Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource326), Fid:13, Did:0, useCase: 1
Jonass Millers. Foto: AP/Scanpix
2

Pēc austrieša kritiena kamanas izlido no Siguldas trases

Siguldā notikušais Pasaules kausa kamaniņu sportā posms pagalam neveiksmīgs izrādījās austrietim Jonasam Milleram. Pirmajā braucienā viņš piedzīvoja kritienu, tomēr tika līdz finišam. Taču otrajā braucienā Millers krita tik smagi, ka kamanas izlidoja no trases. Par laimi – tehniskās zonas, nevis skatītāju pusē.

Iepazīstam Bērziņu: Ronaldu, ceļošana, traumas, kritieni un šļūkšana ar lāpstu

Jau šajā nedēļas nogalē (6. - 8. janvāris) Siguldā norisināsies Eberspacher Pasaules kausa 4. posms kamaniņu sportā. Tajā piedalīsies arī Latvijas labākie kamaniņu braucēji, Gintu Bērziņu ieskaitot. Portāls Sportacentrs.com sadarbībā ar Latvijas Kamaniņu Sporta federāciju turpina tuvāk iepazīstināt ar Latvijas izlases pārstāvjiem. Šoreiz kārta tieši Gintam.

Iepazīstam Aparjodi: ģimene, pozitīvā Zirne, sapņu auto, greznas kleitas...

Kamaniņu sporta sezona jau startējusi. Portāls Sportacentrs.com sadarbībā ar Latvijas Kamaniņu Sporta federāciju sezonas ievadā tuvāk iepazīstinās ar visiem Latvijas izlases kamaniņu braucējiem. Šoreiz kārta Kendijai Aparjodei.

Iepazīstam Botu un Plūmi: kurš gudrāks? Kurš trases malā pamana meitenes?

Kamaniņu sporta sezona jau startējusi. Portāls Sportacentrs.com sadarbībā ar Latvijas Kamaniņu Sporta federāciju sezonas ievadā tuvāk iepazīstinās ar visiem Latvijas izlases kamaniņu braucējiem. Šoreiz kārta vīru divniekam Mārtiņam Botam un Robertam Plūmem.
1

Iepazīstam Aparjodu: BMW, TikTok, māsa Kendija, Lebrons, bailes no Kivlenieka…

Kamaniņu sporta sezona jau startējusi. Portāls Sportacentrs.com sadarbībā ar Latvijas Kamaniņu Sporta federāciju sezonas ievadā tuvāk iepazīstinās ar visiem Latvijas izlases kamaniņu braucējiem. Pirmajam kārta Latvijas izlases līderim Kristeram Aparjodam
Aleksandra Oberštolca. Foto: Jānis Pastars

Kontinentālā kausa 2. diena: Siguldas trasē startē tikai drosmīgākās meiteņu ekipāžas

Sestdien, 3. decembrī pirmais Jauniešu kontinentālais kauss noslēdzās ar “Jaunieši A” zēnu un meiteņu divvietīgo ekipāžu sacensībām. Abās disciplīnās Latvijas komandu pārstāvēja pa vienai ekipāžai. Zēnu divvietīgo ekipāžu astoņu duetu konkurencē Jānis Gruzdulis-Borovojs/Uldis Jakseboga pirmajā braucienā ierindojās ceturtajā pozīcijā. Otrajā braucienā Gruzdulis-Borovojs/Jakseboga uzlaboja sava pirmā brauciena rezultātu, kas bija trešais labākais braucienā, taču divu braucienu summā sportisti ierindojās tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtajā vietā, ļaujot Vācijas valstsvienības sportistiem izcīnīt vietu uz visiem trīs goda pjedestāla pakāpieniem.Starp četriem meiteņu duetiem latvietes pēc pirmā brauciena ceturtās. Otrajā braucienā, finišā uzlabojot savu pirmā brauciena rezultātu par 0.930 sekundēm, latvietes divu braucienu summā ierindojās ceturtajā vietā. Zelta un sudraba godalgas vācietēm, savukārt bronza Itālijas sportistēm.
Aleksis Siņiļņikovs. Foto: Jānis Pastars

Aizupe un Siņiļņikovs ātrākie no mūsējiem Kontinentālā kausa sacensībās Siguldā

2. decembrī ar “Jaunieši A” zēnu sacensībām tika atklāts Jauniešu kontinentālais kauss kamaniņu sportā, kas norisinās Siguldas Bobsleja un kamaniņu sporta trasē. Starp 29 zēniem par godalgām savā mājas trasē cīnījās pieci latvieši: Aleksis Siņiļņikovs, Uldis Jakseboga, Ričards Daukšte, Roberts Lazdāns un Eduards Marts Markitāns. Labākais no latviešiem – Aleksis Siņiļņikovs, kurš divu braucienu summā izcīnīja septīto vietu.“Jaunieši A” meiteņu konkurencē 19 sportistu konkurencē startēja četras Latvijas Jauniešu izlases kamaniņu braucējas: Amanda Ogorodņikova, Agnija Bogdānova, Margita Sirsniņa un Anna Aizupe. Labāko rezultātu no latvietēm pirmajā Jauniešu kontinentālajā kausā uzrādīja Anna Aizupe, izcīnot augsto piekto vietu.
1

"Prezidenta kauss": noskaidroti labākie kamaniņu braucēji starta rāvienos

Sestdien, 12. novembrī, Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases starta estakādē norisinājās starta rāviena sacensības “Prezidenta kauss”, oficiāli atklājot jauno 2022./2023. gada sezonu kamaniņu sportā. Ņemot vērā to, ka kamaniņu sportā starta ātrumam ir liela nozīme augstvērtīga rezultāta sasniegšanā, starta rāvienu sacensības ļauj uzzināt labākos un ātrākos sportistus starta izpildījumā, kas sevī iekļauj gan starta tehnisko izpildījumu, gan tā saucamos "pingvīnus" jeb atgrūdienus pa ledus virsmu, lai paātrinātu kamanu trases sākuma posmā. Sacensībās piedalījās 103 sportisti, tostarp desmit divvietīgās ekipāžas.
1

#123 Ārpus kadra: Kendija un Kristers Aparjodi par Pekinu, bārdu, prēmijām, NBA

Podkāsta "Ārpus kadra" svaigākajā epizodē pie "Sportacentrs.com" žurnālista Almants Poikāna atnākuši kamaniņu braucēji Kendija un Kristers Aparjodi. Abi dalās stāstos par nupat aizvadītajām Pekinas olimpiskajām spēlēm, turklāt Kristers uz mūsu studiju atnesis arī olimpisko bronzas medaļu, kas gan nav viņējā. Arī ārpus kamaniņu sporta Aparjodiem ir vairākas kaislības - vienai no tām Kristers pat veltījis savas komandas nosaukumu Nacionālās basketbola asociācijas fantāzijas līgā. Spriežam arī par to, ko Kristers varētu darīt ar viņam pienākošos valsts prēmijām un kā vairāk jauniešus iesaistīt kamaniņu sportā.Sportacentrs.com · #123 Ārpus kadra - Kendija un Kristers Aparjodi
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Foto: AP/Scanpix
6

Noskaties: kā Latvijas kamaniņu komanda aizbrauca līdz olimpiskajai bronzai

Šodien Latvijas delegācija Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja pirmo godalgu. Elīza Tīruma, Kristers Aparjods, Mārtiņš Bots un Roberts Plūme tika pie bronzas kamaniņu stafetē. Latvijai identisks sasniegums bija 2014. gadā Sočos. Abās komandās bija tikai Tīruma, kura pēc olimpiskajām spēlēm liek punktu karjerai.

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. Komandu stafete, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. Komandu stafete, pilns ieraksts
Mārtiņš Bots un Roberts Plūme. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL
1

Latvijas kamaniņu kvartets "izkaļ" zeltu EČ stafetē

Eiropas čempionātā kamaniņu sportā Latvijas stafetes komanda izcīnīja pirmo vietu, palielinot šajā čempionātā nopelnīto medaļu skaitu līdz četrām. Latvija Eiropas čempionātā stafetē triumfējusi trešo reizi un pirmoreiz kopš 2010. gada. Latvijas komandu šoreiz stafetē pārstāvēja Elīna Vītola, Kristers Aparjods un divnieku ekipāža Mārtiņš Bots un Roberts Plūme.

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens sievietēm, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens sievietēm, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens sievietēm, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens sievietēm, pilns ieraksts
Elīna Vītola. Foto: Mareks Gaļinovskis|FIL

Vītolai veiksmīgajā Sanktmoricā zelts un bronza

Šveices pilsētā Sanktmoricā ar sieviešu sacensībām iesākās noslēdzošā diena Pasaules kausa devītajā posmā kamaniņsportā. Paralēli tiek noskaidroti arī šī gada Eiropas labākie kamaniņu braucēji. Bronzas godalgu izcīnīja Elīna Ieva Vītola, kurai aizvaditajā sezonā šī trase bija ļoti veiksmīga. Latvietei arī uzvara U-23 ieskaitē.

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens vīriešiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens vīriešiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens vīriešiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens vīriešiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens divniekiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 2.brauciens divniekiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens divniekiem, pilns ieraksts

PK kamaniņu sportā, 9.posms Sanktmoricā. 1.brauciens divniekiem, pilns ieraksts

Bots un Plūme izcīna bronzu Eiropas čempionātā

Latvijas kamaniņu braucēji Mārtiņš Bots un Roberts Plūme sestdien Sanktmoricas trasē Šveicē Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas čempionāts (EČ), ieņēma trešo vietu.