Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Grožāns: "Pēc avārijas manu sekotāju skaits pieauga par pusmiljonu"

Juris Grīns
Juris Grīns

Grožāns: "Pēc avārijas manu sekotāju skaits pieauga par pusmiljonu"
Romēns Grožāns pēc avārijas Bahreinā. Foto: Motorsport.com

Bijušais "Formula 1" pilots Romēns Grožāns atzinis, ka pērn Bahreinā piedzīvotā sacensību negadījuma rezultātā viņš kļuvis krietni populārāks, tomēr šobrīd baidās startēt ovālu trasēs.

Grožāns netika pie jauna līguma ar "Haas" komandu, turklāt karjeru F1 pasaules čempionātā noslēdza priekšlaicīgi, jo jau pirmajā no Bahreinā notikušajiem diviem posmiem smagi avarēja, gūstot roku apdegumus.

"Šī avārija izmainīja manu dzīvi - tagad pat nevaru aiziet uz lielveikalu iepirkties," viņš saka intervijā franču laikrakstam "L'Equipe". "Iepriekš man "Instagram" bija 900 tūkstoši sekotāju, bet dažās dienās pēc negadījuma to skaits pieauga līdz 1.4 miljoniem. Savukārt tie, kuriem es nepatīku, mazliet nomierinājās. Viņi pārstāja par mani runāt tik negatīvi."

Tagad Grožāns gatavojas nākamajam savas autosportista karjeras posmam un neoficiāli zināms, ka parakstīs līgumu ar "Dale Coyne Racing" komandu par startēšanu "IndyCar" seriālā. Tiesa, viņš nevēlas braukt ovālu trasēs, kas tiek uzskatītas par bīstamākām.

"Mēneša garumā mēģināju sev iestāstīt, ka varētu izlaist nākamo sezonu un nestartēt vispār," viņš saka. "Ir lietas, ko es nekad nedarīšu. Piemēram, "IndyCar" nebūtu slikts variants, bet es nestartēšu ovālos - pat ne "Indy 500" sacīkstēs. Vismaz ne šogad. Nezinu, ko atnesīs nākotne. Pirms šīs avārijas būtu startējis ovālos bez jebkādām problēmām, bet tagad labāk negribu to sasteigt."

Grožāns saka, ka vēlas sev radīt pienācīgāku pilota tēlu: "Tagad mani sabiedrība redz kā cilvēku, kurš ir izdzīvojis ugunī, jo iet uz pilnu banku. Jā, esmu darījis stulbas lietas, bet man nekad nav bijusi tāda ātra mašīna kā "Mercedes", tādēļ vienmēr bijis jābrauc uz riska robežas. Es ļoti novērtēju to, ka mani sāka uztvert citādi, bet tā nav bijis vienmēr. Cilvēki sāka saprast, ka mūsu darbs ir mūsu aizraušanās. Es gandrīz atdevu dzīvību, cīnoties par 19. pozīciju. Tie, kuri mani iepriekš kritizēja, nesaprata, ka mēs riskējam ar savām dzīvībām."

Izmantotie resursi:
grandpx.news