Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3029, Did:0, useCase: 3

Ļašenko: "Vai jau rīt varam aizpildīt 20000 vietu stadionu? Nē. Bet jāskatās arī nākotnē"

Rolands Eliņš

Ļašenko: "Vai jau rīt varam aizpildīt 20000 vietu stadionu? Nē. Bet jāskatās arī nākotnē"
Vadims Ļašenko.

Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko intervijā portālam Sportacentrs.com, kas tiks iekļauta raidījuma “(Bez)maksas sports” aprīļa raidījumā, atbildēja uz vairākiem jautājumiem saistībā ar nacionālā futbola stadiona būvniecības projektu un tā iespējamo lielumu, paužot optimismu par visu iesaistīto pušu, ieskaitot valsts un pašvaldības, atbalstu. Ļašenko arī izteicu personīgu galvojumu, ka jaunais stadions būs pabeigts piecu gadu laikā.

“Saprotu, ka šis projekts ir ļoti liels, to nedrīkst sasteigt un tajā jāizvērtē katrs solis,” Vadims Ļašenko atbildēja uz jautājumu, vai ir apmierināts ar nacionālā stadiona projekta tempiem, ņemot vērā, ka Rīgas dome zemi Lucavsalā LFF lietošanā nodeva pirms 12 mēnešiem, taču iepirkumā par koncepcijas izstrādi uzvarētājs tika izziņots tikai pirms diviem mēnešiem. “Viss ir jāsaskaņo ar iesaistītajām pusēm, tāpat vēlamies projektam piesaistīt pēc iespējas vairāk spēcīgas un gudras personas. Līdz ar to esmu apmierināts, mēs nekur nesteidzamies. Šāda mēroga projektā viss jāizpēta, lai pieņemtu pareizos lēmumus, tādēļ neredzu šeit nekādu problēmu. Domāju, ka viss notiek skaidri un saprotami gan sabiedrībai, gan tiešā veidā iesaistītajām pusēm.”

LFF prezidents norādīja, ka jau šobrīd izpētes procesā ir iegūtas vērtīgas zināšanas un informācija, taču šobrīd plāna nākamā fāze paredz, ka gada laikā tiks sagaidīts rezultāts no stadiona koncepcijas izstrādātāja SEP RP UC: “Tad arī to prezentēsim sabiedrībai, Rīgas domes attiecīgajam departamentam un deputātiem. Protams, ir ļoti svarīgi, ka ir jūtams arī valsts atbalsts – izveidota darba grupa, kurā apvienojušās, manuprāt, gudrākās galvas Latvijā, kas var mums palīdzēt realizēt šo projektu.”

“Saprotams, ka bez valsts un pašvaldības atbalsta šo projektu būs ļoti sarežģīti realizēt,” turpināja Ļašenko. “Atceramies, ka pirms apmēram desmit gadiem LFF mēģināja stadiona būvniecību veikt ar saviem spēkiem, bet beigu beigās tas tomēr neizdevās. Savukārt šobrīd, manuprāt, ir tāda situācija, ka mums vairs nevienu nevajag pārliecināt, ka jauns stadions ir valstij nepieciešams un ka tas nav iespējams bez valsts un pašvaldības atbalsta. Līdz ar to esam priecīgi, ka tagad sēžam pie viena galda un kopā domājam, kā to realizēt pēc iespējas ātrāk.”

Valsts un pašvaldības pārvalde gan nebūt nav konstanta lieta – jau pavisam drīz gaidāmas pašvaldību, arī Rīgas, vēlēšanas, nākamajā gadā paredzētas Saeimas vēlēšanas. Ja reiz lēmums par atbalstu stadiona būvniecībai solās būt arī politisks lēmums, vai Futbola federācijā nav satraukumu, ka pēc vēlēšanām daži vēji sāk pūst citā virzienā?

“Mēs par šo jautājumu principā komunicējam ne tikai ar koalīciju, bet arī opozīciju,” sacīja LFF prezidents. “Līdz ar to šobrīd neredzu šādu risku. Visas partijas un iesaistītās puses piekrīt, ka stadions ir nepieciešams, tādēļ nedomāju, ka vēlēšanu rezultāti te var kaut ko ļoti mainīt, nesatraucos par to. Svarīgākie jautājumi tāpat ir vispirms sagaidīt koncepcijas izstrādi, lai mēs saprastu, cik lielu stadionu būvēt, un tad saprast, kādu atbalstu gatava sniegt valsts.”

Raidījumā “(Bez)maksas sports” SEP komercdirektors Oļegs Umanskis atklāja, ka viens no pētījuma mērķiem ir arī noteikt piemērotāko stadiona ietilpību, lai tas atbilstu pieprasījumam, un šeit tiks apskatīts intervāls 8000-20000 skatītāju vietu. LFF komunikācija līdz šim gan bijusi pārsvarā par vismaz 15 tūkstošu skatītāju lielu stadionu.

“Savu nostāju paskaidrošu no divām pozīcijām – emocionāli kā futbola fans un kā federācijas prezidents,” sacīja Ļašenko. “Kā fans teikšu, ka man gribētos atrasties pilnā stadionā un fanot par savu mīļāko komandu, darot to komfortablos apstākļos, kas šobrīd nodrošināti futbolam un hokejam. Skatoties uz šodienas situāciju, jā, varbūt pats mazākais variants, piemēram, 10 tūkstošu stadions, būs visērtākais un piemērotākais. Ja tiek uzbūvēts 20 tūkstošu stadions, vai mēs varam to aizpildīt jau rītdien? Nē.”

“Bet kā federācijas prezidents teikšu šādi: šāda līmeņa projektu mēs varam realizēt varbūt pat tikai reizi 100 gados,” turpināja Ļašenko, kurš pagājušā gada pavasarī tika ievēlēts uz vēl vienu termiņu LFF prezidenta amatā. “Varbūt biežāk, bet, skatoties, kā viss iet šobrīd, es tam neticu. Tāpēc jāskatās arī nākotnē, nevis par to, kas derīgs tieši šobrīd. Varbūt stadions ar 10 tūkstošiem vietu ir labākais risinājums šobrīd, jā, taču mums jāskatās arī uz priekšu, ko darīsim nākotnē. Mūsu kaimiņiem Tallinā ir stadions ar 12 tūkstošiem vietu, Kauņā ir 15 tūkstošu vietu, Viļņā tiek projektēts 18 tūkstošu stadions. Uzskatu, ka mums arī jāparāda savas ambīcijas un jātiecas uz apmēram 15 tūkstošu skatītāju lielu stadionu. Protams, tas ir naudas jautājums. Ja operējam tikai ar pieejamajiem LFF, FIFA un UEFA līdzekļiem, tad, protams, skatāmies uz mazāko variantu. Ja mums ir valsts un pašvaldības atbalsts, tad mēs varam iet uz kaut ko lielāku.”

Intervijas noslēgumā Ļašenko tika uzdots līdzīgs jautājums kā “(Bez)maksas sports” studijā – vai viņš var galvot, ka desmit gadu laikā Latvijā būs uzcelts jauns nacionālais stadionā? Ļašenko norādīja uz visu iesaistīto pušu atbalstu: “Šobrīd neredzu šķēršļus, lai projekts netiktu pabeigts jau krietni ātrāk, proti, plānotajā termiņā 2030. gadā. Līdz ar to atbildu ar konkrētu “jā”, un nevis par desmit gadu periodu, bet par piecu gadu periodu.”

Raidījumā “(Bez)maksas sports” aprīļa epizodē par šo jautājumu studijām runāsim kopā ar nacionālā stadiona darba grupas vadītāju Edgaru Pukinski, sporta infrastruktūras speciālistu Guntaru Indriksonu un uzņēmuma SEP komercdirektoru Oļegu Umanski. 

Raidījuma jaunā sērija video formātā pie skatītājiem nonāks 29. aprīļa vakarā un to būs iespējams vērot televīzijas kanālā TV4, kā arī TV4 ″YouTube″ kontā un portālā Sportacentrs.com. Savukārt raidījuma audio versija būs pieejama visās populārākajās audio straumēšanas vietnēs.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild TV4. #SIF_MAF2024.

  +1 [+] [-]

, 2025-04-29 15:57, vakar
Vai tiešām FIFA nevar nosponsorēt stadionu?!

  -1 [+] [-]

, 2025-04-29 16:47, vakar
Hokejs 10 000 arēnu piepilda.Futbols tik nepopulārs ka 20 000 nepiepildīs!Var jau būt,ja jau pats futbola federācijas prezidents to saka.

     [+] [-]

, 2025-04-29 21:47, vakar
..nākotnē aziāti un melnie ,kuri te dzīvos,aizpildīs...

     [+] [-]

, 11:43, pirms 10 stundām
cesinieks777 rakstīja: ..nākotnē aziāti un melnie ,kuri te dzīvos,aizpildīs...
Ja tevis minētie "tautieši" līdz tam jau visu šeit nebūs "uzspridzinājuši" (piemēram, ar lētajiem štruntiem no Polijas vai Ķīnas tautas demokrātiskās republikas, heh)...

     [+] [-]

, 12:02, pirms 10 stundām
es domāju jāmērķē uz 100 000. Nākotnē futbola vājprāts pārņems visu Latviju!

     [+] [-]

, 12:44, pirms 9 stundām
bumbumbum rakstīja: es domāju jāmērķē uz 100 000. Nākotnē futbola vājprāts pārņems visu Latviju!
un vēl kādiem 10 tirdzniecības centriem Rīgas lielpilsētā. Bet 20k stadionu varbūt vajag, jo "indiāņi un paki" tribīnes aizpildīt varētu nākotnē.