Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Vērtē zinātāji: Vai Briedim jāpāriet uz supersmagsvariem?

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Vērtē zinātāji: Vai Briedim jāpāriet uz supersmagsvariem?
Mairis Briedis un Oleksandrs Usiks, kurš tagad boksējas jau supersmagsvaru divīzijā. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Pēc uzvaras Pasaules boksa supersērijas finālā un Starptautiskās Boksa federācijas (IBF) čempiona jostas iegūšanas Mairis Briedis neslēpa, ka apsver iespēju no pirmā smagā svara (līdz 90,7 kilogramiem) pāriet uz prestižāko divīziju – supersmagsvariem. Iedvesmojoties no kādreizējā latvieša konkurenta Oleksandra Usika grūtās uzvaras pret Dereku Čisoru portāls Sportacentrs.com sazinājās ar diviem pašmāju boksa zinātājiem, lai vērtētu, vai Briedim vajadzētu pāriet uz supersmagsvariem.

Jānis Eisaks, cīņu sporta eksperts
"Viennozīmīgi, Mairim būtu ko darīt supersmagsvaros. Mēs visi esam aizmirsuši, ka viņš savu karjeru sāka tieši šajā svarā. Lielākās bailes boksa entuziastiem ir par to, vai Briedis ar savu augumu šajā divīzijā var būt konkurētspējīgs. Atvainojiet, bet Evanders Holifīlds arī nebija nekāds milzenis. Tas pats stāsts arī par Usiku un Muratu Gasijevu. Savulaik Holifīlds teica, ka supersmagsvaros grūtākās ir pirmās divas ir cīņas, jo to laikā izjūti sitiena spēka atšķirību. Brieža viena no karjeras spilgtākajām uzvarām bija tieši pār Pasaules boksa asociācijas (WBA) čempionu supersmagsvaros Manuelu Čaru.

Līdz tādiem dūžiem kā Entonijam Džošua, Deontejam Vailderam un Taisonam Fjūrijam vēl ir laiks. Ja Briedis pāries uz supersmagsvariem, viņam līdz šiem bokseriem būs tāls ceļš. Kamēr tiks līdz viņiem, nav teikts, ka, piemēram, Vailders tobrīd vēl boksēsies. Neredzu problēmas, bet Mairim sākumā noteikti būs jāpielāgojas, tomēr pirmajā smagajā svarā viņam nav ko darīt! Viņš visu ir pierādījis. Protams, var vēl tikt pie ceturtās čempiona jostas un vēsturē ieiet kā visu prestižo organizāciju titulu īpašnieks, taču viņš jau ilgstoši ir šīs svara kategorijas labāko desmitniekā, šobrīd ir tās pirmais numurs. Ko Mairim tur vairs meklēt?

Supermagsvaros būs pavisam citi izaicinājumi, bet tur ir tas, ko Briedis jau sen ir pelnījis – lielāki honorāri, lielāka uzmanība. Tā boksā ir pati populārākā divīzija. Cik zinām bokserus no vieglajiem svariem? Praktiski nevienu, pārsvarā tikai supersmagsvarus! Tur vienmēr būs interesantāk.

Brieža komanda ir ļoti profesionāla, domāju, to jau vairs neviens neapstrīd. Ja Mairim ir pietiekami daudz laika sagatavoties, viņš būtu gatavs jebkuram pretiniekam. Jāsaprot, ka sākumā viņam pretī jau nebūs bokseris no pašas spices, no tā arī nebūtu jēgas. Jāiet pakāpeniski. Ja Briedis pāries uz supersmagsvariem, domāju, tas nebūs nepareizs lēmums. Viņš visu laiku ir tendēts uz panākumiem un attīstību. Latvijas mērogā Briedis ir fenomens, arī pasaulē viņš ir labs. Top līmeņa bokseris, kurš var pielāgoties jebkuram pretiniekam. Mairim šobrīd ir 35 gadi, smagsvaros var maukt līdz 40+ gadiem, to ir pierādījuši vairāki sportisti."

Elvis Mihaiļenko, boksa pārzinātājs
"Usikam pret Čisoru nebija viegli tieši svara un sava dabiskā auguma dēļ. Ukrainis ir garāks par Briedi, tāpēc domāju, ka Mairim būs vēl grūtāk. Grūti pateikt, jo var būt nianses, ar kādām, piemēram, Usiks, pateicoties savai kāju kustībai, varētu izlēkāt un izpunktēt to pašu Džošua. Tas gan ir tikai mans redzējums. Vai viņš to varēs paveikt arī realitātē, grūti pateikt. Pret tik dabiski lieliem smagsvariem kā Fjūriju un Vailderu Oleksandram būs ļoti sarežģīti. Mairis ir augumā mazāks. Cik zinu, viņam nekad nav bijis liekais svars, supersmagsvaros viņam būs ļoti grūti. Vai viņam tas ir vajadzīgs?

Jau pēc otrās cīņas supersmagsvaros Usiks var tikt pie iespējas cīnīties par titulu. Mairim tādas iespējas nebūs. Viņš nav tāda mēroga zvaigzne, kāds bija Usiks, ukrainim pārejot uz smagāko divīziju. Vai Mairim ir laiks divus trīs gadus sevi pierādīt supersmagsvaros? Tas ir diezgan strīdīgs jautājums. Grūti pateikt, bet nedomāju, ka no Brieža puses tas būtu pareizs lēmums.

Briedim supersmagsvaros klātos grūtāk nekā Usikam. Viņš uz kājām nekustas tik labi. Pārceļoties uz smagāko svaru, Mairim būs jāpalielina ķermeņa masa, kas draud ar ātruma zaudēšanu."

Vai Briedim jāpāriet uz supersmagsvaru divīziju?

  • 513

  • 476


     [+] [-]

, 2020-11-04 11:10, pirms 11 mēnešiem
Nav vairs tik jauns, lai dotos tādā izaicinājumā.

  -3 [+] [-]

, 2020-11-04 11:11, pirms 11 mēnešiem
Domāju, ka Briedim noteikti jāiet uz smagsvariem un jāsāk kaut ar zemāka ešalona džekiem. Līdzīgi kā Gasijevs, paņēma pilnīgi nekādu pretinieku, bet viņa vārds jau izskan pie smagsvariem. Nevar uzreiz skriet pret pirmo piecinieku, lai arī varētu uzorganizēt pret meksikāni Ruīzu cīņu. Tas patiesībā būtu labs solis no Brieža puses. Bet kasīties ar lielo trijnieku, tur vispār nav jēgas, labāk, lai cīnās ar zemākiem džekiem un būvē savu vārdu.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-04 11:19, pirms 11 mēnešiem
cobham rakstīja: Domāju, ka Briedim noteikti jāiet uz smagsvariem un jāsāk kaut ar zemāka ešalona džekiem. Līdzīgi kā Gasijevs, paņēma pilnīgi nekādu pretinieku, bet viņa vārds jau izskan pie smagsvariem. Nevar uzreiz skriet pret pirmo piecinieku, lai arī varētu uzorganizēt pret meksikāni Ruīzu cīņu. Tas patiesībā būtu labs solis no Brieža puses. Bet kasīties ar lielo trijnieku, tur vispār nav jēgas, labāk, lai cīnās ar zemākiem džekiem un būvē savu vārdu.
Briedim nav 20 un pat ne 30. Čakars ar Dortikosu reāli izdzēsa no karjeras gandrīz gadu. Viņam nav laika ilgi būvēties -ja nav iespēju noboksēt ar top10 smagajiem - sisties ar maisiem arī nav jēgas. Reālākais ir sagaidīt, kā viss begsies Glovackim - ja tas uzvar, uztaisīt revanšu, ko pats polis grib, savākt jostu un turpat noboksēt līdz karjeras beigām. Ja polis zaudē - tad var mēģināt iet uz smagajiem...

  +9 [+] [-]

, 2020-11-04 11:26, pirms 11 mēnešiem
Mairim tieši dabiskais svars ir ap 97-98kg. Arī sitiena spēks ir jaudīgāks kā Usikam, kas nav mazsvarīgi. Kāju darbība arī krietni uzlabojusies. Domāju, ka jāiet pie lielajiem. Džošua, Fjūrijs, šķiet, varētu nebūt pa zobam auguma parametru dēļ, tad visi pārējie ir ņemami.
Slēpts komentārs: teamo

  +7 [+] [-]

, 2020-11-04 11:29, pirms 11 mēnešiem
Pilnīgi noteikti jāiet uz smagsvariem vai jābeidz karjera. Šeit Briedis vairs neko nevar iegūt, tikai zaudēt. Viņam te nav vairs ko darīt. Tas pats, kas sēdēt vienā klasē divus gadus pēc kārtas. Paņems uzrausies nākamajā cīņā pret kk gaili un pazaudēs visu un nāksies iet prom kā "vienam no daudziem" nevis čempionam. Dzīvē ir jāizmēģina viss nevis vēlāk jāsēž pie aliņa un jāspriedelē "kā būtu, ja būtu".

  +7 [+] [-]

, 2020-11-04 11:53, pirms 11 mēnešiem
Nedaudz nepiekrītu Elvim Mihaiļenko, protams viņš ir ļoti zinošs un salīdzinājumā ar mani - dīvānā pirdēju, saprot daudz daudz vairāk, bet ja mēs salīdzinām Mairi ar Usiku, tad te nedrīkst aizmirst arī sitiena spēku, pieļauju, ka uzaudzējot masu, tas Mairim kļūs vēl lielāks, turklāt nevienam nav noslēpums, ka krūzeros Briedim ir viens no spēcīgākajiem sitieniem, Usiks iziet vairāk uz punktu spēli, taču Mairis ar pāris labiem trāpijumiem, var arī izslēgt, tādēļ tāds kā Čisora, arī trīs reizes padomātu pirms iet atklāti virsū, domāju, ka arī ātrums stipri nepazustu, tas samazinātos proporcionāli smagsvaru konkurencei un paliktu tik un tā top līmenī. Un vēl viens faktors ir tāds, ka taktiski Mairis ir ļoti labs, tādēļ spēj pielāgoties labāk pretiniekiem nekā Usiks. Usika un Brieža savstarpējā cīņā, manuprāt Briedis zaudēja vairāk dēļ tā, ka nebija pietiekami fiziskā.

Paldies par uzmanību!

     [+] [-]

, 2020-11-04 12:37, pirms 11 mēnešiem
Obligāti jāiet uz smagsvariem, vai jābeidz karjera. Nav jēgas sisties ar poļiem, vai šajā pašā kategorijā. Nav vienkārši citu variantu, jāmēģina iet uz visu banku un sisties uz virsotni. Sākot no nosacīti otrā numura, uz Briedi smagsvaros nebūs nekāds spiediens, jo viņš var tikai iegūt + būs otrā jaunības elpa, jo sāksies jauns posms dzīvē un jaunas ambīcijas. Ir jābūt augstam mērķim, lai parādītu savu top sniegumu un jālaužas ārā no komforta zonas. Domāju, jāsāk ar nosacīti vieglākiem pretiniekiem smagajā svarā un jābūvē savs vārds. Vienīgais variants, ko es redzu.

     [+] [-]

, 2020-11-04 13:13, pirms 11 mēnešiem
Briedim tagad jāvāc "pensijas fonds"... vienalga kurā divīzijā...

  +1 [+] [-]

, 2020-11-04 14:08, pirms 11 mēnešiem
Interesants lēmums priekšā Mairim. Novēlu veikt pareizo izvēli, lai kāda tā arī būtu.
P.S. Es ceru, ka Go3 Sport komanda ātri atradīs kādu cīņas sportu komentētāju, kas būtu gatavs blakus E. Mihaiļenko komentēt boksu, jo viens viņš nav klausāms. Vai tad tiešām izbijušam pietiekoši augstas raudzes bokserim, tagad trenerim, nav kaut kas interesantāks stāstāms cīņas laikā,kā tikai šķībi skaitīt punktus... Un varbūt kāds zina - kāpēc Go3 neļauj oriģinālvalodā skatīt boksa/UFC pasākumus?

  -1 [+] [-]

, 2020-11-04 17:31, pirms 11 mēnešiem
Un kovins tur darit, ja ari aizietu? To pasu ko Gasijevs - dauzit 45 gadus vecus speka rausisus, par kuriem boksa pasaule visiem ir nosplauties. Mairim vairs nav vecums, lai varetu 3-4 gadus sisties ar nekadiem u ntad ar laiku tikt pie lielajiem veciem un lielajam naudam. No otras puses, ja neriskesi, tad nekad neuzinasi.

     [+] [-]

, 2020-11-04 17:33, pirms 11 mēnešiem
Domaju seit ir 2 varianti:
1 - Ja to darit del honorara, kas smagsvaros ir lielaks par kruizeriem, tad Mairis vel var smuklu naudinu nopelnit, iespejams par 1+mil pa kadu cinu.
2- Ja Mairism sveta veseliba un vairs negrib daudz to bojat, tad smagsvariem vajadzetu mest likumu.
Dabut biete un cinities ar ilgstosam arstesanam vai nopelnit? Dilema

  +4 [+] [-]

, 2020-11-04 20:31, pirms 11 mēnešiem
T.G.H. rakstīja: Domaju seit ir 2 varianti:
1 - Ja to darit del honorara, kas smagsvaros ir lielaks par kruizeriem, tad Mairis vel var smuklu naudinu nopelnit, iespejams par 1+mil pa kadu cinu.
2- Ja Mairism sveta veseliba un vairs negrib daudz to bojat, tad smagsvariem vajadzetu mest likumu.
Dabut biete un cinities ar ilgstosam arstesanam vai nopelnit? Dilema
Ja svēta veselība, tad vajadzēja izvēlēties dambreti, cilvēki strādājot visādas nakts maiņas un sutkas, sabeidz veselību vairāk nekā visi sportisti. Domāju, ka Mairim primārais ir izaicinājums un finansiālais pamats. Padomā pats, cik daudz pūles viņš ir ielicis, lai nokļūtu tur, kur viņš tagad ir. Visai dzīvei ar tām kapeikām ko maksāja krūzeros viņš dzīvei nopelnijis vēl nav. Domāju, ka ideāls sapņu stāsts būtu, pēc kāda laika izsisties līdz titulcīņai, piemēram pret Usiku, un nolikt viņu uz dēļiem. Tad pielikt punktu un dzert kokčikus kanāriju salās uzsmēķējot kādu cigāru tas, tā joks..

  -1 [+] [-]

, 2020-11-04 23:30, pirms 11 mēnešiem
Tas, vai Mairim būtu jāpāriet uz smagsvariem, manuprāt, ir atkarīgs no 2 faktoriem:
1) vai Mairis ir sadziedējis visas iepriekšējās traumas un atguvis nokautējošo sitienu;
2) vai Zauerlands viņam var izkārtot ātru ceļu uz labām, prestižām, naudīgām cīņām.

Ja ar veselību viss ir kārtībā un ja Zauerlands, piemēram, nākamajā Supersērijas sezonā iekļauj smagsvarus, kur Mairim būtu garantētas cīņas ar labiem pretiniekiem, tad, es domāju, ir jāiet uz augšu.

     [+] [-]

, 2020-11-04 23:54, pirms 11 mēnešiem
1vo6m1t5 rakstīja: Ja svēta veselība, tad vajadzēja izvēlēties dambreti
Nu gribēji dot padomu veselības saudzēšanā, bet herņa vien sanāca. Dambrete un šahs noteikti nav tie veselību saudzējošākie vai veicinošākie sporta veidi. Nosēdi pusi mūžu vai pat vairāk nekustīgi blenžot uz rūtainu dēlīti, redzēsim kā Tev veselība aizies uz urrā!

     [+] [-]

, 2020-11-05 00:00, pirms 11 mēnešiem
Kovids izsvītros vēl pusgadu no boksa izskatās. Bet es atbalstītu iešanu smagajos

  +1 [+] [-]

, 2020-11-05 00:52, pirms 11 mēnešiem
Noteikti jāpariet. Bet te visu izsaka finanses. Ja smagsvaros Briedim garantētas cīņas ar Top 4-10 bokseriem, tad pat divas cīņas neatkarīgi no iznākuma ienesīs lielāku peļņu kā visā karjerā kopā. Bet ja Mairis tiks līdz titula cīņai vai kaut vai pusfinālam, jau tad tie ir garantēti 7ciparu skaitļi. Kā teica Usiks galva ir vienādi izturīga 97kg un 120kg bokserim, tā ka zinot Maira iespējas viņš var tikt ne tikai pie kāposta bet arī pie kādas skaļas uzvaras. Nav jau UFC kur Tevi klopē līdz beigām, te tomēr pie nokdauna cīņa tiek apturēta

  +1 [+] [-]

, 2020-11-05 01:12, pirms 11 mēnešiem
''Cik zinām bokserus no vieglajiem svariem? Praktiski nevienu, pārsvarā tikai supersmagsvarus'' Jānis Eisaks, cīņu sporta eksperts... Njā ''eksperts'' bitīt matos!!! Pakjao;Meivezers;De La Hoja;Morales;Markes;Barrera;Princis Nasims,utt...laikam ir pokemoni!

  +1 [+] [-]

, 2020-11-05 01:28, pirms 11 mēnešiem
balsis sadalījušās bezmaz kā ASV prezidenta vēlēšanās.

šim ekspertam "Cik zinām bokserus no vieglajiem svariem? Praktiski nevienu" man liekas nav ko boksā meklēt.
Tieši smagsvarus neviens pie velna nezina - izņemot Kļičko kāds reāli interesējās par pārējiem maisiem?
Vai tagad - izņemot Fūriju un Wailderu, kāds tā reāli vispār zina, ko daraEntonijs Dzōšua? Nu nezina.

Bet p4p labākais ir vidējais svars Canello.
Visi zina Pakio, Maivezeru (abi ir rekordiski gan jostās, gan cīņu honorāros, Maivezers pat paspēja iekaustīt Mcgregoru.
Tups apgalvojums.

Par Mairi - uzskatu, ka viņš smagsvaros tāpat kā usiks var tikt līdz kaut kam.. via kaut kam sakarīgam? - domāju, ka nē. Vecums nenāks viens, un lai būtu interesants vajag ienākt tajos smagsvaros ar eksploziju, vajag nokautēt pāris pirmos pretiniekus jau pirmajā gadā. Te kamēr viņa aģenti ar tādu skatītājus nepeisistošu Mairi sarunās labu cīņu, paies gadi boksējot top 30-10 :/
Mairis vēl varētu mēģināt izlekt ar kaut kādu personalitāti, bet viņš diemžēl ir tikpat vienkārš kā krāsnī cepts ķieģelis. Tā ka Čisoras, Deivida Heija un pat sākotnēji Taisona fūrija - stilā dabūt labas cīņas nesanāks.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-05 01:33, pirms 11 mēnešiem
Ja pavisam nopienti, Briedim vajadzētu izmantot savu aktuālo čempiontitulu.

Mūsdienās ļoti bieži notiek runas par bokseru iesaistīšanos MMA un otrādi.
Briedis ir tīri ideālā MMA svarā un profesionāls kikbokseris.
Domāju, ka ja pareizi sarunā, viņš būtu interesants par UFC, jo kas gan skan labāk kā "Oktagonā šodien cīnās - boksa federācijas čempions pret.... ".
Jostu gan jau viņam boksā atņems, bet ja mma viņš uzvarētu pirmās cīņas ar kaut ko iespiadīgu, domāju viņa karjera tajā pasaulē aizietu uz urrā.

  +1 [+] [-]

, 2020-11-05 07:00, pirms 11 mēnešiem
ingars31 rakstīja: ''Cik zinām bokserus no vieglajiem svariem? Praktiski nevienu, pārsvarā tikai supersmagsvarus'' Jānis Eisaks, cīņu sporta eksperts... Njā ''eksperts'' bitīt matos!!! Pakjao;Meivezers;De La Hoja;Morales;Markes;Barrera;Princis Nasims,utt...laikam ir pokemoni!
Par Lomačenko arī neviens īsti neko nezin un nav dzirdējuši neko boksa pasaulē 😁

     [+] [-]

, 2020-11-05 12:03, pirms 11 mēnešiem
raivis77 rakstīja: Nav vairs tik jauns, lai dotos tādā izaicinājumā.
Tur jau tās sāls, ka nav vairs tik jauns, lai gaidītu kaut ko. Ir jāiet smagsvaros TAGAD, jāsasit kādi 2-3 pretinieki un jāaiziet neuzvarētam.

     [+] [-]

, 2020-11-05 15:45, pirms 11 mēnešiem
nu ja sitadu https://www.youtube.com/watch?v=4TY... padod pretim, kapec ne ?...

     [+] [-]

, 2020-11-12 12:15, pirms 11 mēnešiem
ingars31 rakstīja: ''Cik zinām bokserus no vieglajiem svariem? Praktiski nevienu, pārsvarā tikai supersmagsvarus'' Jānis Eisaks, cīņu sporta eksperts... Njā ''eksperts'' bitīt matos!!! Pakjao;Meivezers;De La Hoja;Morales;Markes;Barrera;Princis Nasims,utt...laikam ir pokemoni!
Tu jau tāds pats "eksperts"

No šitiem, izņemot Pakjao, neviens vairs sen necīnās

Par Hamedu vispār bomba, jau gadi 18 kā beidzis karjeru