Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Latvijas junioru un jauniešu izlase PK Siguldas posmā mērķē uz medaļām

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas junioru un jauniešu izlase PK Siguldas posmā mērķē uz medaļām
Preses konference
Foto: kamanas.lv

27. un 28. novembrī Siguldā notiks Pasaules kausa izcīņas 2. posms junioriem un jauniešiem kamaniņu sportā. Izlases vecākais treneris Aivars Kalniņš preses konferencē atklāja, ka tiek plānots visur izcīnīt pa medaļai.

Mūsu junioru izlases vecākais treneris Aivars Kalniņš: ’’Siguldas posmā startēsim ar praktiski lielāko iespējamo komandu. Izdarīts liels darbs, rezultāti arī ir atbilstoši. Ir labas izredzes izcīnīt godalgotās vietas. Par spīti labiem startiem, iepriekšējā posmā tikām tikai pie viena sudraba. Mājās plānojam izcelties daudz labāk - visur izcīnīt pa medaļai. Šīs sacensības vienlaikus būs kvalifikācijas nākamā gada sākumā Lillehammerē gaidāmajai pasaules jaunatnes olimpiādei. Tehnikas ziņā labākie junioru braucēji tikai mazliet atpaliek no pieaugušajiem. Principā viņiem kamanas ir gandrīz kā pieaugušajiem braucējiem."

Latvijas kamaniņu sporta federācijas (LKSF) prezidents Atis Strenga: "Katru reizi, kad iesākas jauna sezona, mums ir svētki. Tāpat jūtamies arī šoreiz. Siguldas posms būs kā atskaites punkts vasarā ieguldītajam darbam, kā arī ģenerālmēģinājums nākamā gada pasaules čempionātam kamaniņu sportā junioriem un jauniešiem."

Oktobra sākumā divkārtējais olimpisko spēļu medaļnieks Mārtiņš Rubenis gadu pēc karjeras beigām atgriezās kamaniņu sportā un sāka strādāt par Latvijas junioru izlases mehāniķi un treneri. "Atceroties sevi šo sportistu vecumā, mums bija vairāk tāda amatieru klase, kas vienkārši brauca, nezinot, vai to vēlāk darīs arī profesionālā līmenī. Šogad jūtu, ka ir milzīgs lēciens tieši jauniešu un junioru komandu vidū. Iespējams, tas ir jauniešu olimpiādes dēļ. Tiek būvēta jauna tehnika, visas komandas nopietni gatavojas. Sigulda ir tehniski braucama trase. Katrā mēģinājumā atrodam nianses, kuras varētu pieslīpēt. Ir cerības ticēt, ka tas nesīs rezultātus," norāda jaunais treneris.

Sacensībās junioru konkurencē Latviju pārstāvēs juniori Kristers Aparjods, Ralfs Bērziņš, Gunārs Bergs, Roberts Millers, juniores Kendija Aparjode, Zelma Bite un Kate Keita Fārenhorsta, ‘’A’’ vecuma grupas jaunieši Roberts Plūme, Edgars Karnītis, Lūkass Krasts, Toms Leimanis, Rinalds Dailide, ‘’A’’ vecuma grupas jaunietes Sigita Bērziņa, Elīna Vītola, Anda Upīte, Elīna Žurzdiņa, Arina Cicjura. Divvietīgo ekipāžu konkurencē sacensībām pieteiktas četras ekipāžas - trīs junioru konkurencē un viena jauniešu. Siguldas posmā piedalīsies 184 dalībnieki ar 160 kamanām no 23 valstīm.

Izmantotie resursi:
kamanas.lv