Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:13, Did:0, useCase: 3

Polijas kamaniņu braucējs no Pekinas dzimtenē nogādāts kravas lidmašīnā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Polijas kamaniņu braucējs no Pekinas dzimtenē nogādāts kravas lidmašīnā
Mateušs Sohovičs. Foto: imago images/Christian Heilwagen/Scanpix

LETA-- THE NEW YORK TIMES. Polijas kamaniņu braucējs Mateušs Sohovičs, kurš guva traumu treniņos Pekinas ziemas olimpisko spēļu trasē, dzimtenē nogādāts kravas lidmašīnā, jo Covid-19 protokolu dēļ nedrīkstēja lidot komerciālā reisā.

Polijas Kamaniņbraukšanas federācijas prezidents Janušs Tatera laikrakstam "The New York Times" atklājis, ka 25 gadus vecais Sohovičs 8. novembrī treniņbrauciena laikā olimpiskajā trasē Pekinā ietriecies barjerā un salauzis kāju. Viņš nogādāts slimnīcā Pekinas pievārtē. Starptautiskā federācija sākusi incidenta izmeklēšanu, jo nav atvērušies vienas virāžas vārti, kā rezultātā notikusi bīstamā sadursme.

Kad organizatori mēģināja sarunāt cietušā sportista nogādāšanu Polijā, Ķīnas varasiestādes viņus informēja, ka Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumu dēļ Sohovičs komerciālā reisā netiks ielaists vēl divas nedēļas, stāstīja Tatera.

Šonedēļ Polijas kamaniņu braucējs ar Ķīnas nacionālās lidsabiedrības "Air China" kravas lidmašīnu tika nogādāts Milānā, no kurienes tālāk devās uz Varšavu, telefonsarunā klāstīja federācijas vadītājs.

Tatera piebilda, ka Sohovičs lidojumu no Pekinas raksturojis kā ļoti ērtu un teicis, ka kravas lidmašīna salonā nav atšķīrusies no pasažieru lidmašīnas.

Sportists esot noskaņots ātri izārstēt traumu un piedalīties ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā.

Pēc Polijas sportista savainojuma Starptautiskā Kamaniņu sporta federācija paziņoja, ka sadarbībā ar vietējās trases pārvaldnieku olimpisko spēļu sacensību norises laikā ieviesīs papildu drošības pasākumus.

Spēles Pekinā, kas sāksies 4.februārī, notiks ar stingriem Covid-19 ierobežojošiem noteikumiem. Cita starpā sportistiem un komandu pārstāvjiem jāpavada 21 diena strikti ierobežotā treniņu un sacensību burbulī. Pēc tam viņi var brīvāk pārvietoties.

Latvijas nacionālās kamaniņu sporta izlases startiem Pasaules kausa pirmajā posmā, kas norisināsies no 19. līdz 21. novembrim XXIV ziemas olimpisko spēļu trasē Pekinā, seko līdz tiešraidē ''Sportacentrs.com TV'' un interneta portālā ''Sportacentrs.com''.

PK 1. posms, grafiks

Sestdiena, 20. novembris

10.30 Pirmais brauciens – Divvietīgās ekipāžas
12.00 Otrais brauciens – Divvietīgās ekipāžas
13.25 Pirmais brauciens – Vīri
15.05 Otrais brauciens – Vīri

Svētdiena, 21. novembris

11.55 Pirmais brauciens – Sievietes
13.25 Otrais brauciens – Sievietes
15.25 Komandu stafete

     [+] [-]

, 2021-11-17 21:37, pirms pusgada
Murjāņu trasē reiz pirms treniņa aizmirsa noņemt ķēdi, kas bija priekšā virāžai. Labi, ka pirmais braucējs laikus pamanīja, atlieca galvu atpakaļ un izbrauca zem ķēdes, citādi varēja slikti beigties.