Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3014, Did:0, useCase: 3

Vītoliņš: "Šodien puiši cīnījās kā zvēri. Dzīvojam tādiem mirkļiem"

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Vītoliņš: "Šodien puiši cīnījās kā zvēri. Dzīvojam tādiem mirkļiem"
Harijs Vītoliņš un Artis Ābols uz treneru komandtiltiņa. Foto: Guntis Lazdāns/LHF

Latvijas izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš pēc uzvaras pār Šveici (4:3 P) un iekļūšanas ceturtdaļfinālā izteicās, ka rezultāts bijis ieguldītā smagā darba atalgojums, un atzina, ka emocijām jāļauj vaļu: “Rīt gatavosimies ar svaigu galvu. Bet pozitīvās emocijas arī palīdz atjaunoties.”

“Emocijas ir fantastiskas. Mēs dzīvojam tādiem mirkļiem. Negribu runāt par spēles skaistumu vai ko tādu – tā bija rakstura uzvara. Kad zinām, ka mums vajag, mēs atrodam tos spēkus, un vinnējam kā komanda,” pēc izcīnītā panākuma teica treneris.

“Vēlreiz pārliecinājos par to, ka labi padarīts darbs tiek atalgots. Esam tik daudz nostrādājuši šajā sagatavošanās posmā – krosus skrējuši, viskautko stūmuši, svarus cilājuši. Šodien puiši cīnījās kā zvēri. Negribu runāt, par to, cik mēs labi nospēlējām taktiski – mēs atradām spēkus pie zaudētas situācijas tikt atpakaļ, un vēl uzvarēt papildlaikā. Dzīvojam tādiem mirkļiem,” atkārtoja Vītoliņš.

Treneris pauda, ka brīdī, kad šveicieši guva trešos vārtus un izvirzījās vadībā, uz izlases soliņa panika neesot bijusi novērojama: “Uz spēli trijās maiņās gribējām pāriet jau pirms tam, jo vajadzēja iegūt dinamiku. Tas paiet tik ātri, ka tu pat īsti nespēj sanervozēties – domāju, ka tie, kas sēdēja pie televizora ekrāniem vai tribīnēs, nervozēja vairāk. Ātri dabūjām atspēlēties, un tas bija ļoti svarīgi.”

Pirms trenera intervijas, ejot cauri mikszonai, mača pirmo vārtu autors Ralfs Freibergs pajokoja, ka treneriem būtu jāpārdomā mača labākā spēlētāja izvēle, un smaids bija arī Vītoliņa sejā: “Viņam pirmie vārti izlasē [pasaules čempionātos] – arī tas ir liels notikums. Šodien visi puiši bija pelnījuši būt par labākajiem.”

Pēc emocionālās uzvaras latviešiem viena brīvdiena, un tad jau priekšā ceturtdaļfināls. Treneris pauda – emocijas iekšā turēt nav vajadzības: “Lai emocijas nāk ārā. Rīt ir jauna diena, gatavosimies, izanalizēsim, un iesim uz priekšu ar svaigām domām. Bet pozitīvās emocijas arī palīdz atjaunoties. Par zviedriem pagaidām nedomāju – pārāk īss mirklis ir pagājis, un tas viss ir jāsagremo.”

Uz žurnālista komentāru par to, ka arī veiksme īstajā brīdī stāvējusi Latvijas izlasei klāt, Vītoliņš vēlreiz vērsa uzmanību uz ieguldīto darbu: “Tas, kā puiši šogad ir strādājuši – nedzirdēju ne no viena kaut kādu čīkstēšanu. Jau pirmajā reizē satiekoties, teicām – ja kādam ir kādas problēmas, labāk pasakām un beidzam. Bet, ja mēs ejam, tad ejam tam visam cauri, un bez kādām pretenzijām. Puiši izgāja visam cauri. Nezinu, vai tādu darba apjomu vēl kāda izlase ir paveikusi. Mums arī spēlētājus savākt no dažādām līgām, dažādām valstīm ir grūtāk nekā no vienas, vairāk grafiks jāpielāgo. Fortūna vienmēr palīdz tiem, kas strādā. Ja padari labu darbu, tad tev vienmēr kaut kur uzspīd arī veiksme.”

Vai izcīnītā uzvara būtu ierindojama kādā Latvijas hokeja spilgtāko uzvaru topā? “Grūti pateikt – emociju ziņā, jā. Kad tu zini, ka esi tik tuvu, un jau tik daudz esi izdarījis, un bija iespēja jau ātrāk to paveikt. Kā es teicu pēc pagājušās spēles – mēs tikai pašu spēkiem dabūsim ceturtdaļfinālu. Nemaz neskatījos slovāku spēles. Arī vakar sapulcē teicām, ka gatavojamies tikai savai spēlei, un apkārt neskatāmies. Man galvenais tagad ir gatavoties nākamajai spēlei.”

Galvenais treneris arī pauda apņēmību pie piecu uzvaru sērijas neapstāties, un kārtējo reizi turnīrā uzteica hokejistu ziedošanos panākumam: “Protams, cīnīsimies par katru spēli, katru metru. Puiši parādīja, ka bez pašaizliedzības nevar uzvarēt. Redzējām, ka Zīlem šodien trāpīja sejai pa otru pusi – viņš ir no visām pusēm apsists. Bet tāds ir Zīle, un tādi ir puiši – visi metās zem ripām. Tas ir komandas gars. Neesam tāda komanda, kur varam iziet uz vienu vai diviem spēlētājiem – mums ir vajadzīgi visi. Spēlējot kā komanda, to varējām sasniegt.”

Vēl spēlētāja karjerā pasaules čempionātos Harijs Vītoliņš Latvijas izlases sastāvā izcīnījis septīto vietu – šoreiz trenera amatā ir iespēja rekordu labot: “Par to vēl neesmu domājis, koncentrējos tikai nākamajai spēlei. Arī pret nākamo slieksni ir jāatiecas nopietni un jāmēģina pārvarēt, jo spēlēsim savas publikas priekšā. Tas ir mūsu sestais laukuma spēlētājs, un viņš ir jāizmanto.”

“Šādās spēlēs ir vieglāk būt laukumā kā spēlētājam. Kā treneris tu nervozē un skaties no malas, bet spēlētājs ir uz laukuma un dara savu darbu. Tu tikai pamani, vai viņš ir nostrādājis metru par daudz vai par maz, un tajā brīdī gribas viņam palīdzēt, bet īsti nevari. Protams, arī treneriem pirms spēles bija nervozi. Ir izdarīts tik daudz, un palicis vēl viens solītis, lai turpinātu – ir tādas sajūtas, ka kaut kāds stress iezogas, bet dzen to projām. Palīdzēja arī pārbaudes spēles ar Šveici, ko spēlējām mājās. Arī puišiem bija iedvesma, ka varam ar viņiem cīnīties,” noslēdza Vītoliņš.

Noderīgas lietas:

PČ jaunumi, komentāri un viedokļi
PČ kalendārs un rezultāti
MAXIMA prognožu spēle
WILLIAM HILL eksperti un prognozes
TIKKURILA kolorītākais Latvijas hokejists
Baudi PČ hokejā lielākajā sporta bārā Latvijā O'LEARYS

  +4 [+] [-]

, 2023-05-24 00:49, pirms 3 nedēļām
Malači!Paldies par lielisko vakaru!

  -2 [+] [-]

, 2023-05-24 01:22, pirms 3 nedēļām
Un beidziet vienreiz ..irst par tām lentītēm. Vītoliņš ir Latvietis. Sports nav jājauc ar politiku. Politikas lietas vienmēr ir izlemtas augstākā līmenī. Khl bija viņa "maizes" darbs. Nu,piesprauda to sūdu. Bet tas nemaina to ka viņš ir Latvietis, un ar to sūdu pie krūtīm viņš nevienā brīdī nesajutās kā krievs. Tulkojums - Latvietis un krievs ir tautības, un nav nonicināmas. Politiku lietas virza atsevišķi cilvēki.
Slēpts komentārs: oxa

  -2 [+] [-]

, 2023-05-24 07:10, pirms 2 nedēļām
ZB viņš tā pat!

  -1 [+] [-]

, 2023-05-24 08:02, pirms 2 nedēļām
Teicami! Barvedis ved izlasi jaunā kvalitatē. Pamazām izdodas labot to, ko Bobis pa šiem gadiem bija sačakarējis!

  +1 [+] [-]

, 2023-05-24 09:02, pirms 2 nedēļām
Nospēlēja tikai savu spēli,neko vairāk, .
Un pierādīja visādiem alus žurnāistiem,ka viņu vaimanas par sūdīgu kalendāru utt. ir tikai kārtējā ņaudēšana,ka viss slikti.
Par lielu Latviju !

     [+] [-]

, 2023-05-24 09:36, pirms 2 nedēļām
oxa rakstīja: Dagovorņaks!
Vītoliņš, kā Šveices pilsonis patusēja ar saviem tautiešiem un vienojās!
Krievu sporta saitus salasījies?Mums taču spēli pa TV rādīja,krieviem nē.Tas ,ka šveicieši atpūtināja komandas līderus nozīmē to,ka viņi nopietni gatavojās spēlei ar Vāciju,ar kuriem viņiem vienmēr iet grūti.Pērn pēc tik pat lieliska grupas turnīra viņi zaudēja jau 1/4 finālā ASV.Domāju mācība ir ņemta vērā.Mūs viņi domāja apspēlēt bez saviem līderiem.Neizdevās.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-24 09:56, pirms 2 nedēļām
oxa rakstīja: Dagovorņaks!
Vītoliņš, kā Šveices pilsonis patusēja ar saviem tautiešiem un vienojās!
Nefantazē. Šveicieši acīmredzami centās to spēli uzvarēt pamatlaikā un reāli arī bija tuvu uzvarai.

     [+] [-]

, 2023-05-24 12:58, pirms 2 nedēļām
Bonzoo rakstīja: Un beidziet vienreiz ..irst par tām lentītēm. Vītoliņš ir Latvietis. Sports nav jājauc ar politiku. Politikas lietas vienmēr ir izlemtas augstākā līmenī. Khl bija viņa "maizes" darbs. Nu,piesprauda to sūdu. Bet tas nemaina to ka viņš ir Latvietis, un ar to sūdu pie krūtīm viņš nevienā brīdī nesajutās kā krievs. Tulkojums - Latvietis un krievs ir tautības, un nav nonicināmas. Politiku lietas virza atsevišķi cilvēki.
Jā, Vītoliņš ir normāls treneris, bet viņš stāvēja visas Latvijas un pasaules priekšā ar lentīti pie krūtīm. Un to vairs ar cirvi neizcirtīsi. Diemžēl. Viena lieta ir pārdoties par smirdīgiem gazproma rubļiem, otra - noraut podā savu pašcieņu un senču piemiņu. Ja pašam nebija spēka pateikt nē, būtu kaut vai atmazgājies kā kaut kāds čurbāns - v našei kuļture eto nerazrešaetsa. Gan jau krieveļi būtu norijuši.