Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3019, Did:0, useCase: 3

"Zemgales"/LLU prezidents: "Hokejistu progress "Mestis" līgā bija acīmredzams"

Rolands Eliņš

"Zemgales"/LLU prezidents: "Hokejistu progress "Mestis" līgā bija acīmredzams"
Foto: Zemgale/LLU

Latvijas hokeja kluba "Zemgale/LLU" prezidents Aivars Zeltiņš sarunā ar portālu Sportacentrs.com atskatījās uz aizvadīto debijas sezonu Somijas "Mestis" līgā, kā lielu ieguvumu novērtējot iegūto pieredzi un hokejistu attīstību. Par vietu turnīra tabulā Zeltiņš gan nebija apmierināts, taču reizē arī piesauca, ka pirms sezonas sākuma tomēr bijusi iekšēja nedrošība par pāreju jaunā līmenī un bažas par iespējamu izgāšanos neierastajos apstākļos, bet komandai izdevies šīs bažas izkliedēt un pierādīt savu konkurētspēju.

"Ja es kā kluba prezidents teikšu, ka 12. vieta 14 komandu konkurencē ir labs panākums, kaut kas ar mani nebūs kārtībā," pasmējās Aivars Zeltiņš. "Taču, ja paskatās uz situāciju kopumā, protams, esmu apmierināts ar aizvadīto sezonu, jo jāvērtē jau divas lietas – gājām jau arī pēc pieredzes un spēļu prakses. Progress, kāds bija atsevišķiem spēlētājiem un komandai kopumā, patiesībā ir tas, ko novērtēju visvairāk. Kopvērtējuma ziņā – laikam jau nav tālu no tā, ko pirmajā sezonā biju iztēlojies, bet, protams, jātēmē augstāk."

"Somijas "Mestis" tomēr ir pavisam cits līmenis nekā Latvijas līga, un pirms sezonas sākuma bija tādas klusas bažas, vai tikai nesanāk pavisam neizgāzties," piekrita kluba prezidents. "Viena lieta ir pa televizoru redzēt, kā cīnās somu komandas, bet pavisam kas cits, kad esi klātienē un viņiem pretim stājas tava komanda. Jāņem vērā arī paši izbraukumi kā tādi, daudziem spēlētājiem tas bija kas jauns. Tādēļ bažas bija, jā, taču šeit gribu lielu un treknu plusu ievilkt visai komandai un treneru kolektīvam, ka tieši sezonas otrajā pusē sniegums uzlabojās. Nesaukšu konkrētus spēlētājus, bet nu domāju, ka acīmredzami, ka vairāki mūsu spēlētāji šīs sezonas laikā ir ļoti progresējuši gan ātrumā, gan tehnikā, un beigās šīs bažas par izgāšanos nepiepildījās."

"Zemgale"/LLU prezidents arī atzīmēja, ka bija liels spēļu daudzums, kad zaudējums tika piedzīvots ar tikai vienu vārtu starpību. "Zemgale" Somijas pēc spēka otrās līgas sezonu pabeidza ar 16 uzvarām 52 spēlēs un vārtu statistiku 112:158, proti, -36, kas bija 11. labākais rādītājs līgā, tikai par divu vārtu tiesu atpaliekot no desmitā rādītāja.

"Ja būtu kaut vai pusē no šīm spēlēm pagriezuši situāciju sev nedaudz par labu un -1 vietā uzvarējuši ar +1, tad būtu stabili izslēgšanas spēlēs. Protams, lai to paveiktu, pietrūka pieredzes un citu apstākļu, taču tāpat esmu apmierināts ar debijas sezonu Somijā. Ielikts labs pamats, lai nākamsezon varētu kāpt uz augšu arī rezultātu tabulā," izteicās Zeltiņš. "Labi pastrādāja vārtsargu un aizsargu līnijas. Jā, maz iemetām ("Zemgale" bija mazrezultatīvākā komanda līgā), bet principā jau sajutām pirms sezonas, ka ar to būs problēmas."

"Taču mans princips kluba veidošanā jau vairākus gadus ir tas, ka mums ir U20 un U23 vecuma spēlētāji, kurus cenšamies attīstīt," sacīja Zeltiņš. "Visus līdzekļus un naudu ieguldām tādēļ, lai spēlētāji attīstītos. Protams, lai spēlētu Somijā, ar U20 sastāvu vien iztikt nevar, balansam jāpieliek klāt arī pieredzējušie spēlētāji, taču pamatu pamatos ideja ir tāda, ka turpināsim attīstīt jaunos spēlētājus, sniedzot viņiem iespējas."

Zeltiņš norādīja, ka Latvijas JAHL ir salīdzinoši mazs spēļu skaits, kurā ir grūti attīstīt jaunos hokejistus, tādēļ viņš ar prieku raksturoja šīs sezonas slodzes. 52 spēles "Mestis", 32 OHL regulārajā sezonā, trīs mači Kontinentālajā kausā un vēl tagad 11-14 spēles OHL izslēgšanas spēlēs. Ja OHL finālsērijā būs nepieciešamas vismaz sešas spēles, tad "Zemgale/LLU" sasniegs simt oficiālo spēļu robežu vienā sezonā.

"Jau pirms sezonas rēķinājāmies, ka jābūt gataviem garai sezonai, kurā būs jāsadala spēki," teica Zeltiņš. "Mūsu rezervistu soliņš šosezon bija ļoti dziļš, kopā bija vairāk nekā 60 spēlētāju, kuri gatavi doties laukumā. Tagad pavisam nesen mums sanāca pat tā, ka vienā laikā sakrita gan "Mestis" spēle, gan OHL pusfināls, un tāpat abos mačos uzvarējām. Tā ir labā ziņa, ka mums no šīs sezonas arī rezervisti ir izauguši un spēlē labu hokeju. Skaidrs, ka lielais spēļu skaits tāpat bija risks, arī traumas nāca ar savām sekām, un nevarēja paredzēt, ka nebūs vēl vairāk traumu. Taču tikai tādā veidā varam celt Latvijas hokeja latiņu augstāk."

"Zemgales" komandā visas 52 "Mestis" spēles aizvadīja tikai Daniels Andersons, kuram jau tagad ir 74 spēles sezonā kopā, un virs 60 mačiem šosezon ir vēl vairākiem šīs komandas spēlētājiem. "Bet vai tad tas ir kaut kas ārkārtējs? Kanādas un ASV hokejā tā ir pilnīgi normāla lieta, un neviens par tādu spēļu daudzumu junioriem nebrīnās," piebilda Zeltiņš.

"Zemgales" noslogotākie hokejisti šosezon

SpēlētājsVec.SpēlesPunkti
Daniels Andersons207413+14
Ričards Bernhards256824+26
Artūrs Homjakovs246824+42
Artūrs Karaša196719+21
Gatis Gricinskis346512+31
Rainers Rullers186514+14
Kristaps Roķis226519+24
Daniels Goršanovs20648+14
Harijs Brants206411+33

"Visas sezonas garumā mums trenējās A un B sastāvi, un jā, divi sastāvi nozīmēja arī dubultas izmaksas," pastāstīja Jelgavas kluba vadītājs. "Piemēram, inventāram un apkalpojošajam personālam tādēļ bija lielākas izmaksas, taču ar to jau bijām rēķinājušies, un, lai domātu par progresu, tas ir vajadzīgs. Budžeta pieaugums? Principā izmaksas bija pat trīsreiz lielākas nekā tad, ja būtu spēlējuši tikai Latvijā. Lielais spēlētāju skaits ir viena lieta, bet vēl svarīgs aspekts ir loģistika – izbraukāšana uz Somiju, uzturēšanās, viesnīcas. Kāds bija mūsu budžets uz "Mestis" fona? Teiktu, ka šajā ziņām bijām solīds vidusmēra klubs. Mums gan budžetā lielāka daļa bija atvēlēta pārceļojumiem, jo Somijas klubiem uz Jelgavu tomēr bija jāatbrauc tikai vienreiz, bet mums izbraukumi citā valstī bija pusi sezonas."

"Zemgales" klubs iepriekšējā vasarā galīgo akceptu savai vietai "Mestis" līgā gan gaidīja krietnu laiciņu, kas nebija ideāls scenārijs sagatavošanās procesam, un kluba vadība jau tobrīd norādīja, ka agrāka skaidrība būtu bijusi vērtīga, lai labāk varētu saplānot arī savu sagatavošanos Kontinentālajam kausam. Zeltiņš šo starptautisko turnīru bija izvirzījis starp prioritātēm, un viņš atzina, ka neveiksme IIHF turnīrā, kur tika piedzīvoti trīs zaudējumi trīs spēlēs, bija šīs sezonas "Zemgales" dziļākais kritiens un rūgtākās atmiņas.

"Nekādi nevaru būt apmierināts ar to, kādus rezultātus guvām Kontinentālajā kausā," sacīja Zeltiņš. "Jā, spēles pēc savas gaitas bija līdzvērtīgas un parādījām, ka varam cīnīties šajā līmenī, taču rezultāti runā paši par sevi. Viennozīmīgi, ka vēlējāmies vairāk no šī turnīra. Tu vaicā par sarežģīto ceļu uz spēļu norises vietu... nu jā, vienmēr jau var kaut kādus attaisnojumus atrast, un jā, lidojām pa taisno no Somijas uz Londonu un pēc tam uz Velsu. Tāpat var piesaukt, ka pēdējā spēlē vēl tiesāšana bija interesanta, bet nu hokejs tāpat ir jāspēlē uz ledus, un par spīti gūtajai pieredzei šajos starptautiskajos mačos jāsaka, ka šoreiz mums nesanāca."

12. vieta "Mestis" līgā un pēdējā vieta savā grupā Kontinentālajā kausā nozīmē, ka sportisko panākumu gūšanai "Zemgalei" šosezon vairs palikusi tikai OHL, kur izdevies sasniegt finālsēriju. Šoreiz gan uzvaru pusfinālā svinēt vai pat kaut kā īpaši atzīmēt neviens negrasās, jo "Zemgales" pārākums pār savu problēmu nomocīto "Dinamo" bija milzīgs, un šajā sērijā intriga neradās pat tad, kad "Zemgale" izlika otro sastāvu. Sērija beidzās ar vārtu statistiku 38:5 un pieciem noraidījumiem līdz spēles beigām "Dinamo" sastāvā ceturtajā mačā.

"Sērijas ceturto maču pats skatījos no līdzjutēju tribīnēm, un, ja tur otrajā periodā cilvēki cēlās kājās un bļāva "atgrieziet laukumā hokeju", tad acīmredzot laukumā hokeja īsti nebija. Jā, tas ir "play-off" ar savām emocijām un asumiem, bet tajā spēlē notikušais jau bija pilnīgi nevajadzīgi, un hokejā tam nav vietas," sacīja Zeltiņš.

Tā ka priekšā vēl OHL finālsērija pret "Mogo", tad par starpsezonas plāniem runāt vēl pāragri, taču Zeltiņš apstiprināja, ka vairākiem hokejistiem ir noslēgti līgumi uz vairākām sezonām un ka "Zemgale" no uzņemtā kursa negrasās novirzīties, proti, galvenais mērķis tāpat būs ar dalību "Mestis" līgā strādāt pie jauno hokejistu attīstības, taču reizē arī tēmējot uz labākiem rezultātiem. Līgums uz nākamo sezonu ir arī galvenajam trenerim Artim Ābolam, bet šeit starp abām pusēm pastāv vienošanās, ka, ja trenerim ir piedāvājums no augstāka līmeņa kluba, viņš var to izskatīt.

1 2 41 komentārs

  +3 [+] [-]

, 2023-03-24 09:25, pirms 3 mēnešiem
priecē arī plašā pārstāvniecība valstsvienībā😉
Slēpts komentārs: guntis86

  -3 [+] [-]

, 2023-03-24 10:23, pirms 3 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Ja jau mestis līga būtu tāds augsts līmenis, tad mēs uztrauktos, vai kāds mūsu leģionārs šajā līgā neatsaka izlasei pavasarī. Ja negaidām viņu dalību PČ, tad kādēļ cerēt, ka lejasgala komandas spēlētājiem tur jābūt?
Jautājums jau ir, kāpēc šāda komanda vispār ir Mestis līgā? Kāpēc kāds (man aizdomas, ka lielākā daļa piķa nāk no Jelgavas domes) par to maksā?

  +1 [+] [-]

, 2023-03-24 10:49, pirms 3 mēnešiem
Vienalga cik garš raksts, laba žurnālista pienākums ir sevis rakstīto pārlasīt.

""Zemgale" Somijas pēc spēka otrās līgas sezonu pabeidza ar 16 uzvarām 52 spēlēs un vārtu statistiku 112:158, proti, -36, kas bija 11. labākais rādītājs līgā, tikai par divu vārtu tiesu atpaliekot no desmitā
rādītāja."

Nav jau tā augstākā matemātika tomēr.

  +2 [+] [-]

, 2023-03-24 10:56, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: Jautājums jau ir, kāpēc šāda komanda vispār ir Mestis līgā? Kāpēc kāds (man aizdomas, ka lielākā daļa piķa nāk no Jelgavas domes) par to maksā?
par to tak 100x jau ir runāts

  -4 [+] [-]

, 2023-03-24 12:00, pirms 3 mēnešiem
huy rakstīja: par to tak 100x jau ir runāts
ir. Arī kluba prezis stāsta savu vīziju: Zeltiņš apstiprināja, ka vairākiem hokejistiem ir noslēgti līgumi uz vairākām sezonām un ka "Zemgale" no uzņemtā kursa negrasās novirzīties, proti, galvenais mērķis tāpat būs ar dalību "Mestis" līgā strādāt pie jauno hokejistu attīstības, taču reizē arī tēmējot uz labākiem rezultātiem.

Taču skaidrāks no tā nekas nepaliek - 2 zaķus vienlaicīgi nošaut nevar. Sausais atlikums ir tāds: kulsimies tāpat kā iepriekš, kaut kādus jaunos savāksim (labākie jau pēc definīcijas būs prom), kaut kādus paturēsim vēl pāris sezonas. Tik kāds ir tas īstais kluba mērķis??? Apgūt Jelgavas domes atmesto piķi?

  +5 [+] [-]

, 2023-03-24 12:09, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: ir. Arī kluba prezis stāsta savu vīziju: Zeltiņš apstiprināja, ka vairākiem hokejistiem ir noslēgti līgumi uz vairākām sezonām un ka "Zemgale" no uzņemtā kursa negrasās novirzīties, proti, galvenais mērķis tāpat būs ar dalību "Mestis" līgā strādāt pie jauno hokejistu attīstības, taču reizē arī tēmējot uz labākiem rezultātiem.

Taču skaidrāks no tā nekas nepaliek - 2 zaķus vienlaicīgi nošaut nevar. Sausais atlikums ir tāds: kulsimies tāpat kā iepriekš, kaut kādus jaunos savāksim (labākie jau pēc definīcijas būs prom), kaut kādus paturēsim vēl pāris sezonas. Tik kāds ir tas īstais kluba mērķis??? Apgūt Jelgavas domes atmesto piķi?
Pēc šādas loģikas nevajadzētu darīt vispār neko - jo labākie tāpat aizbrauc prom un priekš kam kaut ko tērēt priekš pārējiem?

  +5 [+] [-]

, 2023-03-24 12:27, pirms 3 mēnešiem
Jelgava izglābj kādu jauno, kam nav varianti ne Amerikā, ne citur top Eiropas līgās. Bet profesionāli turpinot spēlēt Jelgavā, varbūt izsitas uz kādu ziemeļvalstu augstāko līgu. Arī kādam veterānam, kas dauzās pa Slovākiju vai Vāciju, Jelgava būs labs risinājums, kā būt mājās un spēlēt augstāk kā OHL.

  -4 [+] [-]

, 2023-03-24 12:31, pirms 3 mēnešiem
zzk rakstīja: Pēc šādas loģikas nevajadzētu darīt vispār neko - jo labākie tāpat aizbrauc prom un priekš kam kaut ko tērēt priekš pārējiem?
es runāju par 2 zaķiem. Manā uztverē:
a) vai nu spēlē uz rezultātu
b) vai nu maksimāli trenē jaunos
vidusceļš īsti nesanāks, jo abi punkti ir pretrunā viens pret otru.

  -3 [+] [-]

, 2023-03-24 12:56, pirms 3 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Jelgava izglābj kādu jauno, kam nav varianti ne Amerikā, ne citur top Eiropas līgās. Bet profesionāli turpinot spēlēt Jelgavā, varbūt izsitas uz kādu ziemeļvalstu augstāko līgu. Arī kādam veterānam, kas dauzās pa Slovākiju vai Vāciju, Jelgava būs labs risinājums, kā būt mājās un spēlēt augstāk kā OHL.
naivi. Kam vajadzīgs Mestis pagraba komandas ārzemnieks? Francijas 2. līgā, varbūt vācu Oberlīgā, ja labs skoreris. To pašu var sasniegt bez Mestis no mūsu pašu LČ.

Arī kādam veterānam, kas dauzās pa Slovākiju vai Vāciju, Jelgava būs labs risinājums, kā būt mājās un spēlēt augstāk kā OHL.
Guntiņ, zini, spēlētāajiem mēdz būt ģimenes, kredīti u.t.t. Zemgale pagaidām nespēj ne tuvu tam "dauzās pa Vāciju vai Slovākiju" līmenim algas nodrošināt... Un tie kas atgriežas OHL, tie jau ir metuši mieru PRO hokejam un grib dzīvot un pie iespējas arī uzspēlēt Latvijā, nevis stundām laiku pavadīt autobusā

  +4 [+] [-]

, 2023-03-24 12:59, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: ir. Arī kluba prezis stāsta savu vīziju: Zeltiņš apstiprināja, ka vairākiem hokejistiem ir noslēgti līgumi uz vairākām sezonām un ka "Zemgale" no uzņemtā kursa negrasās novirzīties, proti, galvenais mērķis tāpat būs ar dalību "Mestis" līgā strādāt pie jauno hokejistu attīstības, taču reizē arī tēmējot uz labākiem rezultātiem.

Taču skaidrāks no tā nekas nepaliek - 2 zaķus vienlaicīgi nošaut nevar. Sausais atlikums ir tāds: kulsimies tāpat kā iepriekš, kaut kādus jaunos savāksim (labākie jau pēc definīcijas būs prom), kaut kādus paturēsim vēl pāris sezonas. Tik kāds ir tas īstais kluba mērķis??? Apgūt Jelgavas domes atmesto piķi?
Ko var pērties par svešu naudu? Labāk paldies pateikt, ka ir kāds, kas iegulda naudu sportā. Varētu padomāt, ka tie, kas nav aizbraukuši prom spēlējot n-tās reizes maršrutā Jelgava Rīga Daugavpils būtu nenormāli progresējuši. Kas tā par modi lamāt tos kas kautko dara.

  -4 [+] [-]

, 2023-03-24 13:15, pirms 3 mēnešiem
zuzu rakstīja: Ko var pērties par svešu naudu? Labāk paldies pateikt, ka ir kāds, kas iegulda naudu sportā. Varētu padomāt, ka tie, kas nav aizbraukuši prom spēlējot n-tās reizes maršrutā Jelgava Rīga Daugavpils būtu nenormāli progresējuši. Kas tā par modi lamāt tos kas kautko dara.
nevis svešu bet savējo, nodokļu maksātāju naudu. Tā ir būtiska atšķirība

     [+] [-]

, 2023-03-24 14:33, pirms 3 mēnešiem
Ok, pienemsim, pirmie kuceni jāslīcina, bet nu nākamgad, nu veči.. skatās. Nesapi*aties.

  +5 [+] [-]

, 2023-03-24 16:50, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: es runāju par 2 zaķiem. Manā uztverē:
a) vai nu spēlē uz rezultātu
b) vai nu maksimāli trenē jaunos
vidusceļš īsti nesanāks, jo abi punkti ir pretrunā viens pret otru.
Tu domā ka nesanāks, viņi domā ka sanāks, tieši tik vienkārši. Pieeja jaunie + daži veterāni ir samērā bieža prakse. Jaunais Kulda savulaik spēlēja ar 50gadīgu Čeliosu, kādam likās ka ir jēga.

  -2 [+] [-]

, 2023-03-24 16:53, pirms 3 mēnešiem
o! viens spirtinieks piektdienā pieslēdzies komentāriem

  +1 [+] [-]

, 2023-03-24 17:49, pirms 3 mēnešiem
purva_velns rakstīja: priecē arī plašā pārstāvniecība valstsvienībā😉
Izlases kontekstā šogad muļķīgi to skatīties.
Skaidrs un vairākas reizes jau stāstīts un runāts, ka galvenais koncepts komandai ir pēc-junioru vecums, kur līdz šim sistēmā bija liela plaisa.
Jā, talantīgākie visticamāk jau agrāk junioru vecumā būs aizbraukuši un pēc junioru vecuma attiecīgi jau daļēji iekārtojušies un turpina attīstīties ārzemēs. Bet tad vēl paliek arī daļa uz vietas esošo hokejistu, kuriem tomēr ir perspektīva, un pie LV ierobežotajiem spēlētāju resursiem būtu muļķīgi tos priekšlaicīgi izšķēdēt. Attiecīgi līdz šim šādiem spēlētājiem izvēle bija- joberlīgas, OHL vai slidas uz nagliņas. Mestis tomēr ir devis labu alternatīvu.

Attiecīgi, ja kāds no šāda tipa spēlētājiem uzreiz būtu nopietns izlases kandidāts es būtu izbrīnīts.
Cits jautājums būs paskatīties 3-5 gadu nogrieznī, kas ar šiem džekiem, kas tagad attīstās Zemgalē, būs tad. Ja tad arī neredzēsim esošos/bijušos Mestis Zemgaliešus valstvienības kandidātos, tad gan būs bēdīgi.

  +1 [+] [-]

, 2023-03-24 17:56, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: es runāju par 2 zaķiem. Manā uztverē:
a) vai nu spēlē uz rezultātu
b) vai nu maksimāli trenē jaunos
vidusceļš īsti nesanāks, jo abi punkti ir pretrunā viens pret otru.
Galīgi neizslēdz viens otru- jā virzienam un konceptam ir jābūt, bet tas nenozīmē, ka ir tikai balts un melns. Te drīzāk ir par šo divu lietu optimālu sabalansēšanu. Tas, ka trenē jaunos nenozīmē, ka nav jēga vispār ielūkoties tabulā. Mestis līga kopumā ir vairāk attīstības līga- ja paskaties vidusdaļas un arī augšdaļas komandas, tad arī tur komandu lielāko daļu veido "attīstāmie".

  +2 [+] [-]

, 2023-03-24 18:22, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: es runāju par 2 zaķiem. Manā uztverē:
a) vai nu spēlē uz rezultātu
b) vai nu maksimāli trenē jaunos
vidusceļš īsti nesanāks, jo abi punkti ir pretrunā viens pret otru.
Salīdzini to ar FCV vai ar lielu daļu Nīderlandes futbola klubu (tajā skaitā Ajax) - saglabājam pāris vecos - pieredze un pārējos ņemam jaunus, attīstam un pakāpeniski atsijājam. Vājākie prom vai pa OHL, labākie dosies tālāk uz augstākām līgām. Sasniegt rezultātu maucot ar jaunajiem ir iespējams (futenē tā pati FCV). Un vēl jau jautājums - kādu rezultātu vajag? Titulu? Tikt PO? Neizkrist? Lai plašāk diskutētu prasītos definēt arī to. Bet vienkārši pateikt "vai nu vai nu" - nu tas ir garām. Un starp citu - tajā pašā laikā tu bļauj, ka izlasē vajag pēc iespējas vairāk jaunos, jo dzīs uz priekšu, jo vecie nepavilks, nav zināms vai būs labāk, vajag mēģināt. Tieši tas pats ir ar Zemgali. Nepamēģinās nezinās. Un šajā gadījumā vismaz izskatās, ka ir ilgtermiņa plāni, kas pie mums ir retums.

  +2 [+] [-]

, 2023-03-24 18:52, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: nevis svešu bet savējo, nodokļu maksātāju naudu. Tā ir būtiska atšķirība
Uz kāda punkta pamata tu runā par nodokļu maksātāju naudu?
Zemgale spēlē par budžeta naudu? Šie teksti vairāk atgādina tradicionālo latviešu skaudību.

  -1 [+] [-]

, 2023-03-24 19:00, pirms 3 mēnešiem
edzinss rakstīja: Izlases kontekstā šogad muļķīgi to skatīties.
Skaidrs un vairākas reizes jau stāstīts un runāts, ka galvenais koncepts komandai ir pēc-junioru vecums, kur līdz šim sistēmā bija liela plaisa.
Jā, talantīgākie visticamāk jau agrāk junioru vecumā būs aizbraukuši un pēc junioru vecuma attiecīgi jau daļēji iekārtojušies un turpina attīstīties ārzemēs. Bet tad vēl paliek arī daļa uz vietas esošo hokejistu, kuriem tomēr ir perspektīva, un pie LV ierobežotajiem spēlētāju resursiem būtu muļķīgi tos priekšlaicīgi izšķēdēt. Attiecīgi līdz šim šādiem spēlētājiem izvēle bija- joberlīgas, OHL vai slidas uz nagliņas. Mestis tomēr ir devis labu alternatīvu.

Attiecīgi, ja kāds no šāda tipa spēlētājiem uzreiz būtu nopietns izlases kandidāts es būtu izbrīnīts.
Cits jautājums būs paskatīties 3-5 gadu nogrieznī, kas ar šiem džekiem, kas tagad attīstās Zemgalē, būs tad. Ja tad arī neredzēsim esošos/bijušos Mestis Zemgaliešus valstvienības kandidātos, tad gan būs bēdīgi.
kāda ir tā perspektīva? Kas tālāk pēc Mestis? Anglija, Oberlīga? Kam viņi būs vajadzīgi? Pat ja pieņemam, ka 1-2 izsitas līdz kādai TOP līgai, ir vērts tā dēļ šķiest miljonus un uzturēt komandu???

Un kas būs pēc 3-5 gadiem? Džekiem ar Mestis pierakstu būs jau 23-26 gadi, kam viņi būs vajadzīgi? Francijā? Alpu līgā?

  -1 [+] [-]

, 2023-03-24 19:01, pirms 3 mēnešiem
zuzu rakstīja: Uz kāda punkta pamata tu runā par nodokļu maksātāju naudu?
Zemgale spēlē par budžeta naudu? Šie teksti vairāk atgādina tradicionālo latviešu skaudību.
Kas ir galvenais Zemgales naudas devējs, Jelgavas dome, ne?

     [+] [-]

, 2023-03-24 19:14, pirms 3 mēnešiem
edzinss rakstīja: Galīgi neizslēdz viens otru- jā virzienam un konceptam ir jābūt, bet tas nenozīmē, ka ir tikai balts un melns. Te drīzāk ir par šo divu lietu optimālu sabalansēšanu. Tas, ka trenē jaunos nenozīmē, ka nav jēga vispār ielūkoties tabulā. Mestis līga kopumā ir vairāk attīstības līga- ja paskaties vidusdaļas un arī augšdaļas komandas, tad arī tur komandu lielāko daļu veido "attīstāmie".
Jā! tieši par to stāsts! Pārsvarā visi Mestis klubi ir Liiga klubu fermas, kur atsevišķiem spēlētājiem ir vēl iespēja izaugt līdz Liiga līmenim.
Atšķirībā no ZAmerikas, kur AHL regulāri baro NHL, Somijā spēlētāji uz Liiga klubu tiek rotēti gan no U20, gan arī no Mestis, līdz ar to sezonas laikā pāreju starp Mestis un Liiga ir kretini mazāk nekā starp NHL un AHL.

     [+] [-]

, 2023-03-24 19:20, pirms 3 mēnešiem
Geralt of Rivia rakstīja: Salīdzini to ar FCV vai ar lielu daļu Nīderlandes futbola klubu (tajā skaitā Ajax) - saglabājam pāris vecos - pieredze un pārējos ņemam jaunus, attīstam un pakāpeniski atsijājam. Vājākie prom vai pa OHL, labākie dosies tālāk uz augstākām līgām. Sasniegt rezultātu maucot ar jaunajiem ir iespējams (futenē tā pati FCV). Un vēl jau jautājums - kādu rezultātu vajag? Titulu? Tikt PO? Neizkrist? Lai plašāk diskutētu prasītos definēt arī to. Bet vienkārši pateikt "vai nu vai nu" - nu tas ir garām. Un starp citu - tajā pašā laikā tu bļauj, ka izlasē vajag pēc iespējas vairāk jaunos, jo dzīs uz priekšu, jo vecie nepavilks, nav zināms vai būs labāk, vajag mēģināt. Tieši tas pats ir ar Zemgali. Nepamēģinās nezinās. Un šajā gadījumā vismaz izskatās, ka ir ilgtermiņa plāni, kas pie mums ir retums.
Salīdzināji daiktu ar pirkstu!!! Futbols vispār ir no citas planētas, salīdzinot ar pārējiem sportiem!
Hokejā praktiski nav iespēju pārdot labākos, tāpat arī Eiropas hokejā nav attīstīts tāds skautings kā futbolā, kur jaunie talanti tiek vākti pa visu Pasauli. Ja runā par SWE, FIN, SUI, arī CZE, tad jaunos tomēr ņem praktiski tikai no savām vietējām līgām. Savukārt, Vācijā un Austrijā vispār komandas pa lielam vāc tikai pieredzējušus un sevi apliecinājušus legus kā arī dod iespēju dažiem saviem vietējiem vāciešiem vai austriešiem apostīt lielās līgas gaisu.

     [+] [-]

, 2023-03-24 19:43, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: Jautājums jau ir, kāpēc šāda komanda vispār ir Mestis līgā? Kāpēc kāds (man aizdomas, ka lielākā daļa piķa nāk no Jelgavas domes) par to maksā?
Nu bizness tas tiešām nav. Zaudējumi noteikti ir kapitāli. Gribētos cerēt, ka jelgavnieku nauda tur iekšā ir tikai tik cik iekasēts par biļešu pārdošanu.

  +1 [+] [-]

, 2023-03-24 21:07, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: Kas ir galvenais Zemgales naudas devējs, Jelgavas dome, ne?
Vispār jau būtu tikai normāli, ja pašvaldības atbalstītu (iespēju robežās)savas sporta komandas. Vietējiem jauniešiem vajag kādu reālu sākuma mērķi kur tiekties (ne jau visi uzreiz aizmauks pāri dīķim). Labāk atbalstīt sportu, nekā trenkāt arvien lielākus narkomānu barus . Bet šim projektam cik zinu pamat naudas devējs nav dome.

  +1 [+] [-]

, 2023-03-24 21:16, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: kāda ir tā perspektīva? Kas tālāk pēc Mestis? Anglija, Oberlīga? Kam viņi būs vajadzīgi? Pat ja pieņemam, ka 1-2 izsitas līdz kādai TOP līgai, ir vērts tā dēļ šķiest miljonus un uzturēt komandu???

Un kas būs pēc 3-5 gadiem? Džekiem ar Mestis pierakstu būs jau 23-26 gadi, kam viņi būs vajadzīgi? Francijā? Alpu līgā?
Diez vai kādreiz mums būs desmitiem hokejistu NHL, arī vietējais čempis nekas vairāk par pusamatieru pasākumu diez vai būs, līdz ar to ja gribam lai pie mums hokejs būtu daudz maz normālā līmenī jāpriecājas par katru, kas pēc jauniešu gadiem turpina spēlēt daudz maz profesionālā līmenī. Ja uzskatām, ka hokejs Latvijā ir jāatstāj tikai amatieru līmenī, tad jā šāda komanda nav vajadzīga.

  -1 [+] [-]

, 2023-03-24 22:39, pirms 3 mēnešiem
Nu jopcik, tad es labāk fano par Kurbadu. Arī spēlē svešā līgā, bet: 1) dara to par savu naudu, nevis ar valsts vai pašvaldības piešprici, 2) tur regulāri uzvar un iet uz zeltu, dodod pozitīvas emocijas un iepriecinot fanus, 3) un arī tāpat kā Zemgale uztur savu skolas piramīdu un spēlē vietējā bērnu/jauniešu čempī. Ja vēl paralēli spēlētu LV čempionātā, vispār būtu ideāli. Bet nu tas gan laikam tik drīz nenotiks, Koziols Pikānam labi ietaisījis dvēselē, kā runā

  +1 [+] [-]

, 2023-03-25 08:50, pirms 3 mēnešiem
Abrags rakstīja: kāda ir tā perspektīva? Kas tālāk pēc Mestis? Anglija, Oberlīga? Kam viņi būs vajadzīgi? Pat ja pieņemam, ka 1-2 izsitas līdz kādai TOP līgai, ir vērts tā dēļ šķiest miljonus un uzturēt komandu???

Un kas būs pēc 3-5 gadiem? Džekiem ar Mestis pierakstu būs jau 23-26 gadi, kam viņi būs vajadzīgi? Francijā? Alpu līgā?
Es esmu pārsmējies līks par taviem palagiem spirtacentra klaviatūras specvienības virsnieks

Pašvaldības nauda? Droši vari sacept palagu par komandām, kuras nekad nav saņēmušas pašvaldības atbalstu. Gaidu.

     [+] [-]

, 2023-03-25 09:41, pirms 3 mēnešiem
Kartejais-Wannabe-Eksperts rakstīja: Es esmu pārsmējies līks par taviem palagiem spirtacentra klaviatūras specvienības virsnieks

Pašvaldības nauda? Droši vari sacept palagu par komandām, kuras nekad nav saņēmušas pašvaldības atbalstu. Gaidu.
Profesors vienkārši ir nikns par to, ka vispār kāds LV klubs iedomājas bez viņa atļaujas maukt ārpus LV Viss pārājeis, ko šis drukā, ir tikai plika demagoģija, kuras mērķis ir virzīt viņa trulo uzskatu, ka Lettiņiem ir visu laiku savā sulā jāvāras un tikai tā ir īstā un vienīgi pieņemamā Latvijas Hokeja versija

  +1 [+] [-]

, 2023-03-25 09:48, pirms 3 mēnešiem
RuncisPuncis rakstīja: Nu jopcik, tad es labāk fano par Kurbadu. Arī spēlē svešā līgā, bet: 1) dara to par savu naudu, nevis ar valsts vai pašvaldības piešprici, 2) tur regulāri uzvar un iet uz zeltu, dodod pozitīvas emocijas un iepriecinot fanus, 3) un arī tāpat kā Zemgale uztur savu skolas piramīdu un spēlē vietējā bērnu/jauniešu čempī. Ja vēl paralēli spēlētu LV čempionātā, vispār būtu ideāli. Bet nu tas gan laikam tik drīz nenotiks, Koziols Pikānam labi ietaisījis dvēselē, kā runā
Labāk pa Kurbadu, jo viņš vienmēr uzvar? Tad jau Liepājai arī derētu uzmaukt kaut kādā tur Palangas rajona atklātajā čempī, arī pozitīvas emocijas dotu

  -1 [+] [-]

, 2023-03-25 17:01, pirms 3 mēnešiem
Uzskatu,ka sis projekts sava zina ir pašapmans,jo visi 50-60 speletaji ,kuri ir aprite ,màna sevi un dzìvo iluzijas un turpina lieki teret laiku cerot,ka vini kadudien bùs hokejisti un lielie darìtàji...Varu japbedinat,vaebut viens no ta visa bara ari tiks lidz izlasei un danijas cempionatam,bet ne talak...Vai tas ir ta verts?Nedomaju!
Visiem bùtu reali jaapzinas,ka teret laiku braukajot pa mestis ligu ir bezjedzigi!
Uz skolu un steidzami visus,kamèr nav par vèlu!

     [+] [-]

, 2023-03-25 17:07, pirms 3 mēnešiem
Trakakais ir tas,ka ar hokeju pelnit grib visi,tikai nevajadzetu aizmirst ,ka ar lv pasi eiropa nevienam nafig neesi vajadzigs!
Vai laime ir alpu liga,francija,italija vai polija?? Ja paveicas slovakija /danija?
Nezinu nevienu hokejistu,kursh spelejot tajas ligas ir laimigs ,paedis,nopelnijis,iekràjis...ta ka,piedodiet zèni , es neatbalstu so projektu

     [+] [-]

, 2023-03-25 19:32, pirms 3 mēnešiem
espozito79 rakstīja: Uzskatu,ka sis projekts sava zina ir pašapmans,jo visi 50-60 speletaji ,kuri ir aprite ,màna sevi un dzìvo iluzijas un turpina lieki teret laiku cerot,ka vini kadudien bùs hokejisti un lielie darìtàji...Varu japbedinat,vaebut viens no ta visa bara ari tiks lidz izlasei un danijas cempionatam,bet ne talak...Vai tas ir ta verts?Nedomaju!
Visiem bùtu reali jaapzinas,ka teret laiku braukajot pa mestis ligu ir bezjedzigi!
Uz skolu un steidzami visus,kamèr nav par vèlu!
Tad jau secinājums viens - Latvijā hokejs daudz maz normālā līmenī ir jābeidz piekopt. Vai tev patīk vai nē, bet NHL latvju bāleliņu kolonijas nebūs, Eiropas nopietnajās līgās Amerikas, Kanādas prece vienmēr būs pieprasītāka, pie mums nopietna līga nav iespējama, savukārt citur no tavas loģikas nav ko darīt.
Tikai nez kāpēc mūsu izlasei spēlējot pret dāņiem, norvēģiem ... nemaz tik viegli neiet.

     [+] [-]

, 2023-03-25 21:18, pirms 3 mēnešiem
Marokāņi-Lettiņu brāļi rakstīja: Labāk pa Kurbadu, jo viņš vienmēr uzvar? Tad jau Liepājai arī derētu uzmaukt kaut kādā tur Palangas rajona atklātajā čempī, arī pozitīvas emocijas dotu
jā! un tu redzētu, ka Liepājas mājas spēles būtu labi apmeklētas, atribūtika tiktu pirkta (ja būtu sagādāta), bērnu hokeja skolā būtu pieplūdums. Tāda veida lokālaktivitātes dod daudz lielāku atdevi kā kaut kādi savicka mākslīgie dinamo, jaunupa vefi vai Jelgavas domes projekti, kurus visi sit un nevienam nav intereses noskatīties kārtējo bezcerīgo zaudējumu. Ci

     [+] [-]

, 2023-03-26 00:23, pirms 3 mēnešiem
Zuzu,es nerunaju par izlasi,bet par klubiem,jo ne dâņu,ne norvéģu klubiem nav vajadzìgs vidèjais aritmètiskais lv ripas dzenàtàjs,tàpat nebus vajadzigs ari Jelgavas...Un pro limeni no si sastava vairàk kà viens vai divi nespelès un otrais noteikti bùs izaudzis lidz francijas vai labaka gadijuma lidz slovakijas limenim...
Ja tas ir tik prestizi ,lai tà bùtu,tikai ko darìs visi pàrèjie tipa hokejisti no mestis 25-27 gados bez izglitibas,sajegas un darba pieredzes?
Realitate ir skarba,bet par to retais aizdomajas un vel mazak par to tiek stastits hokejistiem...
Galvenais ir skriet pakal ripai un dzivot iluzijas,ka kadudien bùsi Hokejists ar lielu burtu
Varu apbedinat,tà nav un tà nebùs
1 2 41 komentārs