Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Bērziņš un Krūzbergs EČ ievadā pārliecinoši tiek tālāk visās distancēs

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Bērziņš un Krūzbergs EČ ievadā pārliecinoši tiek tālāk visās distancēs
Reinis Bērziņš. Foto: Rino Vanhooren.

Latvijas šorttrekisti Reinis Bērziņš un Roberts Krūzbergs sekmīgi sākuši Polijas pilsētā Gdaņskā notiekošo Eiropas čempionātu. Latvieši 500, 1000 un 1500 metru distancēs teju visos savos slidojumos izcīnīja uzvaru, kvalificējoties nākamajai kārtai.

• Reinis Bērziņš un Roberts Krūzbergs šosezon Pasaules kausa izcīņā spējuši uzstādīt augstvērtīgus rezultātus, kas latviešus ierindo starp sacensību favorītiem visās distancēs. Abi sacensības sāka ar 1500 metru distances ceturtdaļfinālu.

Ceturtajā slidojumā startēja Bērziņš, kurš pirmajos piecos apļos turējās grupas vidū. Astoņus apļus pirms finiša Bērziņš pārņēma vadību, ko bez jebkādām problēmām un reālas cīņas nosargāja, finišējot ar laiku 2:22.251 minūtes un kvalificējoties pusfinālam.

Piektajā slidojumā uz starta stājās Krūzbergs, kuram cīņa par vietu pusfinālā bija spraigāka. Vien četrus apļus pirms finiša latvietis iespraucās labāko trijniekā, bet pēdējā aplī noturēja vajadzīgo vismaz otro vietu, lai uzreiz iekļūt pusfinālā (2:19.655). 1500 metru pusfināls paredzēts sestdien, plkst. 15:20.

• Latvieši turpināja dienas programmu ar startu 500 metru priekšsacīkstēs, kur tikšanai ceturtdaļfinālā vajadzēja ierindoties vismaz labāko divniekā. Bērziņš slidoja ceturtajā slidojumā, uzreiz izvirzoties vadībā. Brīdi vēlāk krita Nials Treisijs no Lielbritānijas, aiz kura aizķērās vēl divi sportisti, bet trešais noturējās kājās. Līdz ar to vajadzēja atkārtot startu. Arī šoreiz latvietis neatstāja konkurentiem nekādas cerības, pārliecinoši veicot visu distanci un tiekot pie pārliecinošas uzvaras ar laiku 42.202 sekundes.

• Krūzbergs slidoja sestajā slidojumā, kurā sīvā cīņā par uzvaru slidojumā pieveica itāli Tomasu Nadalini (42.118), arī iekļūstot ceturtdaļfinālā. Tas paredzēts sestdien, plkst. 16:54.

• Dienas noslēgumā Bērziņš un Krūzbergs vēl sacentās 1000 metros. Krūzbergs pirmajā slidojumā ātri spēja izvirzīties vadībā un kontrolēja slidojuma tempu. Pēdējos četros apļos konkurenti meklēja veidus kā latvieti apsteigt, bet to tā arī nepaveica, Krūzbergam finišējot pirmajam ar laiku 1:30.210 minūtes un iekļūstot ceturtdaļfinālā.

• Otrajā slidojumā startēja Bērziņš, kuram bija par konkurentu mazāk. Latvietis vien īsu brīdi nebija slidojuma vadībā, spējot noturēt uzvaru un pirmais šķērsot finiša līniju - 1:29.732 minūtes. Bērziņš un Krūzbergs ceturtdaļfinālā startēs svētdien, plkst. 15:19.