Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:265, Did:0, useCase: 3

Latvijas šorttrekisti saņem sodus un PČ 1500 metros netiek finālā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Latvijas šorttrekisti saņem sodus un PČ 1500 metros netiek finālā
Roberts Krūzbergs cīņā 1500 metru distancē. Foto: AP/Scanpix

Latvijas šorttrekisti Roberts Krūzbergs un Reinis Bērziņš sākuši dalību Dienvidkorejas galvaspilsētā Seulā notiekošajā pasaules čempionātā šorttrekā. Latvieši noslēguši sacensības 1500 metru distancē, savos pēdējos slidojumos saņemot sodu. Tādējādi Krūzbergu ierindoja 22., bet Bērziņu 33. vietā.

• Abi Latvijas šorttrekisti pasaules čempionātu sāka piektdien ar startu 1500 metru distances ceturtdaļfinālā. Krūzbergs un Bērziņš slidoja vienā slidojumā, Krūzbergam pēdējos trijos apļos izcīnot otro vietu, kamēr Bērziņš palika trešais. Tādējādi Krūzbergs iekļuva pusfinālā, bet Bērziņam vēl vajadzēja par šo vietu pacīnīties gandarījuma slidojumos.

• Šorīt Bērziņš pirmajā kārtā daļu distnaces uzņēmās vadību, bet izšķirošā cīņa par pirmajām divām vietām, lai tiktu tālāk, risinājās pēdējos četros apļos. Sīvā cīņā visu izšķīra centimetri, latvietim ierindojoties vēlamajā otrajā vietā, kamēr arī konkurenti no Nīderlandes un Kanādas tika tālāk. Lai iekļūtu pusfinālā, Bērziņam bija jāuzvar nākamajā slidojumā. Distances gaitā latvietis pamatā turējās trešajā vietā, bet cīņā par labāku vietu pirms pēdējiem diviem apļiem sadūrās ar ASV sportistu, par ko beigās saņēma sodu un noslēdzda sacensības 33. vietā.

• 1500 metru distances pusfināla trešajā slidojumā par vietu A vai B finālā cīnījās Krūzbergs. Pirmajos apļos latvietis pamatā slidoja aiz korejieša Jivona Parka, bet deviņus apļus pirms finiša konkurenti kļuva aktīvāki, Krūzbergam nonākot grupas vidū. Tur viņš vēl sadūrās ar vienu no konkurentiem, nonākot septītajā vietā. Pēdējos trijos apļos latvietis, cenšoties cīnīties par maksimāli augstāku vietu, iekļuva vēl divās sadursmēs, no kurām vienu, šķiet, arī izraisīja. Tiesneši ilgi izskatīja šīs epizodes, bet tieši par nīderlandieša Friso Emonsa aizķeršanu cīņā par ceturto vietu Krūzbergs saņēma sodu. Tādējādi viņš šajā distancē ierindojās 22. vietā.

• Šodien plkst. 8:54 gan Krūzbergs, gan Bērziņš startēs ceturtdaļfinālā 500 metru distancē. Sacensībām iespējams sekot līdzi "Skating ISU" YouTube kontā.