karjerā triumfēja SEC finālposmā. Jevgeņijs Kostigovs savā SEC debijas finālposmā ieguva 5 punktus un ieņēma 13. vietu.
Andžejs Ļebedevs.

Ļebedevs un Kostigovs - uz SEC finālposmu, junioriem - GP2 pusfināli, jaunajiem - Latvijas fināls

Spraiga un daudzveidīga nedēļas nogale gaida spīdveja cienītājus. Tajā būs gan Eiropas čempionāta (SEC) pirmais finālposms, gan junioru pasaules čempionāta jeb "Grand Prix 2" pusfināli ar triju Latvijas motobraucēju piedalīšanos, gan Latvijas atklātais čempionāts spīdvejā 125 kub.cm klasē CSDD spīdveja stadionā Biķerniekos. Un tas viss vienā dienā - 8. jūnijā.
Francis Gusts atgūst sportisko formu.

Gustam - punktu komplekts, Ļebedevam un Kolodinskim - uzvaras

Sekmīgs Latvijas spīdvejistiem sanāca otrdienas vakars - gan Polijas U24 Ekstralīgā, gan Zviedrijas Bauhaus-Ligan jeb virslīgas čempionātā. Visu triju mūsu spīdvejistu komandas guva pārliecinošas uzvaras un visi trīs mūsējie bija starp labākajiem.
Tarnuvā tikai Daniils Kolodinskis "Optibet lokomotīve" rindās aizvadīja labu maču.

"Lokomotīve" noskrien no sliedēm Tarnuvā...

Daugavpils "Optibet Lokomotīve" Polijas Nacionālās spīdveja līgas mačā bezcerīgi zaudēja viesos Tarnuvas komandai "Unia" - 33:57. Zaudējums kā tāds Tarnuvā nebūtu nekas pārsteidzošs, taču galarezultāts gan ir negaidīti slikts. 16. jūnijā abas komandas tiksies Daugavpilī un uzvarēt ar bonuspunktu (vairāk nekā ar 24 punktu pārsvaru) būs gandrīz neiespējami.
1

Futbolistiem neizdevās. Vai izdosies spīdvejistiem?

Daugavpils futbolistiem neizdevās iepriecināt savus līdzjutējus ar uzvaru pilsētas svētkos. Svētdien vairāk nekā 900 kilometru attālumā no savas pilsētas līdzjutējus mēģinās iepreicināt spīdvejisti - "Optibet Lokomotīve" Polijas Nacionālās spīdveja līgas mačā viesos tiksies ar Tarnuvas komandu "Unia".
Andžejs Ļebedevs
3

Andžejam Ļebedevam - šosezon pirmais GP pusfināls

Spīdveja "Grand Prix" seriāla ceturtajā posmā "Marketa" mototrekā Prāgā labākais Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs pirmo reizi šajā sezonā iekļuva pusfinālā jeb starp astoņiem labākajiem. Tas viņam šosezon bija labākais GP posms un pārliecinošākais sniegums.