Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Šifrina uzreiz pēc 24. jubilejas kļūst par visu laiku titulētāko slaloma braucēju

Ints Megnis
Ints Megnis

Šifrina uzreiz pēc 24. jubilejas kļūst par visu laiku titulētāko slaloma braucēju
Mikeila Šifrina ar Mazo kristāla globusu slalomā. Foto: zumapress.com/Scanpix

Šonedēļ 24 gadu jubileju atzīmējusī amerikāņu kalnu slēpošanas zvaigzne Mikeila Šifrina sestdien Andorā guva jau četrdesmito uzvaru Pasaules kausa slaloma ieskaitē, panākot zviedru leģendu Ingemaru Stēnmarku kā visu laiku titulētāko šīs ieskaites sportistu.

Šonedēļ Andorā tiek aizvadīts Pasaules kausa finālposms, Šifrinai lieliskajā sezonā turpinot uzlabot dažādus rekordus. Šifrina sezonas pēdējā slalomā par 0,28 sekundēm atpalika no šveicietes Vendijas Holdeneres, tomēr summā viņu apsteidza par nieka 0,07 sekundēm.

Līdz ar to arī Holdenera negribot turpināja labot Pasaules kausa rekordu - viņa Pasaules kausa slaloma ieskaitē jau 22 reizes kāpusi uz goda pjedestāla, tomēr joprojām ir bez uzvarām.

Šifrina kopvērtējumā pievienoja kārtējos 100 punktus, slaloma ieskaitē sezonu noslēdzot ar 1160 punktiem. Savukārt sezonā kopā viņai ir jau 2104 punkti, kas ir otrais lielākais skaits vēsturē. Viņa par vairāk nekā 800 punktiem apsteidz slovākieti Petru Vlhovu, kamēr Holdenere ir trešā. Vlhova sestdien guva trešo vietu, tomēr pirmajām divām sportistēm zaudēja jau vairāk nekā sekundi.

Tikmēr piekto vietu izcīnīja 2018. gada Phjončhanas olimpisko spēļu čempione slalomā Frīda Hansdotere, kura aizvadīja karjerā pēdējās Pasaules kausa sacensības.

Savukārt vīri sestdien sacentās milzu slalomā, uzvaru gūstot Aleksim Pinturo, kurš tika pie 23. uzvaras karjerā un kļuva par visu laiku titulētāko franču kalnu slēpotāju Pasaules kausā. Viņš divu braucienu summā par 0,44 sekundēm apsteidza šveicieti Marko Odermatu, kurš tika pie līdzšinējās karjeras labāko rezultāta.

Trešo vietu guva slovēnis Žans Kranjecs, kurš jau zaudēja vairāk nekā sekundi. Francijas rekords līdz šim piederēja Karolai Merlai, kura no 1988. līdz 1993. gadam uzvarēja 22 milzu slaloma un supergiganta sacensībās, savukārt kalnu slēpošanas leģenda Žans Klods Kilī uzvarēja 18 reižu.

Vien sestais, atpaliekot 1,74 sekundes, sestdien bija titulētais austrietis Marcels Hiršers, kurš gan jau iepriekš bija nodrošinājis piekto milzu slaloma titulu pēc kārtas. Kopā karjerā viņš to ieguvis jau sešas reizes, kā arī astoņus gadus pēc kārtas triumfējis Pasaules kausa kopējā ieskaitē. Šeit otrais ir Pinturo, kurš pirms sezonas pēdējām sacensībām atpaliek par 415 punktiem.

Kalnu slēpošanas sezona svētdien noslēgsies ar milzu slalomu dāmām un slalomu vīriem, kur atkal Šifrina un Hiršers būs galvenie favorīti.

Izmantotie resursi:
https://apnews.com/0b041b3711484397...