Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Mikam Zvejniekam 38. vieta pasaules čempionāta slalomā

Ints Megnis
Ints Megnis

Mikam Zvejniekam 38. vieta pasaules čempionāta slalomā
Miks Zvejnieks un Žaks Gedra. Foto: Latvian Alpine

Latvijas kalnu slēpotājs Miks Zvejnieks svētdien izcīnīja 38. vietu Zviedrijā notikušā pasaules čempionāta slaloma sacensībās, kamēr pie zelta bez pārsteigumiem tika titulētais austrietis Marcels Hiršers.

Pēc pirmā brauciena Zvejnieks bija 40. vietā starp 57 finišējušajiem sportistiem, bet otrajā trasē uzrādīja 39. rezultātu un summā pacēlās uz 38. pozīciju. Tas Zvejniekam ļāva tikt pie 82,07 FIS punktiem, par 14,15 sekundēm piekāpjoties Hiršeram.

Pamatsacensībām bija kvalificējies vēl viens Latvijas pārstāvis Žaks Gedra, bet viņš bija starp 41 kalnu slēpotāju, kas nesasniedza finišu pirmajā braucienā.

Augšgalā visu goda pjedestālu aizņēma austrieši - Hiršers bija līderis jau pēc pirmās trases un summā par 0,65 sekundēm apsteidza Mihaelu Matu, kamēr 0,76 sekundes zaudēja Marko Švarcs. Tikmēr ceturtais palika francūzis Aleksis Pinturo, kurš pēc pirmā brauciena bija otrais.

Hiršers, kurš tiecas pēc sava astotā triumfa Pasaules kausa kopvērtējumā, par pasaules čempionu kļuva jau septīto reizi. Trīs no šiem tituliem viņš ieguvis slalomā, vienu milzu slalomā, vienu Alpu kombinācijā un divus komandu sacensībās. Pēc svētdienas triumfa Hiršers, kurš nākammēnes atzīmēs savu trīsdesmito dzimšanas dienu, lika manīt, ka šis viņam varētu būt bijis pēdējais pasaules čempionāts.

"Mani vēl gaida desmit [Pasaules kausa] sacensības," Hiršers atbildēja uz jautājumu vai šī varētu būt viņa pēdējā sezona. "Redzēsim. Paņemšu pārtraukumu un tad viss būs skaidrāks nekā pašlaik."

Hiršers karjerā uzvarējis 68 Pasaules kausa sacensībās, par 18 panākumiem atpaliekot no rekordista Ingemara Stēnmarka.