Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource616 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:373, Did:0, useCase: 0

Oļegam Mihailovam un Francim Gustam līgumi Zviedrijas spīdveja līgā

Divi no talantīgākajiem Latvijas spīdvejistiem Oļegs Mihailovs un Francis Gusts parakstījuši līgumus ar Zviedrijas spīdveja līgas - BAUHAUS-ligan - komandām - attiecīgi ar "Rospiggarna Hallstavik" un "Masarna Avesta". Abi, protams, paliek arī Daugavpils "Lokomotīves" rindās, ar kuru centīsies atgriezties Polijas spīdveja 1. līgā.
Anastasija Grigorjeva. Foto: Reuters/Scanpix

Grigorjeva - 8kārtējā Daugavpils labākā sportiste, Ļebedevam ceturtā uzvara

Neskatoties uz aizvadīto sarežģīto gadu un daudzajiem ierobežojumiem sportā, arī šoreiz Daugavpils Sporta laureātā tika sumināti pilsētas labākie sportisti, treneri, sporta skolotāji, noskaidrots pilsētas populārākais sportists, kā arī iepriekšējā gada vērienīgākais sporta pasākums, vēsta Latgales metropole.
Savulaik tieši Daugavpils "Lokomotīves" rindās Graigorijs Laguta kļuva par pazīstamu un atzītu meistaru starptautiskajā arēnā.
1

Grigorijs Laguta vienā komandā ar Andžeju Ļebedevu

Četrkārtējais Latvijas čempions spīdvejā, savulaik Daugavpils "Lokomotīves" līderis un tagad viens no labākajiem Polijas Ekstralīgas braucējiem Grigorijs Laguta jaunajā sezonā būs vienā komandā ar pašreiz labāko Latvijas spīdvejistu Andžeju Ļebedevu - abi viņi būs Eskilstūnas komandā "Smederna" Zviedrijas spīdveja virslīgā.
Ričards Ansviesulis (vadībā)

Lielākais spīdveja "ceļotājs" - Ričards Ansviesulis

Spīdveja meistari pamanās piedalīties triju vai pat četru (bijuši gadījumi - arī piecu!) valstu līgās, bet pavisam sezonas laikā sanāk startēt vairākās valstīs un katras sezonas beigās lielākais Polijas sporta portāls sportowefakty.pl apkopo lielākos spīdveja "ceļotājus". Aizvadītajā sezonā visvairāk valtīs - astoņās - sacensībās piedalījies Ričards Ansviesulis.
Andžejs Ļebedevs jaunajā sezonā brauks Krosno "Wilki" sastāvā.
1

Andžejs Ļebedevs jaunajā sezonā būs "Vilks"

2017. gada Eiropas čempions spīdvejā Andžejs Ļebedevs jaunajā sezonā pārstāvēs Polijas eWinner 1. līgas jaunpienācēju Krosno komandu "Wilki". Aizvadītajā sezonā "Vilki no Krosno" pārliecinoši uzvarēja 2. līgas čempionātā.
Tomass H. Junasons atgriežas "Lokomotīves" rindās.
1

Daugavpils "Lokomotīvei" vēl viens papildinājums - Tomass H. Junasons

Uzreiz divi jauni ārzemju motobraucēji parakstīja līgumus uz 2021. gada sezonu ar Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komandu - vispirms tas bija dānis Hanss Andersens, bet sestdien dienas vidū par "Lokomotīves" jauno papildinājumu kļuva 31 gadu vecais zviedrs Tomass H. Junasons.
Pieredzējušais Hanss Andersens 2021. gada sezonā būs Daugavpils "Lokomotīves" rindās.
3

Daugavpils "Lokomotīvi" papildina Hanss Andersens

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komandā 2021. gada sezonā brauks viens no savulaik labākajiem spīdvejistiem pasaulē dānis Hanss Andersens. Nesen 40. dzimšanas dienu nosvinējušais dāņu spīdveja meistars nākamsezon cer atkal par sevi atgādināt un palīdzēt "Lokomotīvei" atgriezties Polijas eWinner 1. līgā.
Francis Gusts (sarkanā ķiverē) aizvadītajā sezonā pārstreidza daudzus.
1

Francis Gusts - starp Polijas eWinner 1. līgas pārsteigumiem

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda šosezon bija spiesta atstāt Polijas eWinner 1. līgu, taču aizvadītā sezonā nav tāpēc krāsojama tikai tumšos toņos. Bija arī gašas krāsas un tās vispirms saistās ar junioriem, starp kuriem par sezona atklājumu kļuva 17 gadus vecais Francis Gusts. Komandas debitants tika iekļauts arī starp Polijas eWinner 1. līgas aizvadītās sezonas 7 pārsteigumiem portāla Sportowefakty.pl versijā.
Ričards Ansviesulis sezonu pabeidza ar otro vietu "Nice Cup" izcīņas kopvērtējumā.

Ansviesulis piektais posmā un otrais "Nice Cup" kopvērtējumā

Latvijas spīdveja junioru izlases dalībnieks un viens no Daugavpils "Lokomotīves" junioriem Ričards Ansviesulis acīmredzot bija tas Latvijas spīdvejists, kurš pabeidza šo sezonu - "Nice Cup" izcīņas pēdējā posmā Toruņas mototrekā Polijā.
2020. gada Eiropaspāru čempionāta sudraba medaļu ieguvēji spīdvejā (no kreisās) - Andžejs Ļebedevs, Jevgeņijs Kostigovs un Oļegs Mihailovs.
1

Spīdvejistiem - Eiropas pāru "sudrabs" sezonas izskaņā

Ceturto reizi Latvijas spīdvejisti ieguva medaļas Eiropas čempionātā pāriem - Terencāzo mototrekā Itālijā Latvijai otro reizi vēsturē sudraba medaļas. Lauvas tiesa no panākuma pieder Andžejam Ļebedevam, kurš atveda 17 no 18 iespējamajiem punktiem un no 23 visas komandas punktiem.
Andžejs Ļebedevs

Andžejs Ļebedevs un Jevgeņijs Kostigovs pabeigs sezonu ar medaļām?

Šīs nedēļas nogalē Latvijas spīdvejistiem bija paredzēts piedalīties trijās dažādās sacensībās, taču slikto laika apstākļu un COVID-19 dēļ notiks tikai vienas no tām - Eiropas čempionāts pāriem Terencāno mototrekā Itālijā. Ar to spīdveja sezonai arī tiks pielikts punkts un mums ir iespēja to pielikt ar medaļām.
Vadībā - Oļegs Mihailovs.

Mihailovs - labākais juniors Polijas "eWinner" spīdveja 1. līgā

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda pēc 13 gadiem spiesta pamest Polijas eWinner 1. līgu un jau kaļ plānus par atgriešanos, taču tieši Latvijas junioru čempions un pasaules junioru čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Oļegs Mihailovs kļuva par aizvadītās sezonas labāko junioru 1. līgas čempionātā un tika iekļauts sezonas simboliskajā septiņniekā.
Rūdolfs Sproģis (vadībā).

Rūdolfs Sproģis - desmitais jubilejas sacensībās Volfslakē

18 gadus vecais spīdvejists Rūdolfs Sproģis svētdien ieņēma 10. vietu sacensībās Volfslakes mototrekā Vācijā, kas bija veltītas vietējās komandas 40. gadadienai un kas 2004. gadā komanda bija Vācijas čempione. Sacensībās piedalījās sešu valstu spīdvejisti.
Vadims Tarasenko (tuvplānā) aizvadīja savu pēdējos gados labāko sezonu.

Tarasenko - Zviedrijas čempiona tituls, Aspgrenam - sudrabs

Pirmo reizi kopš 2000. gada un otro reizi komandas vēsturē par Zviedrijas čempioni spīdvejā kļuva "Masarna Avesta". Zviedrijas "Bauhaus-Ligaen" spīdveja līgas finālā abās komandās bija aizvadītās sezonas Daugavpils "Lolomotīves" braucēji un arī otrajā finālmačā abi bija starp labākajiem savās komandās. Taču tituls ir tikai viens...
Andžejs Ļebedevs šosezon ir braucis četrās spīdveja līgās - Polijas Ekstralīgā, Zviedrijas "Bauhaus-Ligaen", Čehijas Ekstralīgā un tagad arī Krievijas Superlīgā.

Ļebedevam - kritiens un 10 punktu Krievijā, Aspgrenam un Tarasenko - pa 13 punktiem Zviedrijā

Finiša taisnē Krievijas un Zviedrijas komandu čempionāti spīdvejā, kuros piedalās Latvijas spīdveja un Daugavpils "Lokomotīves" pārstāvji - Andžejs Ļebedevs Balakovas "Turbina" rindās Krievijas Superlīgā, bet "Lokomotīves" leģionāri Pontuss Aspgrens un Vadims Tarasenko viens pret otru Zviedrijas "Bauhaus-Ligan" finālā.
Jevgeņijs Kostigovs atveda 12 punktus un apliecināja, ka kļūst par vienu no komandas līderiem.
2

Daugavpils spīdvejisti svin uzvara ar rūgtuma un... cerību piegaršu

Daugavpils "Lokomotīves" spīdveja komanda ar uzvaru pabeidza 2020. gada Polijas eWinner 1. līgas čempionātu, taču ar 47:43 uzvaru pār Lodzas "Orzel" bija par maz, lai saglabātu vietu 1. līgā. Nākamo sezonu nāksies sākt 2. līgā, taču pēdējais mačs atnesa ne tikai uzvaru ar rūgtuma piegaršu, bet arī - ar cerību, ka pēc gada komanda var atgriezties.
Divkārtējais pasaules čempions spīdvejā Bartošs Zmaržliks ar trofeju un medaļu.

Bartošs Zmaržliks saglabā pasaules čempiona titulu spīdvejā

Polis Bartošs Zmaržliks kļuva tikai par desmito spīdvejistu vēsturē (kopš 1937. gada!), kuram izdevās saglabāt iepriekšējā gadā iegūto pasaules čempiona titulu. Sestdien "Grand Prix" pēdējā posmā Toruņas mototrekā viņam vajadzēja "tikai" iekļūt finālā, taču Zmaržliks savu uzdevumu paveica ar uzviju - viņš uzvarēja pēdējā GP posmā.
Makss Friks (vadībā) pirmo reizi karjerā uzvarēja GP posmā.

Friks - pārsteidz, Zmaržliks - vēl tuvāk titulam

2016. gada junioru pasaules čempions austrālietis Makss Friks pārsteidzoši kļuva par spīdveja "Grand Prix" seriāla priekšpēdējā posma uzvarētāju Toruņas mototrekā Polijā. Titula īpašnieks un līderis kopvērtējumā polis Bartošs Zmaržliks finālā palika ceturtais, taču tik un tā spēra soli tuvāk titula saglabāšanai.
Foto: FOGO FIM Speedway U21 World Championship
4

Oļegam Mihailovam - pasaules junioru bronza spīdvejā

Otro reizi Latvijas spīdveja vēsturē kādam no mūsu "ātrā ceļa" meistariem izdevās iegūt medaļu junioru pasaules čempionātā - pirms desmit gadiem bronzas medaļu ieguva Maksims Bogdanovs, bet piektdien vakarā Pardubices mototrekā Čehijā bronzu izcīnīja Oļegs Mihailovs.
Oļegs Mihailovs

Oļegs Mihailovs starp favorītiem junioru pasaules čempionāta finālā

Pardubices mototrekā Čehijā piektdien tiks noskaidrots 2020. gada pasaules junioru čempions spīdvejā. COVID-19 dēļ šogad nenotika pusfināli (viens no tiem 6. jūnijā bija paredzēts Biķernieku mototrekā Rīgā) un fināla dalībniekus FIM noteica, piešķirot vietas valstu federācijām. Pirmo reizi kopš 2009. gada notiks tikai viens fināls nevis trīs posmi. Latviju pārstāvēs pašreizējais valsts junioru čempions Oļegs Mihailovs.