Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:129, Did:0, useCase: 1
1

Pirmais nedēļas nogales upuris bīstamajā Monako trasē

Šaurajā, sarežģītajā un bīstamajā Monako ielu trasē šonedēļ notiek ne vien F1 sacensības, bet arī F2 čempionāta kārtējais posms. Jau kvalifikācijā pamatīgu avāriju piedzīvoja Džeiks Hjūzs, kura spēkrats pat uzlidoja gaisā. Ņemot vērā, cik cieta piekare ir šīm formulām, pilots tika pie kārtīga trieciena piezemējoties, kam vēl sekoja ietriekšanās barjerā.
3

Elektrisko skūteru sacīkstes - ātrums 100 km/h un sasaiste ar F1

Pēc divu gadu gatavošanās, beidzot startējis "eSkootr" jeb eSC čempionāts. Vai šis jaunais sporta veids, kurā tiek izmantoti elektriskie skūteri, kļūs populārs, rādīs laiks, taču sākums ir daudzsološs. Sacensībām paredzētie skūteri ir īpaši pielāgoti, spēj pārsniegt 100 km/h ātrumu un līkumos sasverami par 50 grādiem. Pirmais posms notika puskilometru garā trasē Londonā. Viena no komandām, kas piedalās - 27X, ir bijušā F1 pilota Niko Hilkenberga izveidota, bet cits bijušais F1 braucējs Alekss Vurcs ir drošības vēstnieks. Skūteri savukārt ir aprīkoti ar F1 komandas "Williams" radītām baterijām.
3

Kas ir Monako GP?

Kas jāzina par Monako "Grand Prix" vēsturi, šodienu un rītdienu? Un kāpēc leģendārās sacīkstes palikšana "Formula 1" kalendārā ir apdraudēta? Jau šajā nedēļas nogalē Monako ielu trasē tiks aizvadīts čempionāta septītais posms.
3

Leklērs Monako trasē nesavalda 1974. gada "Ferrari" un avarē

Šajās brīvdienās leģendārajā Monako trasē notika vēsturisko mašīnu sacensības. Līdzjutējus priecēja arī F1 čempionāta līderis Šarls Leklērs, taču tas, ka māju trase viņam veiksmi nenes, pierādījās atkal - sportists piedzīvoja avāriju ar vēsturisku "Ferrari", ko 1974. gadā bija pilotējis Nikijs Lauda. Vienā no līkumiem Leklērs saslīdēja un ar aizmuguri ietriecās barjerā.

#17 "eXi": stāsti par avārijām un savainojumiem, padomi jauniešiem

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 17. epizodi, kurā pieredzē par piedzīvoto profesionālajā sportā dalās trīs bijušie tehnisko sporta veidu pārstāvji - Latvijas čempions autosportā un pirmais latvietis, kurš piedalījies rallijā “Parīze–Dakara”, Krišjānis Caune, viens no pēdējo gadu spilgtākajiem motokrosa pārstāvjiem, deviņkārtējais Latvijas čempions un pasaules junioru čempions Matīss Karro, kā arī dāma no tehnisko sporta veidu vides - bijusī bobslejiste un ūdens motociklu braucēja Nellija Štolcermane.0:00:00 - 0:02:48 - šodien raidījumā;0:02:49 - 0:05:43 - viesošanās Akropoles terasē;0:05:44 - 0:56:49 – augstākie un zemākie punkti "eXu" karjerās, avārijas un traumas0:56:50 - 1:00:45 – viesošanās DOUGLAS;1:00:46 - 1:29:52 - padomi jaunajiem sportistiem, jaunie talanti motokrosā un rallijāSportacentrs.com · #17 "eXi": stāsti par avārijām un savainojumiem, padomi jauniešiem

#15 "eXi": meistarība vai tehnika, vadītāja apliecību iegūšana un ceļu policija

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 15. epizodi, kurā pieredzē par piedzīvoto profesionālajā sportā dalās trīs bijušie tehnisko sporta veidu pārstāvji - Latvijas čempions autosportā un pirmais latvietis, kurš piedalījies rallijā “Parīze–Dakara”, Krišjānis Caune, viens no pēdējo gadu spilgtākajiem motokrosa pārstāvjiem, deviņkārtējais Latvijas čempions un pasaules junioru čempions Matīss Karro, kā arī dāma no tehnisko sporta veidu vides - bijusī bobslejiste un ūdens motociklu braucēja Nellija Štolcermane.0:00:00 – 0:03:10 – šodien raidījumā;0:03:11 - 0:07:10 - viesošanās restorānā KHINKALNYA;0:07:11 - 0:41:02 - talants, meistarība vai tehnika? Kas uzvar sacensību trasēs?0:41:03 - 0:47:56 - viesošanās veikalā DOUGLAS;0:47:57 – 1:25:30 - pirmās tikšanās ar ceļu policiju un avārijas. Kā "eXi" ieguva autovadītāju apliecības?Sportacentrs.com · #15 "eXi": meistarība vai tehnika, vadītāja apliecību iegūšana un tikšanās ar ceļu policiju

"eXi" par braukšanu bez autovadītāja apliecības, tikšanos ar ceļu policiju un bēgšanu

Piedāvājam fragmentu no sporta sarunu šova "eXi" trešās sezonas 15. epizodes, kurā bijušie sportisti Matīss Karro, Nellija Štolcermane un Krišjānis Caune stāsta par braukšanu bez autovadītāja apliecības, tikšanos ar ceļu policiju un bēgšanu no kārtības sargiem.Raidījuma "eXi" jaunākā epizode pilnā garumā būs skatāma jau šovakar (ceturtdien) plkst. 21.30 kanālā TV4 un portālā Sportacentrs.com.
1

Vai igaunis Juri Vips kļūs par F1 pilotu?

Kas ir Juri Vips, kā viņš ir nokļuvis pie "Formula 1" sliekšņa un, vai viņam ir izredzes kļūt par pirmo Baltijas valstu pilotu autosporta elitē? Skatieties "F1.LV" sagatavotajā video!

#14 "eXi": jaunas sezonas sākums un sievietes tehniskajos sporta veidos

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 14. epizodi, kurā pieredzē par piedzīvoto profesionālajā sportā dalās trīs bijušie tehnisko sporta veidu pārstāvji – astoņkārtējais Latvijas čempions autosportā Māris Neikšāns, viens no pēdējo gadu spilgtākajiem motokrosa pārstāvjiem, deviņkārtējais Latvijas čempions un pasaules junioru čempions Matīss Karro, kā arī dāma no tehnisko sporta veidu vides - bijusī bobslejiste un ūdens motociklu braucēja Nellija Štolcermane.0:00:00 – 0:03:15 – šodien raidījumā;0:03:16 – 1:00:15 – kas raksturīgs pirmssezonai un sezonas ievadam?1:02:00 – 1:27:56 – vai sievietēm ir vieta tehniskajos sporta veidos?Sportacentrs.com · #14 "eXi": jaunas sezonas sākums un sievietes tehniskajos sporta veidos
1

“eXi” atbild patiesi un tieši: vai sievietēm ir vieta tehniskajos sporta veidos?

Piedāvājam fragmentu no sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 14. epizodes, kurā bijušie sportisti - tehnisko sporta veidu pārstāvji Māris Neikšāns, Matīss Karro un Nellija Štolcermane spriež par to, vai sievietei ir vieta tehniskajos sporta veidos? Lieki piebilst, ka domas dalījās…Raidījums pilnā garumā jau ceturtdienas vakarā plkst. 21:45 būs skatāms portālā Sportacentrs.com un kanālā TV4.

Trasē bez degvielas - smieties vai raudāt? Tas brīdis, kad ieliets par maz...

Piedāvājam fragmentu no sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 13. epizodes, kurā bijušie sportisti - tehnisko sporta veidu pārstāvji Krišjānis Caune, Matīss Karro un Nellija Štolcermane atminas epizodes sportistu karjerās, kad trasē beigusies degviela... Jā, Matīsam gadījies arī tā!Raidījums pilnā garumā pieejams ŠEIT!

#13 "eXi": dažādu valstu kultūras, kas vieglāk trasē – ķert vai mukt?

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 13. epizodi, kurā pieredzē par piedzīvoto profesionālajā sportā dalās trīs bijušie tehnisko sporta veidu pārstāvji - Latvijas čempions autosportā un pirmais latvietis, kurš piedalījies rallijā “Parīze–Dakara”, Krišjānis Caune, viens no pēdējo gadu spilgtākajiem motokrosa pārstāvjiem, deviņkārtējais Latvijas čempions un pasaules junioru čempions Matīss Karro, kā arī dāma no tehnisko sporta veidu vides - bijusī bobslejiste un ūdens motociklu braucēja Nellija Štolcermane.0:00:00 – 0:02:50 – šodien raidījumā;0:02:51 – 0:56:40 – sports un nācijas – “eXu” pieredze;0:56:41 – 1:24:58 – ķert vai mukt? Uzbrukt vai aizsargāties? Kas vieglāk?Sportacentrs.com · #13 "eXi": dažādu valstu kultūras, kas vieglāk trasē – ķert vai bēgt?
Foto: Erik Junius
1

Gaidāmās F1 sezonas skaistāko mašīnu "Top 10"

Tuvojoties jaunajai "Formula 1" sezonai, piedāvājam portāla "F1.LV" sagatavotu šī gada skaistāko sacīkšu mašīnu "Top 10" apkopojumu lasītāju vērtējumā. Šogad visi auto būvēti pēc jauniem tehniskajiem noteikumiem, vairākas komandas arī izvēlējušās krasi savādākus krāsojumus nekā tika izmantoti līdz šim. Kuras komandas mašīnu līdzjutēji atzinuši par visskaistāko? Skaties video!
4

Kā "Ferrari" F1 bolīds iegūst savu dizainu?

"Ferrari" komanda piedāvā aplūkot, kā F1 sacīkšu mašīnas tiek aplīmētas, lai izskatītos tā, kā mēs tās redzam trasē. Jaunais "F1-75" modelis pamatā ir sarkanā krāsā, bet virsbūve tiek aplīmēta ar dažādām uzlīmēm, kuru atrašanās vieta tiek rūpīgi uzmērīta.

#12 "eXi": ekstrēmi sacensību apstākļi, tehnisko sporta veidu ekipējums

Piedāvājam sporta sarunu šova “eXi” trešās sezonas 12. epizodi, kurā pieredzē par piedzīvoto profesionālajā sportā dalās trīs bijušie tehnisko sporta veidu pārstāvji - Latvijas čempions autosportā un pirmais latvietis, kurš piedalījies rallijā “Parīze–Dakara”, Krišjānis Caune, viens no pēdējo gadu spilgtākajiem motokrosa pārstāvjiem, deviņkārtējais Latvijas čempions un pasaules junioru čempions Matīss Karro, kā arī dāma no tehnisko sporta veidu vides - bijusī bobslejiste un ūdens motociklu braucēja Nellija Štolcermane.0:00:00 – 0:02:50 – šodien raidījumā;0:02:51 – 0:54:03 – ekstrēmi un bīstami apstākļi sacensību trasēs un ārpus tām;0:54:04 – 1:42:08 – Tehnisko sporta veidu ekipējuma nianses.Sportacentrs.com · #12 "eXi": ekstrēmi sacensību apstākļi, tehnisko sporta veidu ekipējuma nianses

Kāpēc vajag F1 testus?

Autosporta mīļotāji siltās sezonas tuvošanos izbauda ar patīkamu motoru dūkoņu no "Formula 1" testu galvaspilsētas Barselonas. Šī ir pirmā iespēja novērtēt potenciālos spēku samērus un uzsākt karstas debates ar citiem līdzjutējiem, par to, kurš braucējs gada laikā izdzers visvairāk šampanieša.
Sebastians Fetels pie jaunā auto stūres. Foto: Aston Martin

2022. gada F1 sacīkšu auto pirmo reizi izbrauc trasē

Vien četras komandas pagaidām veikušas savu jauno spēkratu prezentācijas, turklāt ne visas no tām atrādījušas savu modeļu galīgās versijas. Viena no tām, kas nav slēpusi jauno mašīnu, ir "Aston Martin" komanda. Pēc jaunajiem tehniskajiem noteikumiem uzbūvētais AMR22 sacīkšu auto pirmo reizi trasē izbraucis Silverstounā, kur komanda izmantoja iespēju aizvadīt filmēšanās dienu un veikt līdz 100 km garu distanci. Šī ir pirmā reize, kad kādu no jaunajiem F1 modeļiem iespējams vērot darbībā.
1

Lielāki riteņi, mazāk naudas un graundefekts - izmaiņas "Formulā 1"

"F1LV Podkāsts" piedāvā ielūkoties, kādas galvenās izmaiņas 2022. gada sezonā sagaidāmas "Formulā 1"? No šī gada komandām būs noteikti tēriņu ierobežojumi, kas būs vēl mazāki nekā pērn, sacīkšu spēkrati tiks aprīkoti ar lielākiem riteņiem un lielu lomu aerodinamikas jomā spēlēs graundefekts. Šajā video gan par šiem, gan citiem jaunumiem.
Foto: Motorsport.com
5

Verstapens ar formulu uz ledus izaicina spīdveja leģendu

Gatavojoties jaunajai sezonai, Makss Verstapens ar savu sacīkšu formulu devās ledus trasē, lai stātos pretī austriešu spīdveja leģendai Frenkijam Zornam. "Red Bull" formula tika aprīkota ar īpašām radžu riepām, kā rezultātā holandiešu pilots spēja nodemonstrēt iespaidīgu braukšanu. Apstākļiem perfekti piemērots bija arī motocikls. Kurš no abiem bija ātrāks?
1

Jaunā "Mercedes" F1 pilota Rasela pirmā darba diena

"Formula 1" čempionāta spēcīgākā komanda "Mercedes" pirms jaunās sezonas ir mainījusi sastāvu. Startēt turpinās Lūiss Hamiltons, kurš pērn piedzīvoja sakāvi pret Maksu Verstapenu, bet Valteri Botasa vietā stājies Džordžs Rasels. Lai gan jau iepriekš Raselam bija līgumsaistības ar "Mercedes", sportists janvārī pirmo reizi apmeklēja F1 rūpnīcas telpas kā tās pamatsastāva pilots. Šajā video lielisks ieskats ne vien tajā, kā viņam gāja pirmajā darba dienā, bet arī rūpnīcas darba apstākļos.