Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Brieža menedžeris: "Mairim tagad svarīga ir nevis svara kategorija, bet pretinieks"

Rolands Eliņš

Brieža menedžeris: "Mairim tagad svarīga ir nevis svara kategorija, bet pretinieks"
Mairis Briedis un Kšištofs Glovackis. Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Viena no pasaules vadošajām boksa organizācijām WBC novembrī izveidos jaunu svara kategoriju (līdz 101.6kg), izmainot Maira Brieža pārstāvēto pirmā smagā svara kategoriju. Brieža menedžeris Raimonds Zeps portālam Sportacentrs.com pastāstīja, ka Brieža nākotnes plānos skaidrības pagaidām nav, jo vienādojumā ir pārāk daudz nezināmo, ieskaitot šo jauno svara kategoriju un kā izskatīsies praksē.

„Mairis pats šobrīd atpūšas pēc uzvaras Supersērijas finālā. Tagad gan bijusi, šķiet, pusotra nedēļa, kurā ar Kalli Zauerlandu komunicēju reizi dienā,” sacīja Raimonds Zeps. „Kā jau parasti, viss ir procesā, pamazām uzņēmis savu gaitu, izvērtējam iespējas un skatāmies, kas notiek apkārt. Šobrīd ir pārāk daudz nezināmo apstākļu, lai konkrēti nolemtu to vai šo.”

Briedis pēc uzvaras finālā un sava statusa kā pasaules pirmais numurs krūzeru divīzijā izteica iespēju pakāpties uz smagsvaru kategoriju, kur meklēt jaunus izaicinājumus. „Svarīga jau šeit ir nevis svara kategorija, kuru izvēlēties, bet gan pretinieks, kuru varam atrast,” paskaidroja Zeps. „Svarīgākais Mairim ir atrast augstas klases pretinieku, un tad varēs vērtēt pārējo.”

„Nu, un šajā sakarā situācija ir tāda, ka šobrīd gandrīz visi datumi un iespējamie pretinieki šoruden jau aizņemti,” sacīja Zeps. „Tas ir normāli. Bija pandēmija, visiem nācās gaidīt, tagad atkal var boksēt un neviens vairs negrib gaidīt, visiem jāpiepilda līguma nosacījumi par paredzētajām cīņām šogad, tāpēc sanāk saspringts rudens kalendārs. Pilnīgi skaidrs ir tas, ka Mairim 2020. gadā cīņu vairs neplānojam.”

Zeps arī norādīja, ka pirms konkrētu lēmumu pieņemšanas būtu vērts pagaidīt dažu citu cīņu iznākumus, lai varētu labāk saprast situāciju krūzeru divīzijā un smagsvaros, piemēram, Kšištofa Glovacka un Lorensa Okolī cīņu par WBO titulu. Tāpat jau pēc pāris nedēļām savu cīņu smagsvaros aizvadīs Oleksandrs Usiks, sacenšoties ar Dereku Čisoru.

Brieža menedžeris pastāstīja, ka pēc IBF čempiona titula iegūšanas bijusi komunikācija ar citu organizāciju čempioniem, proti, WBC čempiona Ilungas Makabu un WBA čempiona Arsēna Gulamirjana komandām. Pagaidām gan tā bijusi vairāk kā taustīšanās, sak, kādi jums tuvākie plāni un ko varbūt varētu sadomāt?

WBC (Pasaules boksa padomes) pieteiktais plāns paredz, ka pašreizējā krūzeru divīzija mainītu savu limitu, proti, svara ierobežojums no 90.7kg tiktu samazināts līdz 86.2kg, kamēr tiktu ieviesta jauna divīzija vēl pirms smagsvariem, un tās limits būtu 101.6kg. Zeps piekrita, ka teorētiski tā Briedim būtu ideāla svara kategorija, taču ir vairāki apstākļi, kuru dēļ pagaidām Brieža komanda noskaņota uz šo procesu noskatīties no malas.

„WBC jau iepriekš bijusi avangardā ar jauniem ierosinājumiem boksā,” sacīja Zeps. „Par to, ka vajadzētu papildināt boksa svara kategorijas augšējā galā, aizkulisēs vispār runāts jau pāris gadus. Citādi sanāk pārāk lielas atšķirības starp pussmago svaru (līdz 79kg), krūzeriem (90.7kg) un smagsvariem, kamēr vieglajos svaros tur klases šķir pāris kilogrami. Droši vien tagad, kad pandēmijas laikā nebija citu boksa lietu, organizācijām atradās laiks par to padomāt un ieviest. Lielais jautājums, protams, ir tas, vai pārējās trīs lielās organizācijas būs gatavas sekot WBC paraugam. Iespējams, tur jau bijušas sarunas aizkulisēs un WBC izpētījusi, kāda ir nostāja par šādu ideju. Taču, ja tā nenotiek, nu tad būs sarežģīti.”

Briedis joprojām ir WBC dimanta čempiona titula īpašnieks krūzeru svara kategorijā. Ja WBC šajā divīzijā samazinās svara limitu, Briedis tajā vairs nepiedalīsies. „Svaru zem 86kg viņš, ja gribētu, varētu dabūt. Bet kā tas izskatīsies un vai viņam to vajag?” ar smaidu vaicāja Zeps. „Taču šī svara kategorija līdz 101.6kg – tā būtu aktuāla daudziem krūzeriem, jo daudziem ikdienas svars patiesībā ir 96-98kg. Bet arī šeit svarīgāki būtu nevis kilogrami, bet gan tas, kāds izveidotos divīzijas sastāvs, kuri bokseri vēlētos cīnīties šajā divīzijā.”

„Teorētiski Mairis kā WBC dimanta čempions varētu uzreiz pretendēt uz titulcīņu jaunajā divīzijā. WBC prezidents Maurisio Suleimans pirms pāris nedēļām man teica, ka tiek plānots tāds kā pārejas periods, un te nav īsti skaidrs, kas ar to domāts un kāda īsti būs situācija,” sacīja Zeps. „Iespējams, daži smagsvari izvēlēsies pamēģināt šajā svara kategorijā. Pieļauju, ka daudziem vilinošs faktors būs iespēja kļūt par pirmo jaunās divīzijas čempionu, tas varētu būt tāds arguments, ar ko kādu pierunāt. Tāpēc principā jāsaka tā – ar interesi skatīsimies, kā tur viss attīstās, bet pagaidām tikai skatīsimies.”

  +4 [+] [-]

, 2020-10-20 19:21, pirms 11 mēnešiem
Ir skaidrs,ka nekas nav skaidrs
Slēpts komentārs: dakots

  +1 [+] [-]

, 2020-10-20 19:31, pirms 11 mēnešiem
Vajadzētu dabūt atpakaļ to smuko zaļo (WBC) jostu

  +1 [+] [-]

, 2020-10-20 20:51, pirms 11 mēnešiem
Kadi varetu but nakamie pretinieki? Tiri teoretiski

  +6 [+] [-]

, 2020-10-20 22:30, pirms 11 mēnešiem
T.G.H. rakstīja: Kadi varetu but nakamie pretinieki? Tiri teoretiski
NR 1 Usiks,ja ir doma pāriet smagsvaros. Problēma - Usikam nav interesanti cīnīties vēlreiz karjeras sūrāko cīņu bez ļoti liela čeka,kovids savākt summu tikai traucē. Īpaši ja Usiks uzvar Čisoru,tad var runāt par lielākien vārdiem,Briedis tur neietilpst.
Nr 2 Glovackis. Briedim parocīgs pretinieks,varētu pat braukt uz Poliju,ja viņi saņemās vērienīgam revanšam ar smuku ciparu.
NR 3-4 jau minētie čempji citās jostās viņa svarā,maz naudas un slavas,īpaši ja tev jau ir Lineālais un The Ring tituls!
Nr 5 jebkas no top 15 smagsvaros

  -1 [+] [-]

, 2020-10-21 11:53, pirms 11 mēnešiem
Briedis vs Tyson Fury >>> slimnīca >>> $$$ >>> Ferarri ratiņkrēsls.
Tas viss ir izkalkulēts.

...edit: Man tiko ienāca ah**na ideja - Briedis vs McGregor!

     [+] [-]

, 2020-10-21 13:18, pirms 11 mēnešiem
Jāpāriet uz UFC , jauni izaicinājumi ! Žēl, ka vairs nav visu laiku labākā cīņu šova K-1 ...