Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Sadarbībā ar LSF rīkotajā EK slalomā Ģērmane pēc 18. laika beigās nefinišē, Bondare 41. vietā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sadarbībā ar LSF rīkotajā EK slalomā Ģērmane pēc 18. laika beigās nefinišē, Bondare 41. vietā
Kornēlija Ēlunde. Foto: Erik Segerstroem.

Šodien Itālijā notikušajā Eiropas kausa posmā slalomā, ko pirmo reizi sadarbībā ar itāļiem rīkoja Latvijas Slēpošanas federācija (LSF), Latvijas vadošā kalnu slēpotāja Dženifera Ģērmane pēc 18. laika uzrādīšanas pirmā brauciena vidū pieļāva kļūdu un nefinišēja, bet Liene Bondare vairāk nekā 90 dalībnieču vidū ieņēma 41. vietu.

Eiropas kauss ir otras spēcīgākās sacensības aiz Pasaules kausa un tur startē diezgan daudz tās kalnu slēpotājas, kuras regulāri piedalās pašā augstākajā līmenī. Protams, Eiropas kausa posma dalībnieču vidū nav Top10 braucēju, bet ir pa kādai no Pasaule kausa divdesmitnieka un vairākas trīsdesmitniekā tiekošas. Pocā di Fassā tehniskais delegāts, starp citu, ir Latvijas Slēpošanas federācijas prezidents un bijušais kalnu slēpotājs Dinārs Drošs, kurš pērn novembrī pildīja tehniskā delegāta funkcijas arī Pasaules kausa posmā Levi.

Šajā Eiropas kausa posmā pirmajā sacensību dienu sacentās 91 kalnu slēpotāja, kas pārstāvēja 21 valsti. Viskuplāk bija pārstāvētas mājinieces, jo uz starta izgāja 20 itālietes. Ar desmit dalībniecēm bija pārstāvēta Austrija un Šveice, ar deviņām Zviedrija, ar septiņām Francija, bet sešas slalomistes bija no Norvēģijas. Dalībnieču vidū bija arī divas latvietes – Dženifera Ģērmane un Liene Bondare. Ja Dženifera jau bija aizvadījusi divpadsmit startus šajā līmenī, tad Lienei šī bija debija Eiropas kausos.

Starp citu, līdzšinējos divpadsmit startos Eiropas kausos Ģērmane divas reizes bija tikusi pie ieskaitīta rezultāta, bet abas reizes ārpus trīsdesmitnieka – 35. un 39. vieta. Tādējādi šodien siguldietei bija iespēja pirmo reizi sasniegt trīsdesmitnieku, bet Ģērmane noteikti mērķēja daudz augstāk. Šajās sezonā 19 gadus vecā Latvijas kalnu slēpotāja divas reizes startēja Eiropas kausā, abos nefinišējot pirmajā braucienā. Otrajā startā latviete atzīmējās vienīgajā starpfinišā trases vidū, kur uzrādīja 12. laiku. Gan tas, gan arī debijā PK posmā veiktā trases pirmā puse, kā arī uzvara spēcīga sastāva FIS sacensībās pirms dažām dienām, vedināja uz to, ka vismaz desmitnieks ir reāli sasniedzams.

Divus numurus pirms Ģērmanes startējusī beļģiete krita un traumējās, un, tā kā organizatori ļoti ilgi gatavoja sportisti aiztransportēšanai, tad pauze bija kādas 15 minūtes, kas izsita no ritma mūsu vadošo kalnu slēpotāju. Viņa trases pirmajā pusē uzrādīja augsto 18. laiku (+0,88 sek.), bet pēc tam kļūdījās un nefinišēja. Tikmēr Bondare pirmajā trasē bija 56. (+4,72 sek.), bet otrajā braucienā, kur tika labākās 60, vaorākas izstājās un Lienei izdevās pašai labi nobraukt, pakāptjoties uz 41. vietu (+7,60 sek.) 44 finišējušo vidū. Otrajā braucienā Liene labākajām zaudēja mazāk par trim sekundēm.

Uzvaru ar nedaudz vairāk kā pussekundes pārsvaru izcīnīja 17 gadus vecā zviedriete Kornēlija Ēlunda, kura šosezon Levi PK posmā ieguva 22. vietu. Spraigā cīņā par otro vietu PK posmos trīsdesmitniekā tikušo slēpotāju starpā Beatriče Sola no Itālijas pārspēja šveicieti Alīnu Danio.

Rīt turpat Pocā di Fasā notiks otrās sacensības Eiropas kausā slalomā.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv

     [+] [-]

, 2023-01-14 16:36, pirms 4 nedēļām
līdzšinējos divpadsmit startos Eiropas kausos Ģērmane divas reizes bija tikusi pie ieskaitīta rezultāta, bet abas reizes ārpus trīsdesmitnieka – 35. un 39. vieta.
Varbūt meitenei beidzot sākt apzināties savu šībrīža spēju robežas, nevis braukt ar aizkritušu širmi? Vai tad treneris nav viņai pateicis, ka rezultātus sportists pakāpeniski trenē, nobraucot līdz galam, nevis regulāri izstājoties pirmajā distances pusē? It sevišķi jau slalomā, kur visu izšķir braukšanas tehnika, ne ātruma sajūta vai ķermeņa fizika. Kārtējais Zvejnieks Nr. 2?